Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit gondoltok az együtt alvásról?

Mit gondoltok az együtt alvásról?

Figyelt kérdés

Még csak 22 hetes terhes vagyok, és még csak a kelengye lista összerakásával foglalkozom. A minap az egyik kelengye oldalon írták, hogy felesleges a kiságy, mert az együtt alvás pénz kímélő és a babának is jót tesz. A babakocsit is feleslegesnek titulálta, mert sokkal jobb és kímélőbb, segíti a kapcsolatot és a többi a kendőben hordozás. Ezeket felesleges dolgoknak titulálta. De a szoptatós párnát, a mellszívót és még egy jó pár dolgot egyenesen pénzkidobásnak hívott az oldal.

Első babámat várom, és sajnos nincs se édesanyám, sem anyósom akinek a véleményét kikérhetném. Így hozzátok fordulok tanácsért.


2011. ápr. 16. 11:33
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
42%
Biztosan lesznek majd, akik megcáfolnak, de szerintem az együttalvás hosszútávon káros, mert nagyon nehéz leszoktatni róla a gyerekeket. Inkább jobb a kezdetektől fogva következetesen arra szoktatni, hogy van saját ágy, ott kell aludni, mert ha évekre beköltözik az ágyatokba, az a párkapcsolatot is megronthatja.
2011. ápr. 16. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Párom is hasonló véleménye van, és én sem nagyon szeretném, ha velünk aludna.
2011. ápr. 16. 11:44
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Érdemes venni kiságyat, aztán majd úgyis kialakul.

Az első lányom 1 éves koráig a saját szobájában a saját szobájában aludt nagyon is jól, utána jött át közénk.

A második lányom 5,5 hós, ő is egyedül alszik nagyon is jól, szerintem ha magam mellé venném, nem aludna ilyen jól.


Babakocsit érdemes venni, nem minden baba szereti a hordozást (pl az én első lányom utálta volna, de most a 2. lányom szereti a babakocsit is és ha magamra kötöm, azt is).


Mellszívóm ha nem lett volna, gyönyörű mellgyulladásom lett volna mindkét szülés után.


Szopipárnám van, mondjuk azt én nem használom most, de az első lányomnál használtam.

Terhesség alatt viszont jó volt vele aludni, begyűrtem a combjaim közé és a hasam alá :)


Alapvetően ezek akkor derülnek ki, ha megszületik a babád, és már tudod, hogy milyen az ő természete, és hogy te milyen anya vagy.

2011. ápr. 16. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
43%

én nagyon örültem az első válaszolónak,mert én is így gondolom,de mostanában mégis mindenhol az ellenkezőjét olvasom. a baráti körömbe is sokan együtt alszanak (nem csak a babájukkal) hanem 5-6 éves gyerekükkel is,mert nem tudták sehogy sem kitenni a szülői ágyból.

én ebből kiindulva rögtön a különszoba mellett tettem le a voksomat.és nem bántam meg,mert minden gond nélkül megy aludni a 2,5 éves kislányom.

2011. ápr. 16. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha veletek fog aludni akkor is kell kiságy,nappal egyébként hova teszed,leesik, legurul.

Ha kendőbe hordod akkor is kell babakocsi,nem lehet mindent megoldani kendővel,nagyon jó a kendő,de nem mindig szeretnek benne lenni a babák.

Az együttalvást pedig a pároddal beszéljétek meg.Sok szempontból hasznos ha jó csinálod és odafigyelsz hogy mikor érett arra hogy különrakd.

Pont most olvastam egy cikket az együttalvásról.

Én mind a 4 gyerekemmel együtt aludtam de nekem a párom is így akarta.



[link]


És még egy fontos cikk:


[link]

2011. ápr. 16. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
0%

kiságy:nagyon fontos.én nem vagyok az együtt alvás híve,sőt az egy szobában alvásé sem.Fiam kezdetektől külön alszik,két hónaposan már átaludta az éjszakát.Betegséget kivéve nem kel éjszaka a mai napig,11-12 órát alszik éjjel(19 hónapos)

babakocsi:nekem nagyon fontos.ha nem kell nagyon sok dolgot venni,azzal megyek bevásárolni,így nem kell a gyereket sem és a vásárolt dolgokat sem cipelnem.Ha ügyintézés van,akkor sem babakocsi,mert nem tudnék a fiamra is figyelni,amíg sorba állok valahol.Úgyhogy nekem alap a babakocsi.Fiam szereti szerencsére a mai napig.mondja is ha sétálni akar,hogy séta kocsi.

