Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Három hetes kislányomnak nem...

Három hetes kislányomnak nem elég a tejem, pótlásként lefagyasztott anyatejet adok neki cumisüvegből. Nem fogja elhagyni a szopizást a cumisüveg végett? Félek, hogy elapad az a kis tejem is ami van!

Figyelt kérdés
2011. márc. 28. 21:24
 1/6 anonim ***** válasza:
A kislányom 4 hetes, és mióta cumisüvegből issza a tápszert, azóta apadt folyamatosan a tejem, mert nem szívta ki rendesen. Utána meg hiába fejtem, kevés volt. Így most 2 napja már nem is cicizik.
2011. márc. 28. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
hát ez nem hangzik vmi jól..az én kislányomnak is adok néha este cumisüvegből tejet,mert akkor már nem elég neki.De nem akarom,hogy elapadjon a tejem!!!!
2011. márc. 28. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

od? Nekem az vált be ennyi idős korában, hogy váltott mellből szoptattam és vissza is tettem legalább az egyikre, így ott volt még egy tejadó reflexem és ki is szívta, sőt gyarapodni is így kezdett el. Kb két hét alatt beállt úgy, hogy megint elég volt egy szopira csak egy mellből szoptatnom, most nyolc hetes és ott tartunk, hogy csak az "ebédre" kell neki két mell, a többinél elég az egy. És mindezt úgy, hogy 3 mellből szoptattam két héten keresztül kis pihenőkkel, váltáskor mindig megbüfiztettem. Igaz, így volt, hogy 40 percig tartott egy szopi, de megérte. Próbáld meg tovább szoptatni, mert valószínűleg így el fog apadni a tejed.

NEkem pl a fejés nem használ, teli mellből sem tudok géppen 30-40-nél többet kifejni, szopizni meg eg mellből van, hogy 180 grammot tud, szóval nem kicsi a különbség. És a mell ha megszokja, hogy kevesebbet fejsz, ami óhatatlan, a "felesleget" nem termeli meg. Szóval vagy fejj kézzel, vagy pedig próbáld meg a váltott mellből szoptatást. Én azt nem ajánlanám, hogy akár óránként mellre rakd, mert nekünk az durva hasfájást okozott, de 2-2,5 óránként kínáld meg, hátha... És mellette sok-sok folyadék, leves, tea, édeskömény, ánizs, homeós bogyó, alkoholmentes sör, valamelyik biztos beválik!

2011. márc. 28. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az első mondat lemaradt. Szóval:

Hogyan szoptatod?

2011. márc. 28. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

a baj a pótlással az, hogy attól az agyad nem fog kapcsolni, hogy több tejre van szükség. és ez ördögi körré válik, hogy a pótlás miatt kevésbé fog szopizni (mert ha van könnyebb út, bolond lesz erőlködni), és ha kevesebbet szopizik, még kevesebb tej lesz, még többet kell pótolnod.


ahhoz, hogy többet termeljen a melled, a szopizás segít. tehát gyakrabban tedd mellre kb.egy héten át, vagy szopi után még 10-10 percet fejjél akkor is, ha alig jön valami. az ingertől fog megindulni a több tejtermelés. (szopi tanácadó mondta nekem is).


érdemse szopi tanácsadótól kérdezned, ha bizonytalan vagy:

www.lll.hu

2011. márc. 29. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

ja, és a cumisüveg még be is kavarhat a szopzás eredményességébe, szerintem gyorsan tedd félre. (nem minden babánál, de nálunk pl. gondot okozott, nagyon megküzdöttem, hogy átálljon a helyes szopizásra. de pl. a tesómnál a kislány simán iszik cumiból is, meg szopizni is tud. de jobb nem adni lehetőséget a cumizavarnak.)


[link]

2011. márc. 29. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!