Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha megszületik a kisfiam...

Ha megszületik a kisfiam testvére kezdettől betesszük hozzá a szobába, együtt fognak aludni. A kisfiam ekkor kb.16-17 hónapos lesz. Mire számíthatok? Milyen tapasztalataitok vannak?

Figyelt kérdés
Esetleg jótanácsok is jól jönnének, ha tudtok adni!
2010. okt. 12. 20:09
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, de szerintem nem fognak együtt aludni. Kipróbálhatjátok, de nagyon nagy szerencse kell ahhoz, hogy a kicsi még a legelején se ébredjen fel többször éjjel, és ne zavarja a másikat.

Mi is egy szobába szerettük volna rakni őket minél előbb, de ez csak kb 5 hónaposan sikerült. Én nem akartam, hogy a kicsi miatt a nagy ne tudjon éjjel nyugodtan pihenni.

Persze gyerekfüggő ez is.

2010. okt. 12. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
16 hónapos volt a lányom, mikor jött a testvére, és bizony hetek kellettek hozzá, mire a nagy megszokta, hogy éjjelente felkel a pici enni. Volt olyan, hogy éjjel 2-től fél ötig fenn volt az egész család, és mire a nagy visszaaludt, addigra a pici újra éhes lett. Alig aludtunk a férjemmel az első időkben. Nem raktam őket még most sem egy szobába. 6 hónapos a pici most, szerintem 3-4 hónap múlva alszanak majd együtt.
2010. okt. 12. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
51%

én bizony összeraktam őket,miután(9nap)hazajöttünk a kórházból.DE rá kellett döbbennem,hogy a nagy,aki akkor 19hónapos volt,nem tudja kialudni magát,ha a kicsi 2óránként kel.és ha a nagy nem alussza ki magát,akkor egész nap nyűgös...

szóval egy héttel rá,átraktam egy + kiságyban a kicsit hozzánk.ez így volt kb egy hónapig.akkor visszakérték a kölcsönbe kapott kiságyat,meg a hálószoba bútor miatt sem fért volna el,így a kicsi muszájból ment a nagyhoz.Addigra már kb csak 2x kelt éjjel.vagyis 7kor vacsi,majd valamikor 1-2körül és hajnalban olyan 5körül.Az első etetést még átalussza a nagy,igaz akkor átviszem az ágyamba a kicsit,majd olyan 3körül megébred a nagy és átjön mellém aludni,így a kicsit a nagy ágyán etetem később.

nekünk ez így jól működik.

de amíg többször kel a kicsi,jobb,ha nem altatod őket együtt

2010. okt. 12. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!