Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak, ha a másfél...

Mit csináljak, ha a másfél éves lányom alig eszik egész nap?

Figyelt kérdés
8 foga van, most jön neki egyszerre 4. 2 már át is törte az ínyét, 2 viszont még nem. Minden tünetet produkál: hőemelkedés, erős nyáladzás, mindent rágcsálás, ingerlékenység (egyébként könnyen kezelhető gyerek, nem egy túl hisztis fajta), de pár napja minden napunk csak a nyávogásból, és a sikításból áll ki. De nem is ez a problémám, hogy iszonyat hepciás mostanában, hanem az, hogy már 3. napja, hogy egész nap szinte semmi értelmes kaját nem eszik. Mindenből, legyen az akár gyümölcs, joghurt, főtt étel, kedvenc ételei, tejbegríz, szóval mindenből 3-4 kanálnyinál többet egyszerűen nem eszik meg. Mostanában próbáltam elhagyni nála a tápszert, már csak este kapott, de most ez az egyetlen kaja, amit úgy ahogy megeszik. De azért ezt sem viszi túlzásba, kb 30-40 ml-ket eszik meg egyszerre, és utána órákig semmit nem tudok belekönyörögni. Már nem akartam több tápszert venni, de akkor most kénytelen leszek? Adjak neki tápszert enni? Vagy mit tegyek, hogy többet egyen? Van valami tanácsotok? Köszi a válaszokat.
2011. ápr. 14. 17:25
 1/2 anonim ***** válasza:
Nyugi, ne parázz. Ilyen nálunk is volt. Nem fog éhen halni, amennyi neki kell annyit eszik-nekem ezt dokinénink mondta, mert már én is ki voltam akadva. Érthető is, hogy nem akar rágni. Nekem kisfiam fogzásos időszakban volt, hogy 1 héten keresztül szinte csak joghurtot evett.Vagy volt egy hónap,a mikor nem ette meg a husit semmilyen formában. Adj neki azt ami jól esik neki. Majd elmúlik ez az időszak. Nagyon szenved szegényke.
2011. ápr. 14. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az én fiamnál volt ilyen,bár csak 1 hétig.

Nem volt hajlandó kanálból elfogadni kaját.Csak cumisüvegből evett.A főzeléket ki kellett úgy hígítanom,hogy ki tudja szívni.Ilyenkor ő is szívesebben ette a tápszert vagy tejpépet,mindent amit cumisüvegből ki lehetett szívni:))))

De van egy ismerősöm akinek a keresztlánya csak kakaót volt hajlandó inni egész nap,semmi mást.

2011. ápr. 14. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!