Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 11 hónapos lányom, pár napja...

11 hónapos lányom, pár napja mindenért hisztizik, sir, ordit, ez életkori sajátosság, vagy valami gond lehet?

Figyelt kérdés
Eddig olyan jó kislány volt,nem volt vele gond.Pár napja kezdte el,hogy mindenért,sir,hisztizik,otthon,orvosnál,a boltban,rokonoknál,stb...Fürdeni eddig imádott,most áll fel a kádban,kapaszkodik belém,és visit.Kezd kiakasztani,tegnap a tescot bömbölte végig,eddig ott is szivesen nézelődött.Nálatok volt ilyen korszak?Vagy vele lehet valami gond?
2011. ápr. 12. 07:27
 1/6 anonim ***** válasza:
Ebben a korban kezdenek rájönni,hogy van saját akaratuk,és azt érvényesíteni akarják. Ha elérik a hisztivel,amit akarnak,akkor folytatják. Ha nem engedsz neki,úgy teszel,mintha észre sem vennéd, akkor hamar abbahagyja majd.
2011. ápr. 12. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

13 hónapos a lányom és nekem is 2 hónapja csinálja:(

Ha valamit el akar érni, van, hogy a haját is cibálja. Na ezt tud engem kiakasztani. Otthon megoldom úgy, hogy sík ideg vagyok és ott hagyom, ha nem sikerül elterelni a figyelmét semmivel. De az utcán, vagy az üzletben csak nem hagyhatom ott! Olyankor összeszedem minden erőm és szépen beszélek hozzá (otthon sem ordítok vele) és mutogatok neki dolgokat. Eddig még sikerült (kopp,kopp!). Nyugodj meg, ez a korszak jön most! Más anyuka gyereke is csinálja, csak valaki bevallja valaki nem.

2011. ápr. 12. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam is ezt csinálja.Egyre rosszabb.Virágokat borít le.Ha nem engedem meg, akkor vagy engem, vagy magát veri.Ti mit csináltok a hisztivel?
2011. ápr. 12. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
14 honapos mult a kisfiam de nallunk meg ilyen gond nem volt. Kivancsi vagyok mikor fog jelentkezni. Na persze kell neki a sok torekeny cucc, ki akarja nyitni a sutot, mindent ossze akar szedni a foldrol... de ha mondom, hogy nem szabad elengedi es tovaball, eddig semmit nem vett a szivere. :) Pedig en is azt hittem majd jon a hiszti idoszak olyan 11-12 honap korul, ha nem kap meg valamit. Lehet nallunk kesik. :)
2011. ápr. 12. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat,látom akkor nem csak mi küzdünk ezzel.
2011. ápr. 12. 12:29
 6/6 anonim ***** válasza:

szia, nálunk ugyanez a helyzet, hogy pl. letesszük, amikor nem akarja stb., ha tényleg hiszti, akkor abbahagyja egy idő után(10,5 hós). Máshogy sír,ha tényleg fáj valamije, éhes, vagy szomjas.

Ilyenkor én nem figyelek rá, csinálom a dolgom tovább, nem akarok kegyetlen lenni, szívesen felvenném, de neki lesz jobb, ha megtanulja, hogy nem kap meg mindent azonnal.

Általában hallgat arra, ha valamit tiltunk neki, de ha "csakazértis" megcsinálja, pedig tudja, hogy nem szabad (konnektor- van vakdugó, de akkor se piszkálja), akkor a popsiját meglegyintjük, nem sír tőle, de tudja, hogy nem "buli" ellenszegülni, mert jót akarunk neki.

Egyébként nálunk már enyhül a hisztizés, szóval szerintem csak átmeneti, plusz úgy látom egyre önállóbb akar lenni (egyedül enni, inni pohárból stb.) ezt viszont nem akadályozzuk- bizonyos korlátok között (főzeléket nem adunk a kezébe kanállal :D, de banán ropi stb. mehet, meg a pohár is :))

2011. ápr. 12. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!