Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A Te Babád csinált ilyet?...

A Te Babád csinált ilyet? Mennyi ideig tartott?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

7 hónapos kislányom lassan egy hónapja próbál négykézlábból kiülni, illetve mászni. Lassan sikerül is. Mióta ezt próbálja, egész nap gyakorol, és éjjel is.

Ha megébred, már vágja is hasra magát, négykézlábra áll, és billeg előre-hátra. A kiságyban ezt persze keresztbe csinálja, így lendületesen fejeli a rácsot (rácsvédő mit sem ér), vagy ha nem is fejeli, de erre ugye kellőképpen felébred, és sírni kezd. Ilyenkor csak az nyugtatja meg, ha szopzik. Van olyan éjszaka, hgoy csak 1-2* ébred, van, hogy 8-10*.

Nálatok volt ilyen a mozgásfejlődés során?

Ti ilyenkor mit csináltok vele?


2011. ápr. 16. 10:19
 1/4 anonim ***** válasza:
ugyanezt csinálta a kisfiam, de még mindig előfordul (9 hónapos), ő már mászik is, van hogy álmában felül, elindul, ilyesmik. Természetes, a mozgásfejlődés miatt van, ilyenkor szerintem álmában is próbálgatja magát. Szerintem párnázd körbe a kiságyat.
2011. ápr. 16. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

:)))) Szép emlékek ezek, szinte újból látom magam előtt kisfiamat miközben fejelgeti a kiságyat:)

Szóval, igen nekünk is volt ilyen időszakunk.Kb.1hónapig tartott,majd jött a fejenállás:) Hihetetlen mennyiségben,járólapon,kavicson,mindegy hogy hol,csak fejen állhasson:) (fej,két tenyér lent,talpik a talajon,popsi pedig az égben).

Semmit nem tudsz csinálni,csak amit eddig.Próbálni visszaterelni az álmok világába.Ha cicivel megy,akkor azzal.Mi sokszor arra keltünk,hogy dübörög megint valami:))) Simi,pár korty víz,cumi és visszaaludt.Majd kezdte 20perc múlva újra.

2011. ápr. 16. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
nekem is sajnos ugyanezt csinálja a fiam(8és fél hónapos),már kb másfél hónapja,hát én összetenném a 2kezem ha"csak"2-3x kelne fel éjjel,de van hogy 30x is kelnem kell miatta...és az a baj,hogy ő nem is alszik vissza utána,üvölt,hiába veszem ki...stb,van hogy 1órát altatom még visszaalszik,és van hogy 2perc mulva kezdődik előlről...senkinek nem kivánom,hát ez valami szörnyű....legalább aludna vissza miután felkel erre,de nem..hiába adok neki tápszert-teát,bármit....én is bemegyek hozzá,és már eéőre-hátra mozog nyégykézláb,persze ő is keresztbe....mostanába meg már beakad mindene a rácsok közé,hát a lába valamelyik nap éjjel be volt szorulva 2rács közé,ott lógott ki,az egyik keze még 2rácsközé,a feje meg a rácsvédő mögött(még jó hogy az nem fér ki...)....hát nagyon jó volt...:) ő még nem mászik,csak kutyázik,de bele se merek gondolni hogy ez még sokáig eltart,mivel még most jön a mászás,ülés,állás...stb,ezeket még mind nem csinálja....megoldást sajnos én sem tudok,de kitartást nekünk!!Egyszer majdcsak vége lesz...
2011. ápr. 16. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

2.vagyok!

Higgyétek el lányok ezek csak most tűnnek borzalmas dolgoknak.Én sem gondoltam volna abban az időben,hogy ezek a hónapok milyen szép emlékek lesznek visszagondolva.Olyan voltam reggelre mint akit megnyúztak,minden éjjel a reggelt vártam,hogy legyen már vége az éjszakának.Nappal meg mint akit kicsavartak olyan voltam.Minden hónapnak megvan a maga kőkemény nehézsége.Mi már futkározunk,törünk,zúzunk.Akkoriban de vártam ezt!Na most néha mit meg nem adnék,ha nyugodtan,csendben megülne a babakocsiban fél órát:))))

Kitartás!:)))

2011. ápr. 17. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!