Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák mindig kivasaljatok a...

Anyukák mindig kivasaljatok a baba ruhát, textil pelust? És kifozitek a textil pelust vagy mosogepben hány fokon mossatok? Kezdő anyuka.

Figyelt kérdés
2011. ápr. 13. 14:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Igen mindig kivasaltam.


kihipóztam ha volt időm beáztatni - úgyértem volt annyi fölösleges számú pelus-


mosógépben 90 C-on mostam - ha gyorsan kellett- és cloroxot adtam hozzá.

2011. ápr. 13. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

kb. 2 vasaltam át minden ruháját, aztán csak a gyűrődő ruhákat amiből alig van és azokat a pelusokat, amivel fürdés után áttörlöm.

Nincs baja a bőrének, 6 hós kisfiú anyukája

2011. ápr. 13. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
én domestosba beáztattam ,és 4-5 hós koráig vasaltam is mindent, azóta leszoktam róla, nem gyűröttek a ruhák... áztatni még áztatom.
2011. ápr. 13. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ha kellet beáztattam a pelusokat amugy 90fokon mostam öket.A ruháit a mai napig vasalóm,persze a pelusokat is.21 hónapos most a kisfiam.
2011. ápr. 13. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
9 hós múlt a kislányom, vasolom a ruháit és a pelusokat is. Géppel mososm, 90 fokon.
2011. ápr. 13. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Géppel mosom,ha nem foltos a színeseket 40'fokon,ha igen 60' fokon.A fehéreket és pelenkákat(csak nyál törlésre használjuk) hasonló szelektálásban 60' vagy 90'fokon.A gyerek ruhákat mindig vasalom(még mindig örömöt okoz,nézegetni,pakolászni a kis ruhákat)Kifőzni nem szoktam,csak pár mosásonként fehéríteni(mosás előtt,beáztatom Cloroxba,vagy Domestos fehérítőbe)
2011. ápr. 13. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A ruháit sohasem vasalom, 60 fokon mosom. Semmi baja. A pelenkákat 3 hónapos koráig vasaltam, és azokat továbbra is 90 fokon mosom, enyhén hypós vízben áznak mosásig. 5 hónapos.
2011. ápr. 13. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Születése óta tetrával pelenkázok. Első félévben mosódióval mostam, ecettel öblítettem. Utána baba mosószert kezdtem használni az ecet maradt. 40 fokon mosok, csak nagy ritkán teszem be 60 fokra (mivel jóval hosszabb program).

Az ecet fertőtlenít, és nem lesz így zavaró szaga ruhának.

Vasalni nem kell, viszont a gépet fertőtleníteni havonta legalább egyszer igen. 90 fokon üres járatban 2 liter ecettel kifőzni.


9 hónaposan kezdtem öblítőt használni a ruhákhoz, mivel a pelusokhoz nem lehet használni. Csökken a nedvszívásuk. De sokszor még befér a pelus mellé is ruha.

2011. ápr. 14. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Lemaradt ha hipózol (amit én nagyon nem javaslok, inkább ecet) akkor a minimum, hogy az áztatás után kicenrifugázod és sok vízzel való öblítést állítod be a mosóprogramban. A sok vizet mosószer esetében mindig állítsd be, nehogy maradjon benne mosószer. Ha öblítőt használsz akkor minden esetben vasalnod kell!!!

Ha nagyon akarsz fertőtleníteni akkor dm-es öko fehérítő (ez színes ruhához is jó fertőtlenítőszer).

2011. ápr. 14. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én használok öblítőt, nem vasalok, és még sincs baja.
2011. ápr. 14. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!