Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Más anyukában is eljön a...

Más anyukában is eljön a "Vajon jó anya vagyok? " típusú kérdés?

Figyelt kérdés

8 hónapos a gyermekem, már mászik. Annak kapcsán kérdezem, hogy más anyuka vajon egész nap együtt ücsörög, mászik a gyerekével - megállás nélkül? Vagy hagyja hogy egymagában játsszon el?

Mivel épp betegek vagyunk, be vagyunk zárva a lakásba, már 1 hete...de már nincs kedvem a gyerekhez szólni se, egész nap a neten lógok - bűntudatot kéne éreznem e ezért?

Más anyuka hogy van a kisbabájával, tényleg olyan szuperanyuka?


2010. márc. 12. 16:38
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia

szerintem szuperanyukék nincsenek, az csak egy vágyálom, amihez tartani tudjuk valamelyest magunkat, de nem szabad teljesen becsavarodni, szóval szerintem teljesen természetes, hogy néha besokalunk, ki ne tenné ha 24 órából 24et a babájával tölt, aki ráadásul még nem is igazán "társ", hanem inkább kis púpocska a hátunkon, bármennyire is rosszul hangzik. Neki is meg kell tanulni, hogy nem mindig teljes mosoly az élet, vannak mélypontok, szóval ne aggódj, mindannyian vagyunk így ( szerintem ).

2010. márc. 12. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
51%

néha van h felemelem a hangom is, persze olyan hatalmas lesz a bűntudatom, h aztán fuccs a nevelő célzatnak

amúgy én is most CSAK itthon vagyok, lassan 3 hete kisebb megszakításokkal,nekem is kicsit sok volt ez az időszak, mert az idő is rossz, meg nem is alszunk, meg se balra se jobbra....a neten én is szeretek lógni...

senki nem ül egész nap a gyerek mellett, akkor ki főzne, ki takarítana, ki mosna?.....vagy valaki dalolva a kezében a gyerekkel ezt elvégzi és még fejlesztő játékokra is van lelkiereje....ugyanmár.....tapasztalat,h sokan szeretnek kicsit színezni, főleg az idősebb korsztály.....az idő mindent megszépít

pl: a gyerekem 17 hós és nem akar bilizni, de még ruhában sem....nem erőltetem mert majd jön,a párom nagyanyja, meg előadta h ő a 10 hós gyerekkel megbeszélte h kakiljon bele.....szerinted?????....no para

2010. márc. 12. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Hm... most hogy kérdezed... bennem sűrűn előjön az az érzés saját magammal szemben, hogy "legyek vele, törődjek vele minél többet (már ahogy a mindennapi tennivalóim mellett lehetséges), mert ha majd megnő, nyugodt lesz a lekiismeretem, hogy igen, pici korában megtettem minden tőlem telhetőt, a maximumot nyújtottam a számára, a legtöbbet kapta belőlem és boldog baba volt." De ez csak én vagyok, én így érzek nap, mint nap. Főleg, hogy fiatal anyuka vagyok és szeretnék magamnak, a páromnak és a kisfiamnak bizonyítani, hogy igenis tiniként is megvan bennem az akarat jó anyának lenni.
2010. márc. 12. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én sem ültem vele sosem egész nap, mindig is elláttam (most már ketten ellátjuk) a napi teendőket és olyan szépen megtanulta hogy mikor mit csinálunk, hogy öröm nézni. Megvan az ideje a játéknak és a fejlesztő játéknak is, de van olyan is hogy az utóbbi kimarad, na bumm... Igazából neki még az is játék hogy porszívózunk, teregetünk, beágyazunk, stb., boldogan sertepertél és mindent lemásol, mindenből tanul. De olyan is van hogy önállóan pakolászik, szaladgál a lakásban és nem szólok hozzá különösebben amíg jól elvan. Nem kell folyton a nyakukon ülnünk, a fejükre nőni. Mondjuk az a másik véglet, hogy egész nap a neten lógsz és nem szólsz hozzá, de ezt te is tudod, ha kiírtad ezt a kérdést. Mindenkinek van rossz napja, stresszes időszaka, próbáld megtalálni az arany középutat ilyenkor is, mert a gyerkőc még nem érti mi a baj. Nem kell egész nap gügyögni meg danolászni ha nincs kedved, de időről időre pár kedves szó, kis simi, ölelgetés azért csak belefér. Meghálálják és annyi pozitív energiát adnak cserébe! Jobbulást kívánok!
2010. márc. 12. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nyugi mindenki csak szuperanyukának akar látszani. Kinek sikerül, kinek nem annyira.


Nálam pont tegnap este borult ki a bili. :) Sírva feküdtem le, a férjem vigasztalgatott.


A lányom harmadik napja nem eszik, nem iszik (alig 10-20ml), nem alszik. Üvölt és üvölt és fáradt és tépi a ruhám annyira mászik rám. Ha felveszem kitekeri magát, ha leteszem azért nyúz, szinte hason fekve húzom magam után a mellékhelyiségbe is annyira csimpaszkodik a lábamba.

A lakás csatatér, mert mindent tör zúz tép kajafoltok még a plafonon is.

Szeparációs szorongás, front, fogzás, anyós (aki ritkán jön és fél tőle a gyerek)


Én is feltettem a kérdést. Vajon jó anyuka vagyok? Magamhoz képest 120%-ot teljesítek, hogy neki jó legyen, testileg-lelkileg jól fejlődjön, és egy kis szörnyeteg. Mi lesz ha jön a hiszti korszak?

2010. márc. 13. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Tegnap egész nap bőgtem! A lányom egy kis hisztérika! 16 hónapos, és most rossz passzban van. Mindenért visít, alig eszik, nyugtalanul alszik, és folyamatosan rajtam lóg. Az idő is szar, a benti játékokat viszont már borzasztóan unjuk. Annyira rossz volt tegnap a hangulatom, hogy csak bőgni tudtam kínomban. Folyton az járt az eszembe, hogy egy csőd vagyok mint anya, mint nő stb...

Mára kicsit jobban vagyok, és a kicsim is nyugodtabb volt. Vannak nehéz időszakok...

2010. márc. 13. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
....Sokszor!!!és szerintem az az anyuka aki egyáltalán nem teszi fel ezt a kérdést magának,az hibázik (hisz talán ettől vagyunk ,akarunk jobbak lenni).. De állítom a Te babádnak csak te vagy a szuper anyuka !!!:)
2010. márc. 14. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!