Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Igaz hogy szinte minden baba...

Igaz hogy szinte minden baba lábujjhegyen kezd el járni? Mi ennek az oka?

Figyelt kérdés
2010. jún. 13. 06:43
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem tudom,hogy a lábbujjhegyen járás igaz-e? De amikor elkezd járni egy baba,akkor a legnagyobb "megtanulni való" dolog az egyensúlyozás számára. Lehet,hogy könnyebb neki ez lábujjhegyen. De pl. mindenki tapasztalhatja,hogy eleinte valamibe kapaszkodva teszi meg az első lépéseket,majd megpróbál önállóan is menni. Ilyenkor ha van a kezében valami pl.egy kendőcske,sokkal magabiztosabban megy. Egy a fontos,hogy a szülők ne fogják a kezét abban a hiszemben,hogy akkor maharabb fog majd járni,mert így éppen az egyúlyozást nem tudja megtanulni.
2010. jún. 13. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem. Gyógytornászok szerint pont az lenne a lényeg, hogy teli talppal lépjenek és ne lábujjhegyen. Ez inkább probléma, de nem jelentős.
2010. jún. 13. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A lányos sosem lábujjhegyezett. Rendesen teli talpra tette a lábát. Arra mondjuk figyeltem, hogy ne felfelé csimpaszkodjon a kezembe, hanem csak segítse magát. 11 hónaposan kezdett így közlekedni.

A húgom fia most 8 hónapos, hetek óta csimpaszkodva "jár" és nagyon úgy látom, hogy lábujjhegyezik.

2010. jún. 13. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Az én kisfiam se lábújjhegyezett soha. Mióta elindúlt azóta telitalpal megy. Az ókát nemtudom, hogy akik lábújheggyen mennek miért teszik így.

2010. jún. 13. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!