Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ujszulott babam aluszekony ....

Ujszulott babam aluszekony . Mit tegyek?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 12. 11:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
44%

Egy újszülött eszik, és alszik...! Nincs ezzel ssemmi baj! MAjd 3 4 hónap múlva visszasirod ezeket az időket:)!

Jó babázást

2011. ápr. 12. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
44%
Mennyi idős? Hogy érted, hogy aluszékony? Kisfiam szinte 2 hónapos koráig csak evett-aludt. Ebből állt ki a napja:-) Néha visszasírom ezt az időszakot:-)
2011. ápr. 12. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

azért nem teljesen úgy van ahogy előttem írták. egy újszülött babát igenis még ébreszteni kell, mert a sárgaság miatt lehet aluszékony. és úgyis sárga lehet a baba, hogy te nem látod rajta a sárga színt. én azt mondom 3 óránál több ideig ne hagyd aludni, finoman ébresztgesd, és etesd meg. az anyatej nagyon jó a sárgaságra is. elég ha félálomban eszik :)

de 1-2 hét után már nem szabad őket ébreszteni, csak az elején.

2011. ápr. 12. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
52%
2011. ápr. 12. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
72%

Akkor 2, 2 és fél óránként ébresztgesd még éjszaka is, nehogy teljesen bealudjon. Van tejed? Szopik rendesen?

Nagyon veszélyes lehet, ha hagyod többet aludni, mert kiszáradhat!

Én így jártam: Péterfy kórházban szültem, nem volt elég tejem, ott nem adtak neki semmit, itthon meg már nem tudtam felébreszteni, aztán mentünk infúzióra.

Ébresztgetés módszerei: fej-fül masszírozás, arc áttörlése nedves törlőkendővel, meztelenre vetkőztetés, soron kívüli fürdetés,a bőrének a csipkedése, főleg a nyaknál (amikor már nagyon muszáj).

Ha még nem száradt ki nagyon, akkor ezek szoktak segíteni, de ha már ezek sem, akkor nagy baj van.

Ha nincs elég tej, akkor pótolni kell a folyadékot, de nem csak babavízzel, hanem tápszerrel-gyermekorvossal beszélj.

Ha van elég tej, akkor nem lesz baj, csak az a lényeg, hogy sűrűn szoptasd (éjszaka is!), így a sárgaság is egyre jobban szűnik majd, de eltarthat akár 6 hetes koráig is, az nem baj.

2011. ápr. 12. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
57%
Ébreszd fel három óránként. Annak idején mikor megszületett a fiam, én is hagytam aludni a kórházban hosszú órákig. Aztán annyira bealudt, hogy alig tudtam felébreszteni. A frászt hozta rám, bármit csináltam nem kelt fel. Akkor mondták a nővérek, hogy a sárgaság miatt alszik, és ébresszem három óránként.
2011. ápr. 12. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Anno a fiamat nem itattam ilyen picinek külön vízzel, mert azt vallottam, hogy elég a tej.

Na ő kiscitrom lett, és nagyon nagyon sokat aludt az elején

A lányommal itattam külön vizet, nem lett sárga, és aluszékony.

Viszont a babák tényleg képesek 2hónapos korukig csak aludni:)

Keltegesd 3óránként, aztán már elég nagy lesz:)

2011. ápr. 12. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Mégis, neked mit jelent, hogy aluszékony?

Felébred magától? Hány óránként? Mert ha alszik akár 4-5 órát, de utána magától ébred, az még nem baj. Csak ébredjen fel arra, hogy éhes.

2011. ápr. 12. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Szerintem nem nagy a baj,eszik alszik,de van amikor 5orat is tud aludni.Kb.az alvasaibol 2x,es eszik rendesen...
2011. ápr. 12. 12:53
 10/12 anonim ***** válasza:

Akkor egyszerűen csak örülj neki!

Újszülöttként tényleg csak az a dolguk, hogy egyenek és aludjanak!

2011. ápr. 12. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!