Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor kezdtétek el a hozzátápl...

Mikor kezdtétek el a hozzátáplálást?

Figyelt kérdés
3 hónapos a babám és soha nem akart szopizni ezért fejem neki. Így elfogadja. Sokszor már nagyon fárasztó és idegörlő folyton fejni. A babáért persze mindent, de már nagyon kivagyok. Ti mikor kezdenétek a hozzátáplálást ilyen esetben?
2011. okt. 24. 08:48
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

Szia!

3 honapos volt kisfiam, mikor kezdett fogyni a tejem, vettünk tàpszert! Azt meg nem ette meg sehogy, cumisüveggel nem tudott mit kezdeni, végül almàt kevertem a tàpszerhez és kiskanàlal megette! 4honapos koràig igy szorakoztunk, éjjel még volt tejem! Utànna elkezdtem adni a többi bébi ételt amit ehet! Most lesz 1 éves, jo kedélyü mosolygos kisfiu!

2011. okt. 24. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 Bogyo110 ***** válasza:
52%
3.5 hónapossan keztük mert tápszeres most 8.5 hónapos mindenevő kislány!
2011. okt. 24. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
62%
Pótolnám tápszerrel és olyan 6 hónapos kora körül kezdeném
2011. okt. 24. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Van tejem, tápszerrel nem szeretném pótolni. Én olyan 4 hónapos korára gondoltam, hogy akkor kezdeném, azért is érdekelt, hogy ki mikor kezdte.
2011. okt. 26. 12:39
 5/21 anonim ***** válasza:

Nekem is ilyen volt az 1. babám. 6 hósan kezdtem hozzátáplálni, szerintem nála az már késő volt. Nehezen kapott rá a szilárd ételekre.

Azóta olvastam, hogy 4-6 hós koruk közt a legfogékonyabbak az új ízekre, és ekkor kezdenek mindent a szájukba is venni. Második babám már 4 hósan kezdtem kóstoltatni, pedig anyatejes volt ő is. Így vált be. (NEKÜNK)

2011. okt. 27. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
4 és fél hónapos volt a kisfiam, nekem nem volt elég tejem akkorra, nem akartam tápszerrel pótolni, így a gyerekorvos tanácsára elkezdtük a hozzátáplálást
2011. okt. 27. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
akkor is, ha esetleg elkezditek a hozzátáplálást, egy éves korág (de azon túl is) napi 5 dl tejalapú táplálékra lesz szüksége. Ha ennyi nem lesz meg anyatejből, kénytelen leszel tápszert is adni neki.
2011. okt. 27. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
3.5 hónapos volt a kislányom mikor elkezdtük.De ő csak tápszeres volt.
2011. okt. 27. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Én első gyermekemnél 5 hónaposan, mert nem fogadta el a tejemet, hiszen beköltözött a pocakomba a testvére. Így egyszerre lett tápszeres és hozzátáplált.

Másodikamat 6 hónaposan kezdtem hozzátáplálni, 8 hónapos korára kevés lett neki a tejcsi mennyiségem.

Harmadikamat sajnos 4 hónaposan elkezdtem hozzátáplálni, mert védőnő szerint rosszul gyarapodott. Az addig nyugodt, kiegyensúlyozott gyermekem teljesen megzavarodott. Most 7 hónapos lesz, még anyatejes, remélem egy éves koráig szopizik. Egy éves koráig nagyon nem javasolt tehéntej adása, viszont napi fél liter tejalapú táplálékra szüksége van. Megértem, hogy kivagy, de még ne hagyd abba. Hozzátáplálni, meg ha nincs más okod, még nagyon ráérsz.

2011. okt. 27. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Tápszeres volt sajnos 1 hónapos korától. 6 hónapot betöltötte, amikor elkezdtem a hozzátáplálást. Ha újra kezdeném, 5 hónaposan már kóstoltatnám nagyon lassan, csak az ízek és a kanállal való megismerkedés miatt. Így 6 hós korára már zökkenőmentesebben alakulhatott volna, hiszen még 7-8 hósan is alig akar szilárdat enni, csak a tápszert várja.

Első gyermekem kizárólag anyatejes volt, őt is 6 hósan kezdtem hozzátáplálni, bár 5 és fél hósan már kóstolgatott almalevet, almát. Semmi gondunk nem volt vele, az ő evése mindig rendben ment!

2011. okt. 27. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!