Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem túl aluszékony a 9 hónapos...

Nem túl aluszékony a 9 hónapos kisfiunk? Napirend lejjebb.

Figyelt kérdés
Igaz, hogy most kezdett el mászni, és kapaszkodva felállni, de akkor is kicsit túl aluszékonyak találom. Általában két órát bír ki éberen úgy, hogy ne ásítozna vagy dörzsölné a szemét.Reggel 6 körül kel, szopizik, utána egy órát mászkál. Fél 8-tól alszik egy-másfél órát. 9 körül felkel 11 körül újra le kell tennem (közben 9-10 között tízóraizik). Fél 1-1 körül felkel. Fél kettő körül ebédel.4 körül uzsonnázik, utána kint a babakocsiban még egy órát szokott aludni. Este 7-kor van fürdetés, utána vacsi, 8 és 1/2 9 között alszik el. De olyan is van, hogy reggel szopi után rögtön visszaalszik, 9-kor kel, utána 11-kor újra le kell tegyem, és ugyanúgy tovább. Ez szerintetek normális?
2011. aug. 4. 17:43
 1/8 anonim ***** válasza:

Normális szerintem, nem sok.

Örülj neki, hogy ilyen jó alvó a babád....az én fiam 9,5 hónapos, de már elég régóta csak fél órát alszik egyszerre...napi 3x.

Ma véletlen 2órás lett a deles alvás, ami nem tudom hogy jött össze, nem szokott ilyet csinálni,de bevezethetné:)

Szóval nem gond:)

2011. aug. 4. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem gond!Az én babám is ilyen volt 9 hósan!ő is kb 2-2,5 órát bírt fent lenni!örülj neki,alvás közben fejlődik az idegrendszerük!

Az enyém most 15 hós,éjszaka 12-13 órát alszik délben meg 2-3 órát!Ezt is sokan írigylik!

2011. aug. 4. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az én kislányom 11 hónapos és ő még most sem bír 2-3 óránál többet ébren lenni egyhuzomban:)
2011. aug. 4. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm Nektek, már kezdtem aggódni!
2011. aug. 4. 23:55
 5/8 anonim ***** válasza:
10 hónapos lányom is 3-szor alszik napközben.Én úgy vagyok vele, hogy addig, amíg igényli, így fog.Ő nyűgös, ha nem teszem le.2,5 -3 óra ébrenlét után ő már nyűgös.Egyszer alszik délelőtt egy-másfél órát, aztán ebéd után szintén ennyit, és még délután egy órát.A kicsik tudják, hogy mennyi alvásra van szükségük.Szerintem is örülj neki!Ha szüksége van rá, fektesd le, ahogyan csak igényli.Majd ő kialakítja magának az alvási ritmusát, nem kell erőltetni.Kislányom pl. egyik napról a másikra mondott le a 4. alvásról, bár akkor még kisebb volt.Azt hittem, csak ő alszik 3-szor.
2011. aug. 7. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Bár az én kisfiam még csak 7 hónapos, ő is aluszékonynak tűnik nekem. Kb. 1,5 bír ébren lenni, de van, amikor már 1 óra múlva nyűglődik, csak akkor még nem tud elaludni. A te picurkád ilyen idősen mennyit aludt? Gondolom, a tiétekhez hasonló lesz akkor a mi alvásigényünk is 9 hósan. Nincs is ezzel semmi baj, csak nagyon nehéz így bármit is tervezni, csinálni, mert mire megetetem, kicsit játszunk, máris le kell tennem újra, és fogalmam sincs, mikor porszívózzak például...
2011. aug. 7. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Hát, az az érdekes, hogy 7 hónaposan ennél kevesebbet aludt. Akkor is háromszor aludt, de egyszerre csak fél-háromnegyed órát, maximum egy órát. Viszont mióta már kúszik és mászik, ráadásul nagyon gyorsan, és fel is áll, jobban elfárad, és hosszabbakat alszik. Van, hogy két órát is.
2011. aug. 7. 20:37
 8/8 anonim ***** válasza:
Nincs ezzel semmi baj!Jobban elfárad, többet alszik.Ennyi!Ez nem aluszékonyság, hanem a babád természetes szükséglete.Ne csodálkozz ezen!Te is többet alszol, ha el vagy fáradva.
2011. aug. 8. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!