Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elkezdjük 4-5 hónaposan a...

Elkezdjük 4-5 hónaposan a hozzátáplálást? Ha igen, hogyan csináljuk?

Figyelt kérdés
Kisfiam 4 hónapos, félig anyatejes, félig tápszeres. Még nem döntöttük el, hogy elkezdjük-e a hozzátáplálást, ezért érdekelne erről a véleményetek, és az, hogy hogyan csináltátok?
2011. ápr. 13. 10:41
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanígy anyatej, tápszeresek voltunk. 4 hónaposan kezdtük, a gyerekorvos tanácsára. Alma lé, pár kanálka, aztán reszelt alma, nekem 1 kanál nem volt elég amikor kóstolta, mert azonnal megszerette. kb. fél almával kezdtünk. Két hét után, narancs leve, mandarin leve (vízzel higítva). 5 hónaposan jött a krumpli, krumpli-répa, krumpli-alma, sütőtök. Ha jön a szezonja, barack stb. gyümölcsnek. Nálam az 5. hónapra elfogyott az anyatej és már csak tápszer maradt.

reggeli: tápszer

tízórai: gyümölcs

ebéd: tápszer (főzelék)

uzsonna: tápszer (már az is főzelék)

uzsonna: tápszer (sokszor már nem is igényli)

vacsora: tápszer

Mi most már 9 és fél hónaposak vagyunk. De így váltottuk ki folyamatában az étkezéseket. Sok sikert hozzá!

2011. ápr. 13. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, pont ilyen válaszra vártam! Én is hajlok a hozzátáplálás felé, mert sajnos nekem is egyre fogy a tejem, és így legalább szépen apránként megismer új ízeket is. Köszönöm szépen!!!
2011. ápr. 13. 11:23
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Mi 4,5 hónaposan kezdtük el a hozzátáplálást.

Almalével kezdtük, majd almapürével. (Gála almát vettem, mert lédús, és kevésbé savas.)

Utána az őszibarackot adtam neki (bébiételben, mert nincs szezonja).

Utána jött a krumpli, sárgarépa, sütőtök, majd banán, brokkoli. Most már 6 hónapos és húst is kap.

Ha valamit nem fogadott el, akkor összekevertem neki valamivel - mondjuk krumplit az almával, vagy sütőtököt sárgarépával...néha volt, hogy tejpéppel is összekevertem neki, mert attól picit édeskésebb lett az íz, és úgy jobban elfogadta.

Az elején hetente kóstoltattam vele új ízeket, aztán 5,5 hónapos korától kb. 3 naponta.

Írok egy példát új ízek bevezetésére: amikor már ismerte az almát, akkor abból készítettem neki mondjuk kb. 80 grammot, és mellé kevertem neki 20 gramm krumplit. Másnap 60 gramm alma, 40 gramm krumpli és így tovább, folyamatosan növelve az új íz adagját.


Eleinte én csak a tízóraikor kóstoltattam vele meg az új ételeket (hogy délutánra, estére kiderüljön, ha valami baj lenne - allergia vagy egyebek), aztán szépen kialakult a következő rend 6 hónapos korára:


Reggel tápszer

Tízórai valamilyen gyümölcs (vagy gyümölcsök összekeverve) babakeksszel

Ebéd valamilyen zöldség (vagy zöldségek összekeverve) csirkemellel (később pulykamellel)

Uzsonna tejpép vagy Sinlac

Vacsora tápszer

2011. ápr. 13. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a részletes választ! Valahogy így képzeltem el én is, megfogadom a jó tanácsokat!
2011. ápr. 13. 19:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!