Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » GYES-es munkaügyis kérdés!...

GYES-es munkaügyis kérdés! Miként járnék a legjobban?

Figyelt kérdés

14 éve közalkalmazott vagyok,határozatlan idejű munkaszerződéssel.Két gyermekem van elvileg mindkettőre igénybe vehető a GYES .Kissebb gyermekem 2 éves korában a GYED lejárta után kiveszem a felgyűlt szabikat,amiket állítólag a 8 órás bérrel fizetnek és ezen esetben csak akkor jár a teljes munkaidőre fizetett szabadságok mellé GYES ha a nagyobb gyermekemre venném igénybe aki tartósan beteg(tartósan beteg gyermek mellett lehet dolgozni 8 órában GYES mellett),tehát értelemszerűen a nagyobb gyermekre tekintettel kérném a szabadságok kivétele alatt a GYES-t.Aztán ha vége a felgyűlt szabadságok kivételének és szerződésmódosítást követően részmunkaidőben kívánok tovább dolgozni,melyik gyermekre kérjem a GYES-t a továbbiakban,a 2 évesre,vagy a tartós beteg 6 évesre?

Nem tudom,hogy meddig hoszabítják majd a nagyobb tartósan beteg státuszát és azt sem tudom,hogy ha nem a kicsire veszem igénybe akkor marad e a védelmem...


2011. jún. 8. 18:54
 1/2 anonim ***** válasza:
Védelem marad, nem függ attól, hogy milyen jogcímen kapod a GYES-t. A nagyobb után vedd igénybe. Azt nem írtad, hogy milyen probléma van a nagyobb gyerekkel, de általában 2 évente van felülvizsgálat. Tehát, még úgy is tovább kaphatsz GYES-t a nagyobb után.
2011. jún. 8. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Autoimmun betegség,mely hónapokig izületi gyulladással járt,kb 30 naponta belázasodik 4 napig 40 fokos láza van és rettentő csúnya aftái,hetekig nem tud enni,ilyenkor szteroidot kap,de ez sem segít.

Bárcsak ne járna meg rá az eddig kapott emelt családi pótlék,1000 x jobban örülnék neki...egy fillért se kapjak és ne szenvedjen. :-(

2011. jún. 8. 19:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!