Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kezdhetem-e hozzátáplálást...

Kezdhetem-e hozzátáplálást családi allergia esetén ezzel?

Figyelt kérdés

Szeretném tök, burgonya, rizs egyikével kezdeni, mivel ezek jól emészthetők, míg a sárgarépáról már hallottam problémákat. Eleinte 1-2 üveg bébiételt tervezek, mivel egyelőre csak áruházakban tudnék bizonytalan eredetű zöldségeket venni, ezeket későbbre hagynám.

Csakhogy allergiaszegény bébiételek közül a legelterjedtebb a sárgarépás, és még pasztinák van. A tök, burgonya, rizs is csak "menüben" vagy valamivel kombinálva van.

Az "Alnatura" cégtől találtam olyat ami csak tök, de erre nincs ráírva, hogy allergiaszegény. De az Alnatura úgy tűnik, ilyet nem is gyárt, mert másik üvegeken sem találtam.

A Hippes üvegeken az allergiaszegény jelzés kritériumai: 1.tejszármazékoktól mentes, 2. gluténmentes, 3. egy/kevés összetevőből. Ebből a gluténmentes felirat az Alnaturán is rajta van, az összetevőit elolvasva nincs benne tejszármazék. Ha összehasonlítom az összetevőit a Hipp-es "Cukkini Burgonyával", ugyanúgy és kb ugyanolyan %-ban zöldség+víz+repceolaj, ezen kívül a hipp-esben főtt rizs van, míg az Alnaturában naturrizsliszt.


2009. ápr. 10. 23:18
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia.Milyen allergia fordul elő a családodban?Jó lenne tudni,hogy tudjunk segíteni.Ált.azért kezdik a gyümölcsel,mert az édes(kés) és jobban elfogadják a babák.
2009. ápr. 10. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

szia!

mi is allergiás család vagyunk,én a hipp-el kezdtem,sosem volt gond,sőt,imádta,pillanatok alatt átállt.

nyugodtan próbáld meg,eszik 1-2 kanállal-többet ne adj egyszerre,ha nincs gond,mehet. én mindig tartok otthon calcium ampullát,ha bármi gáz lenne, abból lehet adni,az jó az allergiára. sajna,bárhogy féltjük is őket, előbb-utóbb ki kell próbálni,mi mehet..

a lényeg h a korához passzoló zöldség legyen. én pl. gyerekkoromban paradicsomra voltam allergiás,fiamnak meg az a kedvence,sosem volt baj..

2009. ápr. 10. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nem lényeges, mi, mert a fontos, hogy ezeket csak 1 éves kor után lehet megpróbálni, ugyanúgy mint most a bébiételeket, eleinte kis mennyiségben.

(Tejcukor, tejfehérje, sertéshús. Több is volt, de természetgyógyász segítségével csökkent mértékű, így pl. ma mértékkel ehetők aprómagvasok, kukorica.)

Javasolt családi allergia esetén óvatosnak lenni.

Az azért megnyugtat, amit a 2 válaszoló írt a paradicsomról, mert nekem az alma okoz hasonló reakciókat, mint az allergia, de nem kimutatott allergia. Szeretnék óvatos lenni, és ezért kérdezem. Bízok benne, hogy a babával minden oké, hiszen eddig anyatejes volt, ez megerősítette és továbbra is erősíti az immunrendszerét.

2009. ápr. 11. 00:02
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok.Próbáld mondjuk ki akkor az őszibarackot,mirelittben lehet kapni(a lányom imádja,természetesen héjj nélkül).Azt már majd keverheted krumplival pl. v. mondjuk a körtét,ha arra nem allergiás senki.A cékla sem allergizál(én még senkitől nem halottam,hogy allergiás lenne rá)Ha az őszi bejött,ahhoz keverhetsz céklát és krumplit.A sárgarépa is jó,csak fog.Én azt is pl.őszivel adom,mert nekünk ez a probléma,nem az allergia.Pl.Lehet adni gesztenyét is,5-6 hónaptól.Áll.a Spárban van natúr,cukor és ízesítésmentes.A Kecskemétinek meg van paradicsom leve azt is lehet,ha arra senki nem allergiás,krumplival+ répával mondjuk.Gondolom,hogy rossz dolog az allergia,de azért van mit ennie,meg ki kell próbálni.Ahogy az elöttem lévő is írta,hogy a fiának pl.semmi baja a paradicsomtól.A rendes tejterméket,úgyis csak 8-10 hónaptól kaphatja.Remélem adtam ötletet és tudtam segíteni.
2009. ápr. 11. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm, igen minden válasz segít.

Azért nem "tiszta" az egész, mert családi allergiánál úgy javasolják, hogy először egyfélét kipróbálni, ezt egy hétig adni (ha oké), és így egyesével hozzáadni az újat. Szívesen csinálnám így, de a polcokon amit látok: ez alapján csak sárgarépával vagy pasztinákkal kezdhetem. Cukkini+ (vegyes)zöldséget is úgy lehetne, ha először 1 hétig önmagában az egyiket...stb.

Ezt hogy oldottátok meg?

2009. ápr. 11. 11:26
 6/7 A kérdező kommentje:
Azért akartam zöldségfélével kezdeni, mert inkább a gyümölcsök okoznak hasfájást, a nyers almát-körtét pl én csak úgy tudom megenni, hogy hagyom megbarnulni, csak akkor nem fáj a hasam.
2009. ápr. 11. 11:29
 7/7 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.Szerintem ha adsz valami olyan gyümit,ami allergiát válthat ki,az 1-2 napon belül kiderül,nem kell hozzá 1 hét.A keverésnél meg tudod,hogy ha netalántán probléma van,mitöl van.Úgy értem,ha mondjuk krumplival minden rendben,de kevered valamivel és először adod,akkor tuti nem a krumpli a bűnös.Ha ennyire tartasz ettől,akkor amit lehet én frissen csinálnám,

és inkább venném,mert az a biztos,amit én belerakok,de lehet venni bio gyümit is,csak az nagyon drága.Krumplit,sárgarépát,fehérrépát,céklát ,almát ált. lehet kapni nagyáruházban is magyart,a mirelitt őszi is magyar szerintem.És mi van akkor az almával meg a körtével,ha egy picit megpárolod?Ja,a banánt kihagytam a felsorolásból,arra is ritka az allergia és nagyon tápláló,vegyél érettet.

2009. ápr. 11. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!