Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan altassam el 4,5 hós...

Hogyan altassam el 4,5 hós babámat, aki napközben össze-vissza alszik?

Figyelt kérdés
Tudom furcsa, de rendszerint fél óránként jelzi, hogy álmos, kb fél óra alatt elalszik, és kb. 40 percet alszik. Újabban viszont sosem tudom, hogy elalszik e egyáltalán, pedig ugyanúgy álmosnak tűnik. Látom, hogy felsorakozott az alsó két metszőfoga (egyelőre csak duzzad az ínye, de látszik, hogy ott lesznek (vannak) a fogacskái). Látom, hogy el is akarna aludni, de nem sikerül neki. Kis próbálkozás után elkezd magyarázni, meg nézelődni (sötétben alszik), meg sikítozni (nem fájdalmas sikítás), nyálát fújni. Izeg-mozog, mint aki nem találja a helyét. Estére kap Viburcolt, nappali alvások előtt meg Chamomillát (ez utóbbit csak ma kezdtük el). Nem sír, de úgy felpörög, hogy nem is alszik el. Kérdésem, hogy mit tegyek? Hagyjam, amíg majd nyűgösködni kezd,és akkor lépjek csak közbe? Mert akár órákig ellenne így. Egy idő után ki szoktam venni a kezembe és hagyom ott pár percig, akkor "lehiggad" és van, hogy letéve szépen elalszik. Ugyanakkor nem szeretném rászoktatni arra, hogy "feleslegesen" kikapjam az ágyából, és kézben tartsam, mert eddig is következetesen ott altattam, mindig kivettem, ha kérte, de letettem, ha megnyugodott (suttogó módszerrel). Viszont most nem sír, elvan, de nem alszik, pedig fáradt, ha nem sikerül elaludnia akkor sem nyűgös (egyelőre). Ma már kint sem aludt el, pedig tényleg álmos volt, nem is tudom hányat ásított. Fogzástól lehet ilyen? Ti mit csinálnátok? Tesója is itthon van, és nem várhatom el tőle, hogy ellegyen ,amíg én órákig altatgatok.
2011. máj. 10. 21:20
 1/7 anonim ***** válasza:

nem lehet, hogy félreérted a jelzést?

nekem furcsa, hogy 4,5 hónaposan fél óránként aludna, ennyit egy hónapos baba alszik, 2-3 órát ki kéne bírnia.

talán meg kéne próbálni, hogy nem próbálod fél óra múlva altatni hanem csak leteszed a játszószőnyegre, hagy fáradjon még egy kicsit.


nem lehet, hogy a fog miatt lesz nyűgösebb fél óra múlva és ezt érted félre?

2011. máj. 10. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
ne haragudj a hülye fogalmazásért csak már fáradt vagyok :)
2011. máj. 10. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Állítsd be őt napi 3 alvásra (plusz éjszakai alvás). Valószínű azért izeg-mozog, mert nem álmos, mert fél órája ébredt fel az előző alvásból.
2011. máj. 10. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igen, tudom, hogy többet kellene fent lennie, akkor sincs semmi, ha nem teszem le, csak túlpörög. Ha fél óra fentlét után felveszem a kezembe (sötétben) azonnal ásít és fúrja a fejét a vállamba, pont, mint aki álmos.
2011. máj. 10. 22:00
 5/7 A kérdező kommentje:
Reggeli ébredés után pl. elég simán elalszik 30-40 perc fentlét után. De mondom olyan, mintha újabban nem tudna elaludni, ásít a kiságyban is. Van, hogy 2 órát, vagy többet is fent van, de akkor már sírogat a kezemben. Ugyanúgy ásít és fúrja a fejét fél óra után, mint mondjuk másfél óra után.
2011. máj. 10. 22:03
 6/7 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező! A legtöbb baba a reggeli ébredés után 1 óra múlva már nagyon álmos. Az én majd' 4 hónapos kisfiam is szokott aludni a reggeli után még kb. 1 órát. Egyébként ő napi 3x alszik kb. fél-1 órákat. Akkor szoktam lefektetni, ha ásít, de mivel az ásításnál még kb. 1-2 óra is eltelhet, h valóban el is aludjon, megszoktam várni, hogy a szemét is elkezdje dörgölni, addig vagy játszom vele, vagy hagyom, hogy ellegyen. Meg az én kisfiamnak a szeme környéke is piros szokott lenni, ha már nagyon álmos. Azért csinálom így, mert rájöttem, hogy, mint nálad, nem elég ha csak ásít... Akkor még nem nagyon tudnak elaludni, azért van a fél órás altatásod. Ha megfelelő időben rakod le, kb. 2 perc az egész elaltatás.

Remélem, tudtam segíteni!

2011. máj. 11. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A lányomnál ez úgy működik, hogy amikor ásítozni kezd, akkor még nem lehet letenni, mert csak sír meg vergődik az ágyban. Két verzió létezik:

1. az ásítozás mellé elkezd nyüszögni, "morcos" lesz

2. csak bambul ki a fejéből, nem nézelődik, egy pontot fixál nagyon erősen :)

Mindkét esetben beviszem a szobába, beteszem a kiságyba, és általában elég hamar el is alszik. Ha még sírdogál picit, akkor simizem, megnyugtatom, adok cumit neki. Ha attól sem nyugszik meg, és tovább sír, akkor meg ki szoktam venni, és várok vele még egy kicsit, mielőtt újra letenném.

2011. máj. 13. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!