Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek hogy ne kapja el...

Mit tegyek hogy ne kapja el tőlünk? Esetleg valami tipp? Mit tehetnék még?

Figyelt kérdés
4 hónapos a kisfiam,sajnos én szombaton,férjem pedig vasárnap lett rosszul(hasmenés+hányás vírus:-(Én vasárnapra jól lettem.Azóta folyton "domestoszozok" mindent,takarítok,fertőtlenítek.Eddig még sikerült megúsznia.Nem puszilgatjuk az arcát,kezét...Teljesen rosszul vagyok a gondolattól hogy elkapja mert akkor biztos kórházba kell vinni:-(
2011. ápr. 19. 09:51
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha eddig nem jött ki rajta, akkor nagyon valószínű, hogy már nem fog. Ezek a vírusok általában addig fertőznek, amíg van tünet. A fertőtlenítésen, gyakori kézmosáson, és szájmaszk viselésén kívül nem sok mindent tehetsz. Esetleg még annyit, hogy adsz neki fél ampullányi Normaflore-t, azzal ártani nem tudsz.
2011. ápr. 19. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az ilyen vírusok a széklettel terjednek WC-n. Szóval a 4 hónapos kicsinek nem lehet esélye elkapni, mert valószínűleg nem ül a WC-re még...

Amit megtehettek, az az alapos kézmosás WC után. De szerintem ezt amúgy is megteszitek...

2011. ápr. 19. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szoptatsz??akkor szedj több c vitamint, akár 2000 mg-ot, az átmegy a tejbe.Ha tápszeres, akkor tehetsz neki a tápszerbe c vitamint, azt hiszem lehet olyat kapni ami ilyen kis kortól adható...én cebiont adok a 6 hónapos fiamnak
2011. ápr. 19. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Kedves második: ezt erősen cáfolom. Kisfiam 11 hónapos volt, amikor ilyen hányós-hasmenős vírust összeszedett, és ő kezdte, mi folytattuk, mert elkaptuk tőle. Elég erősen kétlem, hogy a wc-n szedte volna össze, mivel nem ült még wc-n, még csak közelében sem járt akkor...

Millió fajta ilyen vírus létezik, és sajnos nem csak a wc-n terjed. Elég csak megfogni hozzá egy bevásárlókocsit, amin ilyen baci rajta van.

2011. ápr. 19. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nyugi! Nálunk 2-szer volt ilyen vírus a lányom 1 éves koráig, folyamatosan szoptattam a kicsim és nem kapta el. Pedig nekem 4 nap után jártányi erőm sem volt... Rengeteg vizet ittam, már ami megmaradt belőle bennem, de még a tejtermelésem sem esett vissza. A doki javasolta, hogy ne hagyjam abba a szoptatást, mert a gyerek az anyatejjel együtt szívja magába az "ellenanyagot" is.


Nem tudom nálatok milyen fertőzésről van szó, ez az én tapasztalatom.

2011. ápr. 19. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
ezen én is átestem, én szájmaszkban nyomultam a hasmenés elmúlása utáni 3. napig.
2011. ápr. 19. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!