Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ilyenkor mi a teendő? Kisfiam...

Ilyenkor mi a teendő? Kisfiam a lefedetlen játszótéri homokozóból megevett egy maréknyi homokot. Mennyi az esély, hogy férgességet kapjon ilyenkor?

Figyelt kérdés
Vigyem orvoshoz vagy ne? Végül is amikor megláttam, hogy bevett egy marék homokot a szájába, akkor babatörlőkendővel meg száraz zsepivel kiszedtem a homokot, de azért tuti, hogy le is nyelt belőle.Mi a teendő, vigyem orvoshoz?Vagy figyelgessem a kakiját, nem e kapott bélférget a homoktól?Ti mit tennétel ilyen helyzetben?
2011. ápr. 20. 08:47
 1/5 anonim ***** válasza:
Figyeld, de ennyire ne parázz. Ilyen még bőven elő fog fordulni. A gyerekek legnagyobb része eszik a homokból, és csak elenyésző %-nak lesz ettől bármilyen baja (akár egy hasmenés).
2011. ápr. 20. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Először az jutott az eszembe, hogy jajj újabb aggódós anyuka, de végülis igazam is van, ami bizonyos szempontból nem túl nagy baj. Dehogy vidd orvoshoz! Az ég világon semmi baja nem lesz. Nem egy vödör homokot evett meg, hanem csak egy picit. Annyi pedig nem árt, idegen anyagokkal is kell találkoznia a szervezetnek. Ilyenkor abba gondolj bele, hogy amikor te ennyi idős voltál, vajon téged is elvitt e anyud ilyen butaságokkal az orvoshoz?! Nyugi fog ennél még cifrább dolgokat is kóstolgatni :)
2011. ápr. 20. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Orvos sokmindent nem tudna csinálni úgysem. Figyeld, de szerintem minden baba megkóstolja a homokot eleinte :)
2011. ápr. 20. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hát ha ilyenektől paráznék, akkor gyakorlatilag minden nap mennénk orvoshoz. Semmi baja nem lesz. Ezen minden gyerek átesik.

Az enyém valamelyik nap a kutya táljából evett, nem vettem észre hogy az eb nem falt fol mindent, a gyerek meg rákapott. Fujjjjj...hányni tudtam volna, meg most is , ha visszagondolok. De az égettyatta világon semmi baja nem lett. Masszívak a gyerekek, nem is kicsit. Ha belegondolok, gyakorlatilag amiket ők az udvaron művelnek, állandóan johetnének be kezet és arcot mosni....meg időnként szájukat is.

Ez is hozzátartozik a gyerekkorhoz, fogsz még ennél kacinfántosabb dolgot is tapasztalni a gyerekedtől. Szokj hozzá és ne féltsd mindentől.

2011. ápr. 20. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
az enyém majdnem minden nap eszik belőle,csak hogy bosszantson!már 2 éves és direkt csinálja!egyébként kb 6 hónapos volt amikor először homokoztunk és azóta eszi.még 1x sem kapott el semmilyen fertőzést!ha esetleg hasmenése lesz akkor vidd a dokihoz,ő majd elküld székletvizsgálatra amiből megmondják hogy mitől van de addig amíg nincs semmi baja ne cipeld a dokihoz!
2011. ápr. 20. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!