Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor fúrattad ki a lányod...

Mikor fúrattad ki a lányod fülét? Érdemes már újszülött korban, esetleg a kórházban, ha van rá lehetőség?

Figyelt kérdés
2011. szept. 24. 22:19
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
0%

Igen, mindenképp érdemes.

Az én lányom már 17 hós, de még mindig nincs fülbevalója.

Bánom, hogy nem csináltattuk meg pár naposan/hetesen.

2011. szept. 24. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Kislányomnak 5 naposan a kórházban csinálták, egy fél pillanat volt az egész és egy kicsit nyöszörgött csak miatt, de semmi extra.

Én nem akartam későbbre hagyni, jó hogy hamar túl volt rajta.

2011. szept. 24. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
57%
akkor érdemes, ha ő kéri. neked hogy esne, ha az engedélyed nélkül lyuggatnák a tested?
2011. szept. 24. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
73%

én nem luggattam őket,Minek? Úgysem akarnak kisgyerekként fülbevalót hordani. Beakad,kiszakad, nyom....

AMikor kérték,akkor ki lett nekik lőve. (12 éves koruk körül)

2011. szept. 24. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
45%
Nekem is pár naposan csinálták anno, nem emlékszem rá, mert nem is emlékezhetek rá, és baromira nem bánom, hogy kaptam fülbevalót. Nálunk minden nőnek van/volt fülbevalója a családban, így nekem az lett volna furcsa, ha pont nekem nincs.
2011. szept. 24. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
én is két-három hetes voltam, mikor átfúrták a fülem. de itt biztos fura (Angliában(, mert mikor ezt mondtam, igen furcsán néztek rám, hogy úristen, Magyarországon ez a szokás?
2011. szept. 24. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
0%

Én is, meg a hugim is pár hetesen kaptunk fülbevalót - felénk gyakran ez a keresztanya ajándéka.

És hogy megcáfoljam az egyik előző válaszadó szavait: se kiszakadás, se más kellemetlenség nem esett meg velünk emiatt.

"Úgysem akarnak kisgyerekként fülbevalót hordani." - én ennek pont az ellenkezőjére láttam számtalan példát bölcsisek, ovisok körében. Viszont a fájdalmat akkor már nehezebben tűrik.

2011. szept. 24. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
77%
Hát én inkább azt láttam,hogy az anyukák szeretnék a fülbevalót,hogy "látszon,hogy lány".Engem marhára nem érdekelt,hogy az utcán szemben jövő minek látja a gyereket.Egyébként szerintem ez területtől is függ,nálunk (buda) szinte egy lánynak sem volt az oviban fülbevalója, a suliban,5-6. körül kezték kilövetni.
2011. szept. 24. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Én ovis koromban hisztiztem ki anyámtól a fülbevalót :)
2011. szept. 25. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
43%
Kedves 3.! Nem rosszindulatból lyuggatjuk a gyerek testét! Mivel a saját testemért én vagyok a felelős,azt csinálok vele,amit akarok. Viszont a gyerekednek 18. éves koráig te vagy a gyámja. Ez csak egy fülbevaló!!! Akkor azt is ő dönthesse el majd,hogy hova megy iskolába, milyen ruhát hord stb. Szép lenne a világ,ha a gyerek mondaná meg mi legyen. Ez egy kicsit túlzás. Csak egy fülbevalóról van szó,nem piercingről. :) Nagyon régóta szokás a kislányoknak a fülbevaló. De csak az löveti ki,aki akarja! Nem kötelez
2011. szept. 25. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!