Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól számít problémának...

Mikortól számít problémának ha lábujjhegyen megy egy baba?

Figyelt kérdés

13 hónapos de még nem tud járni,csak úgy ha fogjuk mindkét kezét,de bútorok mellett nagyon szépen megy már régóta viszont csak lábujjhegyen.

Ha áll akkor viszont telitalppal.


Én úgy hallottam hogy amíg nem tud magától járni addig marad a lábujjhegy de a szomszéd azt mondta hogy ez már nem normális mert csípőproblémákra utal.


Voltunk anno csípőszűrésen,2szer is,semmi baja.

Akkor??


2011. ápr. 18. 20:50
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha teli talppal áll semmi gond.A fiam is lábújhegyen ment még teljesen el nem indult.Most 13 hónapos és úgy szalad,hogy az csak ns....Csak a lábujjain a bö látszik "nyúzottnak,megvastagodott de már múlik..."

Ha elindul rendesen fog járni.Egyáltalán nem lép még egyedül??Ha lép akkor is lábújhegyen???

2011. ápr. 18. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

egyedül még állni sem és lépni sem tud.

Mostanában gyakorolja azt hogy egyedül megáll pár másodpercre.

Nagy baba így nehezebben megy neki azt mondja a doki.81 cm és 13 kg:-)

2011. ápr. 18. 21:03
 3/7 anonim ***** válasza:

hogy érted, hogy állni se tud egyedül?

egyedül bútor mellett áll fel, nem?


a lábujjhegyen járás nem csípőproblémára hanem születés közbeni oxigénhiányra utal. arról meg tudnátok.

ha nem javul akkor az ínszalagját nézessétek meg, lehet túl feszes neki

2011. ápr. 19. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

persze bútor mellett áll de magától nem tud állni minden segítség nélkül.

9/10 apgarral született császárral szóval azzal nincs baj.

2011. ápr. 19. 07:51
 5/7 anonim válasza:

Nem kell erőltetni a járást.

A csúszás-mászás nagyon jót tesz a gyerkőc agyának és idegrendszerének. Hagyjátok békén, előbb-utóbb fel fog állni.

2011. ápr. 19. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

2. vagyok.

akkor semmi gond ;)

ne fogjátok meg a kezét, ha sír, akkor se segítsd a járást!


az, hogy nem áll fel segítség nélkül egyáltalán nem gond, én fiam már majd egy hónapja járt mikor a szoba közepén állt fel, addig csak bútor mellett.


nagyon sokat guggolj le hozzá, ha beszélsz hozzá vagy játszotok, ne kelljen felnéznie és talán akkor nem fog pipiskedni :)

2011. ápr. 19. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

15 hónaposan voltunk ortopédián, kifejezetten javallotta a doki, hogy tanítsuk lábujjhegyen menni. Mondtam neki, hogy nekünk nem kell tanítani, mert az apja is így megy, pedig ő 33 éves! :-) Mire a doki: Akkor ez öröklött!

A férjemnek sem az izomzatával (fiatalabb korában versenyszerűen úszott és kerékpározott)nincs baj, sem oxigénhiánya nem volt, sőt, kicsi korában csudájára jártak, olyan okos volt. (Nem csak anyósom szerint :-))

Mivel megy a mienk rendesen is, csak szaladni szalad lábujjhegyen, így nálunk nincs gond.

2011. ápr. 19. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!