Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ez most ujjszopás, vagy nem?

Ez most ujjszopás, vagy nem?

Figyelt kérdés
10 hónapos a fiam, még csak 2 fogacska bújt ki az is csak félig-meddig. A kiskeze, ujja folyamatosan a szájában van. Anyatejes baba (nem tudom számít-e). Nem cumizott, csak kb 2 hetet saját maga köpködte ki, így nem erőltettük. Pár napja elkezdte mondogatni a párom, hogy lekéne szoktatni arról, hogy szopja az ujját, de én mondtam neki, hogy nem szopja, hanem "rágicsálja" szerintem a foga miatt. Amúgy elalváshoz nem veszi a szájába a kezét, csak ha ébren van és szabad neki legalább az egyik. Szerintetek ez még a "normális" kategória, vagy tényleg ujjszopás?
2011. szept. 13. 10:58
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Lányom csak elalváskor szopizza az ujját, napközben nem. Szerintem fiad csak a foga miatt veszi be a kezét, főleg ha úgy látod rágcsálja és nem is cumizza. Az ujjszopikor olyan mintha szívná, valóban cumizná, nem pedig rácsálja.

Amúgy hogy lehetne leszoktatni róla, mi a párod terve?

2011. szept. 13. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem ujj szopás! Ha ezzel altatná, nyugtatná magát ( az se lenne kóros) akkor ujj szopásról lenne szó, de nálatok tényleg csak a fogai miatt lehet a szájában a keze. Amúgy az én gyerekem 5 éves és szopizza az ujját, de nem fogom róla leszoktatni, majd elhagyja magától!
2011. szept. 13. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors válaszokat, ment a zöld kezecske. Jól van akkor én gondoltam jól.

A párom tervei :))) hát neki vannak amúgy férfiasan...ha este nem alszik el, vagy felébred akkor odaadja nekem, hogy csinálj már vele "valamit" :))) Gondolom erre is az lenne, hogy csinálj vele valami.

2011. szept. 13. 11:09
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Annyit tennék hozzá, hogy az ujjszopás is "normális" kategória. Azt is elhagyják a gyerekek idővel, és a szülőn múlik, hogy milyenek lesznek a fogai. Se a szülőnek nem kell stresszelni, se a gyereket nem kell stresszeltetni az ujjszopizás miatt. Normális és egészséges családi környezetben el fogja hagyni ezt a szokást mindenféle hátrány nélkül.
2011. szept. 13. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!