Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy altassam el a 3 hetes...

Hogy altassam el a 3 hetes babámat?

Figyelt kérdés

Első baba, csak a karomban alszik el nap közben, vagy a hasamon (éjszaka egyébként jól alszik, de nappal szinte semmit). A gyerekorvos, védőnő, szakkönyvek mind azt mondják, hogy a babának magától kell elaludnia, tegyem be a kiságyba, ha evett, büfizett, tiszta a pelus, akkor csak nézelődni fog és elalszik. De a probléma az, hogy a kezemben elalszik, utána beteszem az ágyába, és két perc múlva már fent van és sír. Szoktam pár percet várni, de nem hagyja abba, csak erősödik. Ha még ébren van, úgy teszem be a kiságyba, akkor is ugyanez történik. Ma megpróbáltam a levegőn elaltatni a teraszon, ezt is a dokinő mondta, de ott se aludt el, csak sírt.

A másik, hogy szinte megállás nélkül enne... a gyerekorvos szerint szigorúan 3 óránként etessem, mert az a jó! De mi van ha a babámnak növekedési ugrása van? Nem tudom... de gyakorlatilag ő másfél óránként, vagy akár óránként is enne, én pedig nem tudom hagyni sírni, ahogy adok neki cicit egyből zabál mint egy őrült...

Segítsetek! :( Jó az igény szerinti szoptatás, és a karban altatás, vagy jobb a "ridegtartás"? - nem akartam erősen fogalmazni, csak más szó nem jutott most eszembe...


2011. ápr. 20. 17:02
 1/7 anonim ***** válasza:

nem azért sír és nem alszik, mert teleeszi magát?

szerintem jó az igény szerinti szoptatás, de nem óránként!

nem biztos, hogy azért sír, mert éhes. kellene legalább 2 órát várni a két etetés között. a sok evéstől a hasa fájhat. vagy látod rajta az éhség elsődleges jeleit ilyenkor?

nekem 2 babám van, 2,5 éves és 2 hetes. az első állandóan kézben volt, most ezt próbálom elkerülni, mert nem akarom állandóan cipelgetni, másrészt az első babám kézben is sírt.

mennyiket eszik?

2011. ápr. 20. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Sokan le fognak szólni, de szerintem is 2 órát próbáljátok meg kihúzni!És cumit adnék neki, nálunk bejött,mert lehet hogy csak orális ingerre van szüksége,nem éhes....és az ölben altatástól ne félj, még nagyon pici a babád, gondolj bele, eddig benned volt, a legközelebb volt hozzád, amennyire csak lehetett!Szóval fogd nyugodtan, és azért próbálgasd letenni!Meg fogja szokni, csak idő kell neki, hidd el!Az én babám is sokat aludt rajtam, most 6 hónapos és mikor álmos 1 perc után elalszik.

Az etetésre visszatérve sokan vannak akik ellenzik a cumit, az én babámat megnyugtatta a szopizás, és ha nem adok neki cumit, akkor egész nap a cicimen lógott volna...Amúgy ha úgy csinál mintha éhes lenne,akkor az még nem biztos hogy éhes, mert ő nem tudja máshogy kimutatni, ha baja van, csak úgy,mintha éhes lenne...Persze ezt meglátod, mert ha "felfalná" a karod, mikor hozzáér a szájához, akkor tényleg éhes lehet, de csak épphogy húzza a száját mikor hozzáér valami, akkor tényleg lehet csak a pocija fáj.

Amúgy tényleg jó, ha méred, így kizárhatod az éhséget, láthatod, hogy ha eleget evett és tudod, hogy tuti nem az a baja.

2011. ápr. 20. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Mik az éhség első jelei??? Mert éjszaka pl. hallom ahogy nagyokat "horkant", keresi a cicit, forgatja a fejét minden irányba, tátog. Nappal a "le le le" sírásból gondolom, hogy éhes, illetve olyankor is a cici kereséséből... de nem mindig van ilyen jel nappal, hogy őszinte legyek, mégis ha mellre teszem egyből eszik. A dokinő erre azt mondja, hogy persze, hogy eszik, mert ez a túlélés bele van kódolva.

Most pl. elaludt a baba, de rajtam van hordozókendőben (Cybex u go típusú). De a hordozókendőre is azt mondta az orvos, hogy nem jó, nem javasolja. Kérdeztem, hogy a gerince miatt? De csak annyit válaszolt, hogy nem javasolja...

