Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fogmosás, de mikortól és...

Fogmosás, de mikortól és hogyan? Fogkrém? Egy 14 hós kisfiu anyukája

Figyelt kérdés
2011. ápr. 19. 20:41
 1/10 anonim ***** válasza:

Fiamnak 7,5 hós korában jött ki az első foga, azóta mossuk. Eleinte evés után odaadtam neki a fogkefét, rágcsálni. Most 16 hónapos, 11 foga van.

Esténként, a fürdőkádban mossuk, de csak úgy hajlandó, ha mi is mossuk az apjával a sajátunkat...

Először megsikálom én neki, aztán ő is 'mossa' a sajátját.

Én szívem szerint már használnék fogkrémet, de az apja megtiltotta, amíg nem tudja kiköpni.

Az első fogkefe MaM első fogtól való volt, most Signal bébifogkefe, ilyen öntapadós talpú.

2011. ápr. 19. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
[link] Mi a DM-ben kapható fogkrémmel (most nem jut eszembe a neve) mossuk a fogát. Illetve most már mossa saját magának. 19 hós
2011. ápr. 19. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Szia! Az én kisfiam 16 hós.Kb.1 éves kora óta mosom neki naponta,előtte nem engedte:) Én még mindíg az újjra húzható szilikonos fogkefét+Nenedent fogkrémet használom,ő nem hajlandó a fogkefét mégcsak megfogni sem,nemhogy használni:)Addíg nem váltok fogkrémet amíg nem tudja kiköpni.
2011. ápr. 19. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
2011. ápr. 19. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

nálunk nagyon hamar kijöttek a fogak, és mossuk az első 4 megjelenése óta, kb 8 hónapos kora óta

először újra húzható fogkefét vettem, és nenedent fogkrémet, most baby elmexet használunk (21 hónapos)

de ő sokáig nem engedte a fogmosást, és mivel apukának rosszak a fogai, én ragaszkodtam a mindennapos fogmosáshoz, háát mi lefogtuk, vagyis apa fogta én meg villám gyorsan megmostam a fogát

féltem, hogy ez nem jó módszer mert majd megutálja, de szerencsére nem így lett, még mindig én mosom neki de már nem tiltakozik

persze ő is mossa magának, de az semmit nem ér, ezért mosom én is meg

2011. ápr. 19. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
bocs újra=ujjra :)
2011. ápr. 19. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Foreveres fogkrémet használunk 1 éves korától.Nem baj ha lenyeli mert nincs benne semmi vegyi,minden természetes.

Fogzáskor is azt használtuk,dentinox nem használt,a fogrémmel bekentük az ínyét,és percek alatt elhallgatott.Mikor már beszélni tudott,és fájt neki,kérte a fogrémet,hogy kenjük be.

És pont tegnap hallottam ,hogy már 11ik éve elnyeri minden évben a világ legjobb fogrémje címet.

2011. ápr. 19. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Mi is az első 4 fogtól mossuk. Rendes fogkefével de fogkrémet az elején nem használtunk de már azt is használunk. 13 hónapos most és 1-2 hete viszont megmakacsolta magát és csak alul egy kicsit engedi de azért nem hadjuk ki egy este sem.
2011. ápr. 19. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
4 hónaposan jöttek ki az első fogai, fél évesen már hat volt. én azóta mosom neki nenedent fogkrémmel, azt nyugodtan lenyelheti. most 16 hónapos, tulajdonképpen már egyedül is tudja, de azért én mindig megsikálom neki, mielőtt odaadom a kezébe a fogkefét, általában fürdés közben.
2011. ápr. 19. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
tegnap 20:50 Nenedent a neve, az egyik válaszoló leírta.
2011. ápr. 20. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!