Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit szoktatok adni uzsonnára,...

Mit szoktatok adni uzsonnára, és vacsorára az 1 éves körüli babátoknak?

Figyelt kérdés
Most lesz 1 éves a fiam!!!Idáig bébikajázunk,de most hogy már majdnem mindent ehet, azt eszi amit mi!Csak azzal vagyok gondba, hogy vacsira mit adjak neki?????Uzsira, jogit, túrórudit, gyümölcsöt,ilyesmit kap, de nem tudom vacsira mit adjak,ami nem husis főzelék.
2011. ápr. 13. 14:29
 1/6 anonim ***** válasza:
Szia! A kisfiam vacsorára ugyanazt a főzeléket kapja, amit ebédre, mert egy nagyobb adagot főzök, és jut vacsorára is. Annyi a különbség, hogy hús helyett sajtot reszelek bele, vagy ha olyan, akkor egy tojást főzök hozzá. Az uzsonna pedig nálunk is hasonló, mint Náaltok. Minden jót!
2011. ápr. 13. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam 16 hónapos. Nálunk szokott lenni tejbegríz (rizstejből és teljes kiőrlésű búzadarából), meg a következők variálva, összekombinálva: vajas kifli, főtt tojás, avokádó (laktató és nagyon egészséges is, feldarabolom és úgy harapdálja), mozzarella golyócskák,paradicsom, általam készített májkrém kiflire kenve, néha sült tofu kockák. Ilyesmik. Néha egy kis gyerek pulykasonka vagy gyerek párizsi (az Intersparban kapható Berger márkájú, nagyon jó minőségű). Bár jó minőségű, magas hústartalommal, sajnos a tartósítószer benne van, ezért nem visszük túlzásba, illetve néha megengedünk egy kis tartósítószermentes bio felvágottat, hogy ne legyen olyan egyhangú az étkezése.

Tudom javasolni a Zöld Szél Kft. által gyártott bio baromfi és mangalica virslit is. Nagyon sok anyuka ad virslit a babájának és már többször javasoltam itt ezt a márkát, mert nincs benne tartósítószer és színhúsból van és szerintem még csak nem is olyan drága ahhoz képest, hogy bio. 5 db méretes virsli 580 Ft. Ennyit szerintem megér a gyerkőc egészséges táplálkozása. Én általában veszek 1-2 csomaggal, mélyhűtőbe rakom és így sokáig elég. Érdekes, hogy soha senki nem reagált még rá, pedig

olyan sok vitát felvetett már a virsli téma az összetétele miatt. Itt rendelhető: [link]

A Múzeum körúti Bio ABC-ben is kapható, legalábbis én többször is vettem ott, bár már 1,5-2 éve nem jártam arra.


Inni mellé általában meleg rizstejet szoktam adni és van, hogy a szendvicses falatok mellett egy kisebb adag tejbegríz is lecsúszik. De néha csak a tejbegrízt kéri meg az innivalót.


Hát nagyjából ezek jutottak most eszembe, remélem, segítettem.

2011. ápr. 13. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, azt még elfelejtettem, hogy kisfiam ezután még cicizik, úgy alszik el. Persze, az már nem jelentős mennyiség.
2011. ápr. 13. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az én lányom 13 hónapos. Uzsonnára általában gyümölcsöt eszik, de ha éhesnek találom, akkor valamilyen kenyeret: lekváros, margarinos, kenőmájasos. Vacsira ütősebbet (remélve, hogy átalussza az éjszakát. Van hogy ő is azt, amit ebédre, de van, hogy tejbegríz, vagy kukoricagríz. Ugyanúgy csinálom, mint a tejbegrízt.
2011. ápr. 13. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

uzsira nálunk gyümölcs vagy valami pékáru (pl. meggyes rétes, vagy pogácsa) van.

este, vacsira meg azt eszi, amit mi, általában szendvicset.

2011. ápr. 13. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
15:07-es vagyok. Most látom, hogy azt elfelejtettem leírni, hogy uzsira mit adok, csak a vacsikat írtam le. Szóval, uzsira ilyesmik: natúr joghurt gyümölcspéppel, banán, pogácsa, gyümölcsturmix, rizstejben főtt zabpehely gyümölccsel keverve, sütőtök (elraktam télen mélyhűtőbe és azt megsütöm), vagy ha épp az kell, akkor cici. :)
2011. ápr. 13. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!