Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért reagálnak sokan egyből...

Miért reagálnak sokan egyből agresszívan az igény szerinti szoptatásra és a kötődő nevelésre?

Figyelt kérdés
ha egy hozzászólásba azt írom, hogy az anyamell nemcsak etetésre szolgál, már leharapják a fejem. pedig szerintem rég rossz, ha valaki csak erre tudja használni.
2011. ápr. 15. 10:08
 1/8 anonim ***** válasza:
52%
Így van, nem csak etetésre szolgál... Én meg azon vagyok kiakadva, h 3óránkénti szoptatás... Én nem így csináltam, ha kellett neki én odaadtam.
2011. ápr. 15. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
fejemhez vágják azokat a nem tudom honnan szedett tévhiteket, hogy egész nap a baba a cicin lóg, mert nem. nem lehet tőle elmenni sehova, mert igenis kimozdulok, bárhova mehetek. ... na mindegy. :)
2011. ápr. 15. 10:18
 3/8 anonim ***** válasza:

Hát, én az arany középút híve vagyok. Én nem vagyok híve sem a 3 óránkénti szopinak,sem annak, hogy állandóan cicin lógjon, nekem a kisebbik fiam reggeltől estig csüngött volna a mellemen, bármikor adtam oda neki, mindig elfogadta, nála nem működött az igény szerinti szopi, mert ő mindig szopni akart.Ezért úgy döntöttem, hogy éjszaka ha ébred mindig kap cicit, de napközben csak 2-3 óránként, ha nyűgös volt próbáltam mással vigasztalni. De tény, hogy a mellemen mindig azonnali vigaszra talált:))A szoptatás pedig teljesen magánügy, én sosem tűrtem, hogy bárki beleszóljon, hogyan táplálom a babámat, pedig a védőnőnk sokszor próbált rávenni, hogy ritkábban szoptassak,a férjem pedig arra, hogy gyakrabban, de ebbe beleszólást nem szabad engedni, minden nő úgy szoptat illetve nem szoptat, ahogyan neki az jó. Én sem szeretek tanácsokat osztogatni senkinek, hogy mikor, hogyan tegye mellre a babáját.

Kedves Kérdező! Ha valaki kifogásolja a szoptatási szokásodat, hát ne is halld meg, nem szabad foglalkozni vele. Magadnak és a babádnak feleljen meg, másnak semmi köze hozzá:))

2011. ápr. 15. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
60%

szia


na,szerintem azért lesznek agresszívak,mert rosszul vannak a gondolattól is,hogy agyerek igényeit nézzék elsősorban,és ezek a dumák hogy "tanuljon meg egyedül elaludni",meg hogy "nem fogom járkálva altatni" meg "nem akarom,hogy csak a cicin aludjon el" mind-mind arról szól,hogy LUSTÁK a gyerekkel annyit foglalkozni,amennyit az igényli.

Persze,eljön az az x éves kor,amikor majd le kell a gyereknek szoknia pl a fent említettekről de nem pár hónapos ill hetes(!) korban.

Szóval én Veled értek egyet,igen,a mell nem csak etetésre való,és ha az ember annak a híve,hogy szoptatja illetve ringatja a babáját amikor az igényli,azért szerintem dicséret jár,nem lehurrogás.

jó babázást.

Ja,és igen,ez egyáltalán nem azt jelenti,hogy valaki a gyereke rabja.Én is el tudok menni bárhová és nyugodtan éljük a napjainkat,mert azok nem a játszmázásról szólnak,hogy "én vagyok a főnök".

2011. ápr. 15. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
23%
Hát, én nem vagyok híve az igény szerinti szoptatásnak. Én meg azt nem tudom tudom megérteni, mi az, hogy "amikor a baba kéri"?? Egyszóval amikor sír, rögtön mellre rakjátok? A baba nem csak azért sír, mert éhes, elég sok oka lehet, meg kéne hallgatni, nem csak rögtön mellre rakni, arról nem is beszélve, hogy a baba körülbelül 3 óra alatt emészti meg az anyatejet, és ha állandóan "rátöltitek" az újabb adagot, az rendesen megterheli a gyomrát. Én is megnyugtatom a babámat, ha sír, sosem hagyom sírni, de elég az neki, ha a mellkasomra teszem, és érzi az illatom, a közelségem és hallja a szívverésem. Ő ettől is megnyugszik, nem kell ahhoz ennie... ÉS igen, nem sétálva altatom el a gyerekem, mert akkor 9 hónaposan és 10 kilósan is még sétálva fog csak elaludni, ugyanis a baba TANUL. És ha így altatom, azt tudatosítom benne, hogy így kell elaludni. Az én babám 2 hónapos, és este fürdés és szopi után lerakom aludni, és már alszik is. Szerintem attól még nem vagyok rossz anya...
2011. ápr. 15. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
50%
Rám is hülyén néztek,amikor azt mondtam,h igény szerint szoptatok,s mivel nagyon nehezen aludt el picim,bizony én is sokat ringattam.Ezért is megszóltak.De:egy picibabának nem az az első dolga,hogy megtanulja,mikor van ebédidő,s mikor kell aludnia.A tanulásra is meg kell érni,az első dolga,h megismerje anyát,érezze,h bízhat benne,ha bármi baja van,nincs egyedül.S majd a későbbiekben jön el a tanulás ideje.Soha semmit nem erőltettem,s idővel teljesen magától kialakult minden./ill. altatásnál én barom hallgatva másokra,megpróbáltam hagyni sírni.Hát nem ment,s ráadásul csak felzaklatta magát,még nehezebben,később aludt el./A szopizásnál pedig egyáltalán nem hallgattam senkire,igény szerint szoptattam,ma sem csinálnám másképp!
2011. ápr. 16. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%

11 08-as vagyok,szóról szóra egyet értek az utolsó válaszolóval,nálunk is maguktól alakulnak a dolgok,és ma már mindenki mondja a babámra,hogy "milyen jó baba" holott nem szeretem ezt a kifejezést,arra utal,hogy a korábban borzasztó rossz alvó és sírós kislányom 8 hónapos korára minden erőszak nélkül -viszonylag-könnyen kezelhetővé vált.

Bár igen keveset eszik,és válogatós,de megpróbálom ezt is rugalmasan kezelni,nem erőszakoskodni vele.

2011. ápr. 17. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

5os:

Miert gondolod, hogy aki igeny szerint szoptat, az rogton mellre rakja a gyereket, ahogy az megnyikkan?

2013. szept. 26. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!