Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » GYES-es kérdés, mit tegyek?

GYES-es kérdés, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Ha a kisebbik gyermekem 2 éves lesz visszamennék dolgozni a munkahelyemre,ő pedig bölcsibe menne,a problémám az,hogy a nagyobb tartós beteg az oviból rengeteget hiányzott,a kisebb is elég beteges volt idáig,segítségem nincsen.Azt nem tudom eldönteni,hogy hány órában térjek vissza dolgozni,mert segítségem egyáltalán nincs aki vigyázna a gyerekekre ha éppen betegek,a férjem is egész nap csak dolgozik,viszont éppen építkezünk,tehát minden fillér számít.

Megpróbálnátok a 8 órás visszatérést ezzel kockáztatva ,hogy a munkahelyeteken állandóan konfliktus lesz a táppénzből,vagy amíg a kicsi 3 éves igénybe vennétek a lehetőséget,hogy részmunkaidőben dolgozhassatok ( a munkahelyem nyitott erre) több időt töltve a gyerekekkel sokkal szerényebb anyagiakkal.A férjem ugyan nem mondja ki,de érzem,hogy a 8 órás visszatérésemet szeretné és igaza is van abból a szempontból,hogy szükségünk lenne az építkezéshez az anyagiakra.Melyik ujjamat harapjam meg???

:-/


2011. jún. 14. 08:10
 1/5 anonim ***** válasza:

Hát először is: vedd számításba, hogy GYES csak akkor jár, ha heti 30 órát nem meghaladóan dolgozol, tehát napi 8 órás munka esetén buktátok a GYES összegét. Ennek megfelelően számítsd ki, mennyi a különbség a 6 és a 8 órás munka között.


A tartósan beteg gyerkőc csak egy szófordulat, vagy valóban tartós beteg? Mert sok tartós beteg gyerek (pl. táplálékallergiák) esetében rengeteg plusz jár. A jogszabályt itt találod: [link]


Az oviba-bölcsibe oda tud valamelyikőtök érni időben?

2011. jún. 14. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

A tartósan beteg gyermekre tekintettel megjár 8 órás munka mellett is a GYES,nem csak szófordulat sajnos.

Autoimmun betegség izületi gyulladással,magas lázas epizódokkal.Szteroidterápiában részesül.

2011. jún. 14. 08:35
 3/5 A kérdező kommentje:
A hazahozatal megoldható lesz az oviból,bölcsiből.
2011. jún. 14. 08:37
 4/5 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnálom, ez így tényleg nem egyszerű. :(


Talán jobb, ha 8 órában visszamész dolgozni, akkor be tudjátok hamarabb fejezni az építkezést, jobb minőségű ételeket/ruhákat tudtok venni a gyerekeknek, stb.

Viszont így további 2 órán át távol leszel a gyerekektől, ez sem könnyű... Ők hogy bírják nélküled? A nagy amikor tud járni, hogy bírja az ovit?

2011. jún. 14. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

A nagy szorong az oviban,éppen azért ,mert nagyon keveset járt,mivel a kicsivel itthon voltam,ezért csak egyszer kellett javasolnia az immunológusának,hogy ha tehetem tartsam itthon egész télen,ne tegyük ki semmiféle veszélnyek ami az elkapott fertőzésekből eredhet.Persze hiába maradt itthon velem,folyton az immunológushoz jártunk,mert probléma az volt bőven.


Ha ugye visszamegyek 8 órában dolgozni,akkor ez teljességgel kizárva,nem tarthatom egész télen itthon.

Két hetet sosem tudott még egyhuzamban járni,mert mindig megbetegedett.Délben minden nap hazahoztam idáig az oviból,mert azt mondták az óvónénik ez jót tesz a szorongásnak és így is volt.


A kicsit nem féltem,ő nagyon talpraesett és sokkal egészségesebb,neki "csak" fülgyulladásai szoktak lenni.

2011. jún. 14. 09:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!