Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akik csak GYES-ből és csp-ből...

Akik csak GYES-ből és csp-ből élnek? (lent pár kérdés)

Figyelt kérdés

Mennyiből hozzátok ki a baba dolgait? Hogy tudtok gazdálkodni ennyi pénzből? Tudtok valahogy spórolni?

Mikre költötök és mennyit?

Én csak gyest és cspt kapok majd ezért érdekel a dolog.

Köszi előre is a válaszokat.


2011. ápr. 17. 17:58
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon kevés ez a pénz, kijönni belőle nem lehet, egy havi gázszámlánkat sem fedezte a télen:(

Nálunk sokat segítenek a nagyszülők is, nélkülük felkopna az állunk:((

2011. ápr. 17. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Sok mindenről le kellett mondanunk, de azért megvagyunk. A babának megvan mindene.Nem járunk szórakozni, nem is tudom mikor voltam utoljára fodrásznál, turkálóba veszek ruhákat stb. Egyébként durván 140 ezer forint a havi bevételünk( abból az egyém 40 ezer), a lakás rezsije 40 ezer, + egyéb fizetni való kb 20 ezer. úgyhogy 70 ezer marad. Abból a babára kb 20 ezer forint elmegy, például pelenka, tápszer, ruha stb. és a Maradék 60 ezer marad nekünk kajára. De sosem bántam meg, bármiről lemondanék érte....
2011. ápr. 17. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Azt elfelejtettem mondani hogy a legnagyobb boldogság a világon, mindenért kárpótol. És ettől függetlenül jól érzem magam a bőrömben. Mert például müköröm helyett, most szépen megcsinálom a körmömet, fodrász helyett magamnak festem és szárítom a hajam, turiba is vannak csini ruhák. Szóval attól még nem lettem igénytelen.
2011. ápr. 17. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
nagyon kevés... aki egyedül neveli gyerekét, és apa senki nem segít nem is tudom, hogy él meg belőle!!!! a rezsi felére elég télen, nyáron azt fedezi...
2011. ápr. 17. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
konkrétan csak a baba dolgaira gondoltam, nem más kiadásokra.
2011. ápr. 17. 19:32
 6/9 anonim ***** válasza:
48%

Én Gyest,és csp-t kapok!!


Azt 100%-ban a babámra költöm!!!

Amit minden hónapban veszek, az pelus, törlő, tisztálkodáshoz, fürdető, krémek ilyesmi.

Ruhára havi szinten átlag 5-6 ezer ft költök.Mikor többet, illetve kevesebbet.

Igy is rengeteg ruhája van a fiamnak, már nem férünk tőle, de mindig akad valami cuki darab. A többi, ami megmarad, abból mindig kell venni valamit!Soha nem tudok ebből félre tenni.

Babakocsi,autósülés, most új ágy(nagyobb), stb...

Mindig kell valamit venni!!!


Minden hónapban játékot is veszek neki, 1-2 darabot!

És akkor el is ment a pénz!


A többi, kaja, rezsi ilyesmik, azt természetesen nem ebből fizetjük, még 1 gáz számla sem jönne ki ebből a hatalmas összegből.

Amúgy a fiam most 1 éves!

2011. ápr. 17. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Hát én pl. e hónapban vettem egy nagy és egy kis csomag pelenkát 3csomag törlőkendőt(mindegyik különböző márkájú)egy fél literes tusfürdőt és 10üveg bébi kaját vegyes ízben márkában 12000ft -ért kb.Kertes házban lakunk így sok minden megterem és termett,de szoktam neki még gyümölcsöt ,és tejtermékeket is venni neki.1karton(1,5l)víz 600 ft volt,az elég lesz neki másfél hónapig kb.De a pelenka és a törlőkendő is sokáig elég lesz,többet szoktam egyszerre venni neki.

10hónapos lesz.Ja és e hónapba 10000ft-ot költöttem neki ruhára is.

2011. ápr. 17. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Költök pelenkára,törlőkendőre,fürdetőre,tápszerre, gyümölcsre (többnyire üveges,mert a gyülölcs sem olcsó a boltban,ha nincs megtermelt saját),néha valami rágcsálnivalóra,ruhára,ha szükséges,cipőre.Néha 1-1 játékot is veszünk.Az akciós termékekből többet veszek egyszerre,így kicsit tudok spórolni.Főzelékeket magam főztem neki többnyire.Egyik hónapban többet,másikban kevesebbet vásárolok a kisfiamnak.

Vannak nagyobb kiadások is, pl.autósülés,babahinta( kisebb korában),szülinap,karácsony.

Én is csak Gyest,és cs.pótlékot kapok,ebből nem sokat tudok spórolni,de a babámnak megvan mindene.

Persze apának van fizetése,abból fizetjük a többi költségeket.

Érdemes figyelni az akciókat,ezzel azért egy keveset megtudsz takarítani.Igénybe kell venni a babacsomagokat,DM bababónusz kuponokat stb.

Gratulálok!

2011. ápr. 17. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
20:55 vagyok, 20 hónapos a fiam.
2011. ápr. 17. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!