Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek rossz evő a csemetéje,...

Akinek rossz evő a csemetéje, az mit jelent, mennyiket eszik (főzelékből pl. )? A minimumok érdekelnének, amennyivel jól elvan, gyarapszik is.

Figyelt kérdés
Nem tudom, hogy én aggódom csak túl, vagy tényleg keveset eszik a fiam. Olyanok válasza érdekelne, akinek rendszeresen keveset eszik a babája, nem csak alkalmanként. (Vagy aki azt hiszi kevés.)
2009. márc. 2. 13:51
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia.Nálunk is ez a helyzet.Igaz még csak 4 hónapos.De keveset eszik lassan hízik.Most 5kg.Elöszőr pótlásként kellett adnom a tápszert mert azt mondta a doki attól majd hízik,de nem igy lett.Az ő korának az adagja 150-170. Általában 100-120at eszik jó esetben.Elkezdtük a gyümiket,na hát abból sem erőlteti meg magát:)én is kész vagyok ettől,hogy alig akar enni,de nem tudok mit csinálni.Nem sír,ebből kifolyólag nem is hiszem,hogy éhes,jól alszik éjjel is csak 1*kel fel.Úgy hogy neki ennyi az elég,már rájöttem.De azért aggódom,hogy tényleg elég e neki,próbálkozom többször enni adni neki,de nem igazán kell neki,csak olyan 4 óránként :)

Minden jót

2009. márc. 2. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
én néha kevésnek érzem, amit eszik. reggeli sokszor kimarad, tápszert utálja. tízóraira megeszik egy fél üveg gyümölcsöt, azután csak 1-2 között eszi meg az ebédet. fél üveg főzelék, vagy húsis kaja jó ha lecsúszik, akkor már örülök. aztán 5 körül megint eszik gyümit, olyankor gyümölcs rizzsel kaját szoktam neki adni, az kicsit táplálóbb talán. vagy már ilyenkor tejpépet adok neki. abból a két-három kanalas adagot eszi meg nagy nehezen. az 5 órás kajánál bepróbálkozom a tápszerrel. ha abból iszik 50-60 mlt véletlenül, akkor nem nagyn eszik utána, max 10 kanálkával. ha uzsonnát normálisan evett, akkor fürcsi után nem eszik, ez 7-kor van. ilyenkor elalszik, és 11 körül ébred. akkor megissza a 200 ml tápszert, és reggel 5-6 között kel. ilyenkor 140-170ml közötti tápszert eszik meg, én ezt be is tudom reggelinek, mert utána csak 10-11 körül fogadja el először a gyümölcsöt. próbálom gyümölcslével itatni, mert vizet teát nem issza meg. lehet hogy a gyümilék kalóriája is magas, és azért nem eszik többet a kajákból. nagyon mosolygós, boldog, és fejlődik szépen. főzök neki én is mindenféléket, azoknál még csak lemérni sem tudom tulajdonképpen, hogy mennyit eszik meg belőlük. én kevesellem, de aztán lehet hogy elég neki ennyi tápanyag:-)
2009. márc. 2. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!