Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baba bőrének nap elleni...

Baba bőrének nap elleni védelme babakocsizás közben?

Figyelt kérdés
Kisfiammal minden nap babakocsizunk. Tegnap kicsit megpirította a nap az arcát. Persze van napernyő a babakocsin, és nem pont délben megyünk ki, de félek nehogy megégjen a kis arcbőre a napon hiszen nem mindig tudom úgy fordítani, hogy ne érje a nap. Ti használtok valamilyen krémet, napvédőt a baba bőrének védelme érdekében? És ha igen akkor milyet? Előre is köszönöm a válaszokat.
2011. ápr. 18. 20:27
 1/9 anonim ***** válasza:

Télen ill. tavasszal, amikor még laposabban süt a nap, sima patikai testápolót kentem mindkettőnkre, de a mai 18 fok és tűző nap után vennem kell 30-50 faktoros babanaptejet.

Próbáltam tavaly többféle olcsót, de rá kellett jönnöm, hogy ezen nem igazán érdemes spórolni, az olcsó valóban silányabb.

Niveát vagy ambre solaire-t veszek.

Ja és persze sildes sapka vagy kepi.

2011. ápr. 18. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors és hasznos választ! Feltétlen be fogok szerezni egy magas faktorszámú naptejet. :)
2011. ápr. 18. 20:33
 3/9 anonim ***** válasza:

szió!

Az én babámat is megkapta a nap a múlt héten, így vettem egy 50 faktoros Dm sundance baby napkrémet. borzasztó!! Nem tudom elkenni úgy, hogy ne maradjon foltos, lépten nyomon megkérdezték, hogy mi a baja a bőrének, hogy ilyen vastagon kell kenni.


Így nem tököltem tovább ma reggel vettem egy Vichy baby 50 faktorosat. Ezt is nehezen tudom rákenni, de kb 10 perc után felszívódik, nem hagy nyomot. Mondjuk mintha a fogamat húzták volna, mert 4 rugó, de már egy ezrest kidobtam, nem mertem még 1 olcsót venni. De ez nagyon sokáig elég lesz szerintem.

2011. ápr. 18. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én Garniert vettem, szerintem az is jó. 3 ezer párszáz Ft volt a dm-ben.
2011. ápr. 18. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Igen, az Én babám pofikáját is megkapta a napocska. Nekünk Avonos 50 faktoros van, holnap kipróbálom. Még nem próbáltam, nem tudom milyen az állaga, de megírom. Barátnőmtől kaptam nem tudom mennyibe kerülhet, de ahogy ismerem az Avont 2000-3000Ft biztos van. De ezen nem érdemes spórolni!
2011. ápr. 18. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Én most azt hallottam, hogy nem jó a babának (senkinek, nemcsak babának) magas faktorú (5o-es) naptejet venni, mert abban már annyi a káros anyag, hogy ilyen magas faktorú legyen, hogy annyira védjen, hogy csak kárt okozunk vele. Állítólag beleég a bőrbe ez a sok adalékanyag és ártalmas.

Nem tudom, nem néztem utána, egy ismerős anyuka mondta, hogy neki ezt egy doki mondta. Inkább vegyen csak kb. 2o-as faktorút, az is elég.

Nektek mi a véleményetek?

2011. ápr. 18. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én is azt olvastam, hogy elég a 30-as faktorú. Az 50-esben több az adalékanyag, de a 30-as is véd annyira.
2011. ápr. 19. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
23:54-es vagyok: ezek szerint van benne valami, amit én írtam, hogy káros lehet az 5o-es. Azt hiszem, én is 2o-as vagy 3o-as faktorút veszek.
2011. ápr. 19. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Na, most aztán elgondolkozom én is, hogy milyen faktorszámú naptejet vegyek. :) Köszönöm szépen mindenkinek a választ!
2011. ápr. 19. 19:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!