Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idő alatt tanul meg...

Mennyi idő alatt tanul meg önállóan enni kanállal?

Figyelt kérdés

1 éves a kisfiam,2 hete adok neki kanalat,hogy egyen!3 falatot megeszik önállóan,utána eldobja a kanalat,vagy játszik vele...szerintem soha nem fog így megtanulni enni...vagy igen?Hány hónap kell hozzá?

Vagy később kezdjem még ezt a dolgot?

Nálatok hogy volt?


2011. ápr. 16. 11:49
 1/10 anonim ***** válasza:

Kezébe adsz egy kanalat, egy másikkal meg eteted.

Én is így csináltam, az önálló evéshez csak 2,5 évesen adtam neki kisvillát, kanalat, szépen eszik egyedül. Eddig én etettem.

2011. ápr. 16. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Úgy szoktam hogy én is,hogy nálam is van egy kanál,és etetem!

akkor lehet hogy 1 év is kell ahhoz hogy megtanulja?

2011. ápr. 16. 11:58
 3/10 anonim ***** válasza:
mindig adj neki kanalat,hogy szokja.Én is adok a fiamnak nagyon régóta.eddig játszott vele meg néha megpróbált enni vele,sikertelenül.Aztán egy hete majdnem egyedül megevett egy joghurtot,és most már mindig próbálkozik.Van,amikor hamar feladja,van,hogy kitartó.most 19 hónapos.szerintem még nincs elmaradva 19 hónaposan sem,hogy nem eszik teljesen egyedül.viszont pohárból teljesen egyedül iszik
2011. ápr. 16. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Értem!azt hittem,pár hét alatt megtanulják!Akkor türelmesen kell próbálkozni...:)

A pohárból ivást is elkezdhetem akkor?

2011. ápr. 16. 12:05
 5/10 anonim ***** válasza:
A pohárból ivást mi hamarabb elkezdtük, mint a kanalazgatást. Szerintem amúgy egy évesnek még nem kell egyedül tudnia enni!
2011. ápr. 16. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szia,

Kb. egy éves korától adtam én is a kanalat, egyet a babának, egyet magamnak. Volt, hogy próbálkozott vele, volt, hogy elhajította, volt hogy rágta.

Most 2,5 éves, 22 hónapos kora óta eszik önállóan, de nálunk az segített be, hogy akkor született a tesó és rákényszerült az önállóságra. Valószínűleg, ha 1-2 hónappal előtte próbáltam volna is sikerült volna. De egyévesen szerintem még nem kell tudnia. Inkább másfél év körül.

2011. ápr. 16. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
szia, sztem ez nagyon babafüggő. a barátnőm kisfiát aki mindjárt 20 hónapos a mai napig nem érdekli se az önálló evés se az ivás, ill. cumisüvegből iszik, de a pohár az nem. az enyémet 1 évesen nem érdekelte, 15-16 hósan kezdett el önllóan kanalazni, ekkor még segíteni kellett, mert elszöszölt vele, aztán fokozatosan egyre ügyesebb lett. Kb. 20 hós korára már nagyjából egyedül ette a kanalas dolgokat is. Villát is adok neki, szerencsére nem az a fegyelmezetlen fajta, megérti, ha azt mondom ezt ne mert veszélyes. Már hónapok óta nagyon ügyesen és elég tisztán eszik, persze kap előkét, mert a leves néha kicsepeg, de már alig-alig. 2 éves 4 hónapos.
2011. ápr. 16. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az enyém most 14 hónaposan kezdett aktívan próbálkozni, mostantól nem játéknak használja, követeli, hogy ő is kanalazzon.Néha sikerül 1-1 falatot belerakni a szájába, de ahogy elnézem még nem mostanában fog egyedül enni.
2011. ápr. 16. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Értem...akkor nem vagyunk elkésve semmivel,és több hónap mire belejönnek a picik ebbe a nagyon jó tevékenységbe!:)
2011. ápr. 16. 16:04
 10/10 anonim ***** válasza:
Bizony, ehhez több hónap kell, míg belejönnek. Kisfiam 18,5 hónapos, és nála kedv kérdése, hogy eszik-e egyedül kanállal, villával. Ha van kedve, akkor még csak meg se engedi, hogy segítsek, de ha éppen olyanja van, akkor nekiáll játszani a kanállal, meri ki a tányérból az ételt a tálcára, és keni szét. Na ilyenkor jobbnak látom elvenni tőle a kanalát, és inkább én etetem. Olyan, mintha ezzel tudatná: anya, most inkább te csináld! :)
2011. ápr. 16. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!