Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem akar cipőben járni?

Miért nem akar cipőben járni?

Figyelt kérdés
Kicsi fiam már tud járni, bent a szobában minden segítség nélkül olyan gyorsan megy, hogy szaladni kell utána. A szobában szőnyeg van, zokniban jár, cipőt nem adtam rá eddig idebent. Ha kimegyünk, és rákerül a cipő, egyszerűen elfelejt járni, két kézzel kapaszkodik belém, fogni kell, mert úgy megy, de önállóan nem akar cipőben járni. Mit csináljak. Néhány napja bent a szobában is adok rá szandit néhány óra erejéig, hogy szokja.
2011. ápr. 19. 13:31
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekünk is nehézkes volt az elején a kinti sétálás. Mikor már bent szaladgált kint még csak kapaszkodott belém, hogy nem akar a földre menni. Nálunk nem a cipő volt a baj, nem tudom mi, talán hirtelen ijesztő volt neki a nagy tér, hogy már ott is le lehet menni. Cipőben bent már szépen ment, de kint nem akart. Mindig próbálkoztam letenni. Mióta jó idők vannak, először a homokozóba tudtam letenni, aztán szépen fokozatosan megszokta, hogy kint is lehet sétálni, szaladgálni. különben, ha a cipő a gond, akkor azt is külön meg kell szokni, mert a védőnőm szerint abba másképp kell járni, mint mezítláb, csak mi már ezt nem vesszük észre.
2011. ápr. 19. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Milyen cipőt adsz rá? Mert sajnos sok cipőben nagyon nehéz a babáknak menni... Olyan cipőt kell venni amiben kényelmesen, rugalmasan tudnak menni és nem fogja őket vissza. Az én kislányom egy évesen már jött ment egyedül, kintre vettem neki puhatalpu kényelmes cipőcskét és csizmát, észre se vette hogy cipőben vagyunk kinn mert ugyanugy ment mint benn. Volt egy másik csizmácskája is ami merev volt és kemény talpú na abban nem tudott menni és csak elesett és kéreckedett fel.
2011. ápr. 19. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az én fiam is ilyen volt,bent ment szépen,zokniban,mezítláb is.Mikor meg kivittük az utcára csak állt,nem akart elindulni.Trükköket kellett bevetni.PL:fogtam a cumisüvegét,kínáltam neki,ő nyúlt érte,én meg mindig hátráltam kicsit.Ez be is jött,ő is csak nézett,hogy elindult az utcán.:)))Azóta szaladni kell utána,megy mint a golyó.Puha talpú cipői vannak,egyszer kapott anyóstól merev talpút,esett is benne egyhuzomban.A cipő is számít!!!!!!!!
2011. ápr. 23. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, kicsit későn írtam, mert sajnos beteg volt a kicsi. Most kapta a 15 hós kötelezőt és kiütötte...

Én is bevetettem már trükköket, most éppen azt, hogy labda után megyünk, hátha egyszer magától is elindul utána. Nekünk első lépés cipőink vannak: elefanten és clarks, de egyikben sem hajlandó úgy menni, hogy ne kapaszkodjon belém :-(

2011. ápr. 24. 12:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!