mellszívó:ha nem lett volna,akkor nem tudtam volna szoptatni a fiam.ugyanis annyira gyenge volt,hogy nem tudott szopni,így nem indult be a termelődés:mellszívóval beindítottam,pohárból megitattam vele az anyatejet,így nem lett cumizavaros sem.Pár nap alatt megerősödött és ment a szoptatás rendesen.Egy évesen választottam el,akkor is nagy szolgálatot tett,amíg el nem apadt a tejem.Muszáj voltam fejni egy kicsit,különben begyulladt volna

szoptatós párna:nem tudom mi lett volna velem nélküle.Már terhesség első harmadában megvettem és azon aludtam.A végén életmentő volt,mert csak fél ülő helyzetben tudtam aludni.Egy hónapog kórházban voltam szülés előtt és oda is jött velem.

2011. ápr. 16. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
28%

Jo olvasni,hogy vannak meg normalis gondolkodasu emberek is itt.

Szinten kulon alvas parti vagyok,pedig a ferjem kulfoldon dolgozik,igy aludhatnek a babammal,de szuletesetol kisagyban altatom inkabb.Nem hiszem,hogy barmilyen lelki traumat is okozna neki ez a dolog,hiszen ettol eltekintve a nap 24 orajaban rendelkezesere allok.

Tudod kedves kerdezo,az a baj,hogy a gyereknevelesben felvetodo problemak oriasi partokat tudnak kialakitani ezen az oldalon,ilyen peldaul:

-szoptatasparti vs.tapszeres

-szobatisztasag elkezdese koran vs.amikor a baba megerett ra (kb.3-4 ev korul)

-hozzataplalas koran vs.hozzataplalas minel kesobb

-egyuttalvas vs.kulon alvas

...hirtelen ennyi jutott eszembe,de meg akad beloluk boven...par honap mulva meglatod,amikor mar te is anyuka leszel :).

Nem akarok en bantani senkit,biztos megvan az okuk ra,azoknak,akik ugy dontottek,hogy egyutt alszanak a babajukkal.

Nekem is megvan ra az okom,hogy ne tegyem.Minden csak nezopont kerdese.

Boldog babavarast neked,es minden jot!

2011. ápr. 16. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Szia


A mellszívót én is azt hittem hogy felesleges, hát a harmadik napon, amikor bedurrantak a cicijeim majd meghaltam mire a férjem hozott egyet.

az együtt alvást is furának tartottam, de mióta megvan a lányunk egy szobában alszik velünk éjjel, de kiságyban, talán 3x volt h mellettem aludt és folyton aggódtam hogy nehogy ráfeküdjek.

Tudod éjjel 2-3 szopi elég fárasztó ha át kell caplatni a másik szobába, így felkapom, megetetem büfi és mehet is vissza aludni.

A szoptatós párna nekem a terhesség alatt jó szolgálatot tett, mert a vége fele fájt a medencém és a csípőm, így éjjel azzal aludtam.

Szerintem mindent nézz ki, írd fel, és maximum a férjed elmegy megvenni ha kell.

Minden Jót!

2011. ápr. 16. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
32%

Úgy ahogy a többiek írják!Én is annak a híve vagyok,hogy aludjon külön szobábak,külön kiságyban!Az első naptól így van és jókat alszik és nem mellesleg Apával is megmaradt egy szoros kapcsolatunk és itt nem csak a szexre gondolok,egyszerűen kell az,hogy csak a férjed és te vagytok egymásnak egy kis gyerekmentes ideig!Persze én nem vetem meg azokat az anyukákat sem akik együtt alszanak a babáikkal,biztos meg van rá az okuk!

Esetleg ha egy jó tanácsot elfogadsz,nemtudom milyen oldalt olvasgatsz de én inkább a Suttogó című könyvet ajánlom elolvasni!Nagyon jó sok hasznos tanáccsal én sokmindent abból merítettem!


Boldog babavárást,könnyű szülést!

2011. ápr. 16. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok!lemaradt

Szerintem mellszívó egyszerűen kell,szopipárna nekem is bevált terhesség allatt is illetve szoptatásnál is,babakocsi nélkül meg el sem tudnám képzelni az életet egy babával!

2011. ápr. 16. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!