Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kislányomnál nemrég kezdtük a...

Kislányomnál nemrég kezdtük a hozzátáplálást. Az almától és a baracktól halvány piros foltok jelentek meg a halántékán (inkább csak az egyiken). Ez allergia, vagy csak a savas gyümölcs, új íz miatt van?

Figyelt kérdés

Fél órán belül el is múlik. A testén máshol nincs folt.


A védőnő szerint várjunk még 1 hetet. Akkor lesz 6 hónapos, de nem hiszem, hogy egy hét múlva változna a dolog. Orvos szerint minden lehet, ha megint előjön ne adjak neki. Követem is majd az utasításokat, bár nem látom annyira vészesnek a dolgot. Nem vakarja, halvány, hamar elmúlik, szája körül nincs. Igazából senki nem tud és mond semmit.


Van itt olyan, akinél hasonló probléma volt és kiderült mi és mitől volt?


2009. szept. 22. 09:26
 1/5 anonim ***** válasza:

Valóban várjál vele. Allergiás reakció ez, még nem készült fel a szervezete, emésztőrendszere.

Tényleg jobb lehet, ha vársz egy hetet, ha akkor is ez lesz, akkor 2-t.

2009. szept. 22. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szia nekünk ugyanez volt de aszt mondták,hogy még nem lehet alergia.Én nem is hagytam abba mindig adom a gyümiket.Van mikor kijön és ugyanugy elmulik egyorán belül.Nekem aszt mondta a doktornö,hogy anyatejtöl van.7 honaposok vagyunk és 5 és fél hotol esszünk.Sajnos csak enyit tudok segiteni de ha valamit tudok visszatérek erre a kérdésre.
2009. szept. 25. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem tűnik allergiának. Az elhelyezkedése és intenzitása nem olyan. Ált. csalánkiütés formájában szokott megjelenni az allergia, de legalábbis valami egyértelműbb formában. Ez a félórás halvány folt az egyik halántékán...hányszor észlelted? Mi egyébként a joghurttal vártunk egy hónapot, mert pöttyös lett, amikor újra kóstolta, már nem váltott ki hasonló reakciót.
2009. szept. 25. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Eddig csak kétszer nem volt az utóbbi 2 hétben. Bár most abbahagytuk, mert elkapott egy nyavaja minket (inkább engem, gyerkőc kisebb náthával megússza) és inkább szoptatom. Majd meglátjuk utána mi lesz.

Én sem allergiának gondolom, de azt sem mondták a "hozzáértők", hogy nem az. :S

2009. szept. 25. 13:21
 5/5 anonim ***** válasza:
ÉN úgy tudom, az alma nem is allergizál.
2009. szept. 25. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!