Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tapasztalt anyukák! 4 hetes...

Tapasztalt anyukák! 4 hetes babámat napközben, hogyan altassam, hogy jó alvó baba legyen?

Figyelt kérdés
Tulajdonképpen, ő már a 3. gyerkőcünk. És pont itt veszítettem el a fonalat, mert a suttogó szerint próbálom őt altatni, letesz- felvesz módszer, na meg persze, hogy kb 20 percet kell 1-1 altatásra szánni, de nálam itt elvérzik a dolog, mert ugye van még két másik nagy tesó is a pici mellett, akik berohangálnak a szobába altatás közben, pisilni kell az egyiknek, a másik sír, mert megütötte magát. Hogyan lehet így altatni egy 4 hetest. Így marad nálunk a könyv szerinti ötlet nevelés, miszerint betartjuk, hogy ébredés, szopi, játék de az alvás nem a saját szobájában, hanem ahol épp az álom éri szegénykémet és utána teszem be az ágyacskájába. Szerintetek azért jó alvó lesz? barátnőm szerint csak kb. 3 hós korától próbálkozzak ezzel az altatási szokással, dea könyv szerint pont az első 3 hónapban alakulnak ki a jó szokások és persze a rosszak is. remélem érthetően sikerült megfogalmazni. Ti hogyan csináltátok?
2011. jún. 8. 18:05
 1/10 anonim ***** válasza:

Nekem is 3 gyerekem van, a legkisebb most 10 hónapos, nagyon jól alszik.

Én nappal is a szobájában altattam/altatom.

Bementem vele, kicsit dajkáltam, simogattam, aztán mikor már majdnem aludt betettem az ágyba, és pár perc múlva már horpasztott is. Nekünk ez jött be. Végül is a többi gyerkőcnél is így csináltuk, mindegyik jó alvó. Amúgy nappal sose sötétítek be, és nem suttogunk, normál hangon beszélünk.

Remélem tudtam segíteni.

2011. jún. 8. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Tapasztalt vagyok,de egyik gyermekem sem lett jó alvó. Ha már a 3. babád,akkor tudnod kellene,hogy az alvás is gyermek függő. Ugyan azt csináltam mind a 2 gyerkőcömnél,mindent ugyan úgy. Az első egyedül elaludt este szopi után,a másodikat óránként kellett etetni. Az első 7 hónaposan éjjel egyedül megfogta az innivalóját,ivott,fel sem keltett minket. A második még most is ordítva kel éjjel,23 hónapos. Az első este egyedül elaludt,a második pedig a mai napig igényli,hogy este mellé feküdjek... Az első a földön is beszundított 5 hónaposan játék közben-hagytam ott,betakartam. A második csak babakocsiban alszik nappal.

Sajnos nincs olyan módszer,amitől garantáltan jó alvó lesz a csemete.


Üdv: 26h.km.

2011. jún. 8. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Úgy emlékszem, hogy a könyv szerint ilyen pici babánál még csak a susogós módszert lehet használni, a felvesz-leteszt majd később. Hát, biztosan nem egyszerű így, de azt mondják, minél több gyerek van, a legkisebb annál könnyebben alkalmazkodik. Én talán annyit megpróbálnék, hogy ha már álmosnak látszik, betenném a kiságyába, hátha sírás nélkül szépen elalszik magától.
2011. jún. 8. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

elolvastad a suttogót?

mert pont azt írja, hogy ilyen kicsi babáknál nem lehet használni a felvesz-letesz módszert. ahogy az előttem válaszoló is írta, susogós módszert alkalmazd mert ezzel még nem érsz el semmit!


én cicin altattam éjjel-nappal a babámat 5 hónapos korig amikor is kevés tejem lett és sinlacból csináltunk az esti szopi után pótlást. addig itta míg el nem aludt. mindig mellette feküdtem pont mint ha szoptatnám. egészen 10 hónapos koráig, akkor beraktam az ágyba a cumisüvegével. ma már ott tartunk, hogy megissza a tápit, felrakja a komódra, elveszi a cumiját és lefekszik aludni :)

én csak akkor megyek be ha sír de ilyen nem igen fordul elő :)

most azt nem tudom, hogy szerencsém van vagy jól csináltuk :)

1,5 éves

2011. jún. 8. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Utolsó két válaszolóval egyetértek!A Suttogóba az van írva,hogy a felvesz-letesz módszert csak 3 hónapos kor után lehet alkalmazni mivel ettől kissebb baát azzal csak felpörgetsz ha felle teszed!Ilyen pici korban még a susog-ütöget módszert alkalmazd!