Az van, hogy nem is mérem most, hogy mennyiket eszik, mert az első hetünk úgy nézett ki, hogy folyton mértem és ettől ideges voltam állandóan, vártam hogy igazán megjöjjön a tejem, izgultam, hogy jön-e vagy nem, stb... Aztán beszéltem a La Leche Liga egyik tanácsadónőjével, és ő mondta, hogy ha éhes a baba etessem nyugodtan, feküdjünk együtt a nagyágyban, így én is pihenek, ő is pihen, aludjunk együtt nyugodtan, nem baj ha nem tudok fejni, a kereslet-kínálat be fog állni ha a baba akkor szopizik és annyit amennyit akar. Ezzel nagyon jól elvoltunk, kiegyensúlyozott lett a tejem, és már nem mértem a babát, mert tele voltunk pisis kakis pelenkákkal.

Tehát most nem tudom mennyit eszik!!! :( Kicsit csapongok, mert nem tudom, hogy most az igény szerinti-e a jó, vagy próbáljam tartani a 3 órát... De ha próbálom tartani akkor viszont csak akkor nem sír, ha folyton a kezemben van. :(

2011. ápr. 20. 17:28
 4/7 A kérdező kommentje:
17:23 milyen humoros... igen, változatos az anyanyelvünk, fején találtad a szöget.
2011. ápr. 20. 17:29
 5/7 A kérdező kommentje:
Szoktam próbálkozni a játszócumival, de csak az esetek felében fogadja el, olyankor sem alszik vele, csak elcsendesíti, illetve volt már talán 1-2 alkalom, hogy el is aludt vele, de akkor is kézben volt. Egyébként az esetek nagyrészében kiköpi, sőt dühös lesz ha tuszkolom a szájába.
2011. ápr. 20. 17:51
 6/7 anonim ***** válasza:
71%

Ma 4 hetes a kislányom, és nekem sem alszik el magától az ágyikójában. Szépen elringatom, van, hogy egy picit hagyom is, hogy a mellkasomon aludjon, és utána teszem be a kiságyba. A mi dokinénink szerint ők még szeretnek ilyenkor bújni, ez megnyugtatja őket, és ezért nem kell erőltetni az "aludj el magadtól" módszert. A ciczésről meg azt mondta, hogy ha a baba igényli, tegyem cicire. Van, hogy csak nyammog rajta, és megnyugszik, van, hogy szomjas, iszik pár kortyot, és már alszik is. Amúgy 3 óránként megvan ettől függetlenül a nagy hamizás is. Éjjel egyszer kel csak fel, szopizik, és a vállamon böfiztetés után elalszik, és akkor rakom csak vissza az ágyba.


Az elaltatós hozzászólónak jelezném, hogy apósom állatorvos, de ez a fantasztikus ötlet még nem jutott eszünkbe, hogy esetleg ő elaltathatná.

2011. ápr. 20. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

3.vagyok, szép és jó ez a "tegyük cicire amikor igényli" dolog, de most jön a hasfájós időszak, és ha minden kis problémára a cicidre fogod tenni, akkor jóformán egész nap a melleden lesz...nehéz ez az első pár hét, mert minden baba más, és igazából ki kell tapasztalnod, hogy mi jó neki, mire mi a reakciója, mi baja van.Nekem eleinte elég sokat sírt és sokszor nem is tudtam miért...de nem tettem mindig a mellemre, mert volt olyan, hogy túlette magát(túl tudják magukat enni, és utána az eredeti baja mellett az is baj volt, hogy nyomta a pociját a tejcsi, rengeteget bukizott).

Szóval szerintem ringasd!Én sokat pihentem vele a fotelunkban, a mellkasomon, vagy ölemben aludt.Ha úgy veszed észre, hogy szereti a hordozókendőt, akkor használd azt!El fog múlni ez az időszak, de most neki nagyon fontos hogy érezzen Téged, ami szerintem nem azt jelenti, hogy mindig a ciciden van!Én próbálkoznék még a cumival a helyedben, talán újra elkezdeném mérni...sajnálom, hogy a kérdéseidre nem tudtam konkrétan válaszolni, de tényleg minden baba más...azért remélem tudtam segíteni

2011. ápr. 20. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!