Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mekkora az esély rá hogy a...

Mekkora az esély rá hogy a második baba "túlnövi" az elsőt? Az orvosom szerint "készüljek", én meg eléggé parázom.

Figyelt kérdés

Az első babám(kislány) 4950grammal született. Most 14hetes vagyok,de nem tudom hogy fogok bírni egy 5-5,5kgos babával,már ha bejön a papírforma.

Nem vagyok cukros,semmi baj nem volt elsőnek sem.


2011. ápr. 20. 10:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
nekem első 3130g, második 3630g. Nem tudom, hogy most a harmadik mennyi lesz.
2011. ápr. 20. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nálunk bejott, bár mindkettő így is 3 kiló alatti volt, de a második baba kereken fél kilóval nagyobb volt mint az első. Napra pontosan ugyannyi időre születtek. 38+5.

Nálad azért tán csak nem :D

2011. ápr. 20. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nálunk a 2., 3. és a 4. baba is kisebb volt, mint az első, pedig közel egy időben születtek. Barátnőmnél a 2. volt a legnagyobb... bár ott az elsőnél apuka más volt. Unokahúgomnál is az első volt a legnagyobb, a másik kettő 20-30 dekával kevesebb volt. Szóval nem biztos, hogy most is ennyire nagy babád lesz, persze azért nagyban függ a szülők adottságaitól is a baba mérete.
2011. ápr. 20. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

1. 4550 gramm és 56 centi

2. 4950 gramm és 60 centi

Mindkettő lány. Most tervezzük a harmadikat, de én is félek, hogy mi lesz, ha 5,5 kilós lesz. Ráadásul ugye természetes úton születtek, tehát nekem sem egyszerű a ez a téma.


A másik: nővéremnek az első volt 4220 grammos, a második neki 3100 grammal született időre. Tehát nem biztos, hogy nagy lesz.

2011. ápr. 20. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó,gratulálok hogy mind a kettőt hüvelyen meg tudtad szülni! Engem sajnos császározni kellett,mert nem tágultam semmit. Ezért is parázom,mert félek hogy mi lesz a hegemmel.
2011. ápr. 20. 11:36
 6/11 anonim ***** válasza:

4. vagyok

Mivel császáros voltál, így nem fogják engedni nagyra nőni. Barátnőm is így volt. Neki 4350 grammos volt az első. A másodiknál a 34. héttől nézték UHon a hegvastagságot, és mikor elérte a határértéket, akkor megcsászározták. Ez nála a 39. héten volt. kb. 4 kilós lett neki a második.

Tehát ne izgulj. A császárosoknál nagyon szoktak figyelni a hegvastagságra.

2011. ápr. 20. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

1. baba: 3030 gr. 51 cm

2. baba: 2480 gr. 48 cm


Most várom a 3. babát, remélem nem kisebb lesz, mint a 2.

2011. ápr. 20. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ugyan saját tapasztalatom nincs még, mert az első babám a pocakban van, de anyukám pont így járt: bátyám 4400g, nővérem 4700g, én kereken 5 kilós voltam és 63 centi. Az orvos nem is nagyon ajánlotta neki, hogy engem megtartson, mert h óriásbébi leszek és anyu meg fogja szenvedni. Durván visszeres lett szegény és komoly méhsüllyedése is lett utánam...
2011. ápr. 20. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszi,de én egyáltalán nem szenvedtem! Visszeres sem voltam,alig vizesedtem. Tényleg nagyon jó terhességem volt,nem hánytam,nem voltam kívánós,minden nyavalya elkerült. Csak a terhességem vége felé éreztem magam kellemetlenül. Olyan hatalmas volt a hasam hogy alig kaptam levegőt,fájt a derekam és a hátam. Mindenki ikerterhesnek nézett.

Álmomban nem gondoltam volna hogy ilyen nagy lesz.

2011. ápr. 20. 20:36
 10/11 A kérdező kommentje:
Most is teljesen jól vagyok csak aggódom hogy mi lesz a hegemmel,hogy bírja.
2011. ápr. 20. 20:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!