Én nem hagynám,hogy ott aludjon el ahol éppen az álom éri,pont azért mert ahogy írod a másik két gyerkőc szaladgál,rohangál és akkor felébresztik,na így lesz rosszalvó a babád!Biztosíts neki nyugodt körülményeket az alváshoz,én bevittem a szobájába,egy kicsit elsötétítettem,az első pár hétben cicin bealudt át tettem a kiságyba,utánna volt egy kis ringatós korszak úgy aludt el és én 3 hónapos kora körül alkalmaztam a felvesz-letesz módszert ha nem tudott elaludni egyedül!Nállam bevált,2-3 alkalom után beállt erre!Mikor láttam,hogy fáradt felhúztam neki egy zenélőt ami lágy zenét adott,felvettem a vállamra,közben kerültünk egyet a lakásban szép lassan,bevittem a szobájába addigra a zene is leállt közben a fiam is kellőképpen ellazult,betettem a kiságyába,cumi majd aludt is!

Próbáld meg a másik két gyerkőcnek megmondani,hogy most a kisöcsit/hugit altatom(előtte kérdezd meg őket kell-e inni,pisilni)és egy 10-15 percig ne zavarjanak!Hidd el ha kitartó leszel egyre rövidebb idő kell az altatáshoz mert megszokja a lefekvési rituálét és lesz egy nyugodt,kialudt,nem nyűgős,jó alvó babád!

Gratulálok a gyerekeidhez!

2011. jún. 8. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

bocsi

de ha 3ik gyerek akkor h h nem tudod hogyan kell elaltatni ?

és miért egy könyvben keresel választ ?

miért nem hallgatsz az anyai ösztöneidre ?

amugy nem értek egyet a könyvel mert nem attól lesz jó vagy rossz alvó a baba h hogyan próbálkozol vele


egyszerűen mellre tettem mindegyiket ha álmosnak láttam és nem azzal foglalkoztam h egy könyv mit ír mivel minden gyerek más

3 gyerköc van

az első 1 hónaposan ha 12-14 órát aludt bármit csinálhattam nem segített 3 évesen már nem aludt délben akkor tájt elég volt neki a 10 óra alvás most 9 éves és simán elvan 7-8 órával

a második kicsinek szinte csak aludt 3 évesen is kellet neki a nappali alvás olyan 13-15 órát aludt összesen most 6 éves és még mindig ennyit alszik

a legkisebb 5 hónapos simán elalszik a két nagy mellet mikor neki kell nem zavarja a veszekedés kiabálás neki olyan 14-16 óra kell most


szerintem akkor altasd el amikor álmos és ne akkor mikor a könyv írja ha szoptatod akkor tedd mellre mikor álmos és hagyd rá mennyi alvás kell neki

2011. jún. 8. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Igen, a 3. baba. És nem az a gondom, hogy nem tudom mit kell csinálni, hanem az, hogy a középső gyerekemet sikerült elrontanom és most inkább biztosra mennék. Ehhez volt szükségem pár tapasztalatra.
2011. jún. 8. 21:35
 8/10 anonim ***** válasza:

Kedvesem !

biztos vagy benne h elrontottad ? nem lehet h a középső ilyen és kész ? nem lenne jobb inkább nem könyv szerint próbálkozni?

az első gyerekkel voltam terhes mikor a kezembe került becsülettel elolvastam és dobtam is ki

sokkal inkább hasonlít egy babakiképzésre mint szívből jövő nevelésre

amugy a sorrend sem túl jó mert ált a babák ha jóllaktak akkor alszanak és nem fordítva gondolom neked sem megy éhesen az alvás


de mindegy csináld ahogy neked jó minden esetre sok sikert

2011. jún. 8. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

TE kellesz neki, nem az a ... könyv!

Nekem 2 gyerkőcöm van, és ha figyelsz rá tudni fogod mi a jó neki. Majd a gyerkőc "megmondja" hogyan csináld :)

Sok sikert és gratulálok!

2011. jún. 9. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Azért nem kell elátkozni a Suttogót. Én olvastam benne sok érdekes dolgot kezdő anyukaként. Volt, amit kipróbáltam, volt, amit nem, mert nem felelt meg az én elképzeléseimnek. Amit kipróbáltam, abból volt, ami működött/működik, volt/van, ami nem. Szerintem semmit nem érdemes vakon, fenntartások nélkül alkalmazni, de az sem igaz, hogy az egész hülyeség.
2011. jún. 10. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!