Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Két kérdés? Jó anya vagyok?...

Két kérdés? Jó anya vagyok? Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

1: Attól jó anya vagyok, ha kisbabám fent van és nem egész végig beszélek hozzá és a kezemben van, hanem néha leteszem a kiságyba, míg elvégzem a házimunkát? Ő addig nézelődik, nekem meg lelkiismeretfurdalásom van.

2: Vannak napok mikor örökké cicin lenne és enne, eszik, elalszik 20 percre aztán ez megy egész nap...(na akkor házimunkát sem tudok csinálni :) Tejem van. 3 hetes a babám. Segítenétek?


2011. ápr. 15. 10:35
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen jó anya vagy attól, hogy nem minden percedet a baba tölti ki. Beszélni se kell hozzá folyamatosan, sőt könnyen el tudom képzelni, hogy egy ilyen kicsi babát fáraszt a sok inger, kell neki a nyugalom is.


A második nehezebb kérdés. Nagyon pici még a babád, neki nagyon szüksége van a testi közelségedre. Nagyon új még neki a világ, és Te vagy az aki biztonságot ad. Talán nem is szopizni szeretne, hanem a közeledbe lenni. Szerintem szerezz be egy hordozókendőt, akkor ő is Hozzád bújhat, és a Te kezeid is szabadok maradnak.

2011. ápr. 15. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:
100%

Ó, ettől hogyne lennél jó anya. Nem kell annak a gyerkőcnek egész nap kézben lenni, te sem vagy robot, kell enni, pisilni, zuhanyozni. Ha majd lesz második, akkor meg az elsőt is kell pelenkázni, fürdetni, stb.


Házimunka meg nem szalad el, vannak napok amikor nálam is úszik minden. Képtelenség 100%-ot teljesíteni folyamatosan. Aki meg beszól a lakás miatt, annak nyomj a kezébe egy porrongyot.

2011. ápr. 15. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Jó anya vagy.

Nem kell szegény gyereket túlfárasztani, kell legyen nyugta is.

Nem kell örökké beszélni, é s legyen sokat az ágyában is, hogy legyen ideje felfedezni önmagát, egyedül.

A jó anyák néha megcsinálják a házimunkát. Nem kell tökéletesnek lenned, csak elég jó anya legyél!

A babáknak is van rossz napja. Ha a fejed tetejére állsz, akkor is lesznek ilyen nyűgös napok.

Ahol baba van, ott gyereksírás is van.

2011. ápr. 15. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
66%
Lehet lepontozni,de most én itt ülők a babámat letettem a kiságyba,mert álmos volt.Még nem alszik csak nyöszörög,csörgőzik.majd ha esetleg nyűgösebb lesz,kiesik a cumi bemegyek,nem hagyom sírni de amúgy had legyen maga.Először nekem is iszonyat rossz érzés volt,de csak így alszik el,ha ott toporgok az ajtóban vagy az ágya mellett soha nem fog.
2011. ápr. 15. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
És el is aludt:-)))Szóval abszolút jó anya vagy ezen ne parázz.Neki is kell egy kis idő a napból nélküled.Úgyis figyeled minden rezdülését,de állandóan nem lehetsz ott vele.
2011. ápr. 15. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

kedves 11:02 és a többiek! Nem kell egész nap a gyereken csüngeni, az árt a babának. Neki is szüksége van nyugalomra, egyedüllétre is néha. Úgy fejlődik.Megtalálja a saját megoldását a bajokra.Nem kell elhanyagolni, de nem kell egész nap zavarni sem.

és nem kell jó anyának lenni. Ha neveled, úgyis az vagy.

2011. ápr. 15. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:
100%

11:02


Nekem a második lányom volt olyan, hogy ha nem hagytam elalvás előtt 5 percet sírni, akkor nem aludt rendesen, nem lehetett letenni kézből, ha megpróbáltam, akkor azonnal felébredt. így az állandó ébredéstól ő sem pihent rendesen.

Ha egy picit hagytam sírni, 5 perc után felvettem, megölelgettem, utána egyből mélyen elaludt.

2011. ápr. 15. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
2011. ápr. 15. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!