Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor kezditek a hozzátáplálás...

Mikor kezditek a hozzátáplálást, ha allergia van a családban?

Figyelt kérdés
5.5 hós, segítséggel tud már ülni, jó kézfogással tartja kezében a kanalat. Viszont még most sem nagyon merek k betűseket, citrusféléket...stb enni, bár nem biztos, hogy emiatt "nyűgös", alvásproblémák, ill. ismeretlen kiütések az arcán néha, ha csípőset eszem se ízlik az anyatej. Miből tudom, meddig várjak még?
2009. márc. 4. 12:40
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is van allergia a családban, 4.5 hónaposan már adtam neki gyümölcsöt, sütőtököt. Igazábol, ki kell próbálnod. Ha a baba felkészült a szilárd ételre akkor enni fog, ha nem ugysem tudod beletömni. Próbálgassd, először csak pár kanállal az új ételeket. Az allergia miatt, majd a tejtermékekre kell figyelned, nem szabad neki 1 éves koráig kapnia tejterméket, és a tejpépeket is nagyon meg kell nézned, hogy hipoallergén legyen, de ezt a dogkibácsidnak,vagy a védőnénidnek tudni kell, csak ne felejtsd el mondani minden alkalommal a mikor felirnak valamit.
2009. márc. 4. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Az én babám most 6 és fél hós, csak anyatejet kap, majd ki csattan az egészségtől. Én még csak most kezdek neki gyümileveket kóstoltatni. Az őszibarack nem nagyon ízlett, a sárgabarcktól hasmenése lett. Most várok megint egy-két hetet, aztán újrapróbálom. Ezzel azt akarom mondani, ha a baba még nem akar minek azt erőltetni? Ha megfelelő a súlya, egészséges, akkor nem kell teletömni mással. A barátnőm 6 hónaposan "tömte" mert azt mondták, tiszta allergia a gyerek, a második babája 7-8 hóba kezdett enni, majd ki csattan.
2009. márc. 4. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!