Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig tudok anyatejet adni a...

Meddig tudok anyatejet adni a kislányomnak, ha sajnos kizárólag fejem, és cumisüvegből kapja?

Figyelt kérdés
3,5 hónapos kislányom a kezdetektől fogva cumisüvegből kapja az anyatejet, mert le volt nőve a nyelve, és nem tudott szopizni. Most már túl van a "műtéten", de természetesen jobb neki üvegből, mint küzdeni a cicivel. Sajnos egyre több tápszeres pótlásra van szükség, mert a mellszívóval nem tudom teljesen kifejni a tejet: kb. 600 g anyatejet és 150-200 g tápszert kap. Tapasztalatok érdekelnének: aki hasonló helyzetben volt, meddig tudott tejet adni a gyermekének, akár egyetlen étkezésnyit is? Mindent megteszek, 2-3 óránként fejek, rengeteget iszok, tejserkentő csodaszereket szedek, de csak nem lesz több... :(
2011. ápr. 14. 12:49
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem 6hós koráig szopizott, aztán egy komoly mellgyulladás miatt rászokott a cumisüvegre, mert elő kellett vennem a fagyasztott anyatejeket. Onnantól 7hónapig fejtem, cicit már nem kért. De a 7hónapot is én döntöttem el, nem akartam tovább fejni, egy éves már elmúlt. Szóval bármeddig lehet fejni. Ha több tejet akartam, akkor gyakrabban és tovább fejtem - pár nap múlva több is lett, amikor meg csökkenteni akartam, azt is én állítottam be. Avent elektromos mellszívót használtam.
2011. ápr. 14. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Mivel szoktál fejni? Szerintem az esetedben érdemes lenne kölcsönözni Lactina Electric™ Plus mellszívó készüléket, ezt használják a kórházak is, nagyon hatékonyan, gyorsan üresre feji a mellett, időt és energiát takaríthatnál meg vele.

Nekem volt egy súlyos allergiám a szülés után 2 héttel ami miatt nem szoptathattam, viszont fejtem, hogy ne apadjon el a tejem, de éreztem, hogy egyre kevesebb van, arról nem beszélve, hogy rengeteg időmet elvett.Akkor kölcsönöztem egy ilyen elektromos mellszívót, amivel nagyon gyorsan tudtam fejni és több tejem is lett. Végül három hét után újra mellre tehettem a kisfiamat, ő szerencsére elfogadta, nem szokott rá a cumisüvegre, azóta is szopizik, most 7 hónapos.

Minden nagyobb városban kölcsönözhető ilyen mellszívó, nekem nagyon bevált, ez az egy tudta üresre szívni a mellemet.

2011. ápr. 14. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én születésétől fogva fejtem,mert lapos volt a mellbimbóm.5 hónapos koráig fejtem napi 4-5-ször,és öt hónapos korig csak anyatejet kapott,aztán csökkent a mennyisége,és kapott pótlást is.Akkor elkezdtem hozzátáplálni.Végül csökkentettem a fejések gyakoriságát,és 7 hós korában elmaradt a tejtermelés.Én ennek is örülök,nagyon sok időm elment vele.Elkezdett mászni,nem tudtam volna fejni.
2011. ápr. 14. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Csatlakozom az előttem szólokhoz!Nállam is az elektromos mellszívó vált be méghozzá a Medela de mellette volt Avent kézi is,volt,hogy mindkettővel fejtem egyszerre!Így bírtam 7,5 hónapos koráig fenntartani a tejtermelésem bár én is 5 hós korában elkezdtem a hozzátáplálást!Sajnos nekem is egyre kevessebb időm maradt a fejésre így egyre ritkábban tudtam fejni míg végül már egy alkalommal már csak 20-30 ml jött le mindamellett,hogy én is mindenféle tejszaporítót ettem ittam!van egy barátnőm őnála is pont 8 hós koráig bírta fejéssel fentartani a tejtermelést!Szóval egy idő után már nincs rá több időd!

Egy biztos:örök életre megutáltam a mellszívó brümmögését,sterilizálgatását!nagyon írígylem azokat az anyukákat akik szoptatnak!

2011. ápr. 14. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Egyrészt megnyugodtam, hogy ha kitartó vagyok, és tudok ennek időt szentelni továbbra is, lesz még tejem egy ideig, másrészt pedig köszönöm a tippet: elektromos mellszívóra van szükség. Utánajárok, hogy lehet-e kölcsönözni nálunk, ha pedig nem, akkor beruházok egyre. Nekem ez most nagyon fontos! Igaz, hogy csökken a tejem mennyisége, de ragaszkodom hozzá, hogy minél tovább kapjon anyatejet. Akármennyit, mégha egy keveset is, de kapjon.
2011. ápr. 14. 15:53
 6/7 anonim ***** válasza:

13:50-es vagyok!

Én is anno ugyanígy gondolkoztam mint te,még ha keveset is de kapjon tejcsit!Az aranyat ér!!!

2011. ápr. 15. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
13.44-es vagyok.Én Aventes kézi mellszívóval fejtem,nekem az elektromos nem vált be.
2011. ápr. 15. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!