Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mással is így viselkednek?...

Mással is így viselkednek? Bővebben lennt.

Figyelt kérdés

Mióta megszületett a lányom szinte sehol sem voltam egyedül.

Rajtam kívül senki sem hajlandó rá vigyázni még egy fél órát sem hogy egy kicsit kimozduljak,esetleg hogy egy jót beszélgessek a barátnőimmel.

Apám(anyám nem velünk él) párom is úgy gondolja ha már megszültem a kicsit akkor nekem minden másodpercben vele kell lennem és megszűnt az a szó hogy egy kis kimozdulás.

Én személy szerint nem így gondolom hiszen nekem is járna egy kis felüdülés hacsak egy kevés időre is.Nem vagyok rossz anya ellátom a kicsit,tiszta,egészséges,eleven kislány(15hós).Tulajdonképpen nincs is semmi baj vele hacsak egy kis időre is nyugodtan lehetne rá vigyázni hogy egy kicsit friss levegőt szivjak.Az tény hogy sok mindenről lemondtam mert fiatal anyuka vagyok(21) és nem bántam meg egy percre sem, de néha jól esne hogy egy kicsit magammal és a "régi" barátaimmal legyek hogy új erővel újra non-stop rendelkezésre álljak a lányomnak.Ennyire sokat akarok?


2010. nov. 29. 21:54
 1/9 anonim ***** válasza:

Anyós? Beszéld meg a pároddal vagy ő vigyáz rá, vagy babysitter!

Vagy akkor menj miután délben elaludt, míg alszik csak el lesznek vele, vagy este menj el szintén mikor már alszik!

2010. nov. 29. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Finoman, de értesd meg a pároddal (és akár az apukáddal is), hogy ez már itt nem a 17. század, ahol a nők rabszolgák . Jó érzed, igen is jár neked egy kis levegőzés. 2-3 óra a barátnőkkel, vagy szabadon csavargás az egyik áruházban ...bármi. A párod ugyanúgy képes ám pelenkázni, etetni, vigyázni a gyerekre. Az nem kifogás, hogy "de ő csak az apja" ! Nem ott volt, amikor a baba "készült"?! Dehogyisnem! Így az övé is a felelősség és a nevelés!

Tessék magadért kiállni, mert jár neked is egy kis lazítás. Ettől nem kevesebb leszel, mint anya, hanem éppen hogy több!:)

2010. nov. 29. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :) Nos anyósról annyit hogy a kislányom fél évente egyszer látja ha látja persze így érthető hogy siró görcsöt kap tőle amikor meglátja :)))

A kedves apukája meg azért nem enged el és nem vigyáz kicsire mert úgy gondolja hogy nem "lazitani" megyek hanem megcsalni sajnos érdekes az ész járása :/

2010. nov. 29. 22:03
 4/9 anonim ***** válasza:
Egy anyának is jár a kimenő, baromság, hogy minden percben neked kell vele lenni... Sőt!! a gyereknek szüksége van, apára és nagyszülőkre is. neked pedig kikapcsolódásra. menjetek el együtt apával valahová, ha nem akar elengedni egyedül, ha nincs ki vigyázzon a gyerekre, akkor a párod vagy fizessen bébiszittert. vagy "engedjen el" egyedül...
2010. nov. 29. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

mintha csak en irtam volna ezt a kerdest bar az en babam 7 honapos de ugyan igy vagyok es ugyan anyi mint te

a tied mar nagyocska ugy hogy apaval is ellehetne 1 kicsit

2010. nov. 29. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Lányom 3 éves kisfiam 17 hos.

Miota a lányom megszületett minden nap kimegyek mikor este elalszik és sétálok egyet egyedül(kb.fél óra)

Miota hozzá jött a fiam késöbb de megyek járni egyet.

Eleinte a párom is ezt mondta a szüleivel egyetértésben de nem érdekelt fogtam magam leléptem othon hagytam az alvo gyerekkel és mentem amerre jártam.Azota megszokás lett hogy fél óra csak az enyém.Aztán szépen fokozatosan rávezettem arra is hogy hébe hoba elmegyek egyedül beszélgetni egy órára.Utána már jött ő is velem.Addig anyosomék figyeltek rájuk.

Most ott járunk hogy jövöhéten elmegyek a tesomhoz egy napra egyedül(negyven perc kocsival)kiváncs vagyok hogy fogja birni.

Szoval hagyd öket ott mikor alszik a kicsi és lépj le elöször fél órára aztán egyre többre.

Lehet hülyeségnek hangzik de megéri ha ilyenek.

Addig mig alszik nincs vele gond és a mobilod ugyis nálad van ha gond lenne felhivjon.

2010. nov. 29. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én meg pont az ellenkezője vagyok! :D Én nem bírom a gyereket ráhagyni senkire, pedig engem meg nyüstölnek anyósék mikor lehet náluk egy napra a gyerek? Én 2 percet se vagyok meg nélküle... Olyan család kéne neked, mint az enyém. XD Éjjel-nappal szabad lehetnél, ha akarnál persze.

Szerintem ez a normális! Apa meg a nagyszülők igazán vigyázhatnának a picire!!! Gondolom csak pár órára mennél el..

2010. nov. 29. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

nálunk szerencsére a párommal ilyen gond nincs, késő este mikor már itthon van nyugodtan elmehetnék. meg persze hétvégén is (már csak azért is mert ő eljár bulizni néha).

volt már, hogy egész nap nem voltam itthon, nagyon szeretik egymást fiammal, jó apa, etet, pelusoz, fürdet, stb :)

nálunk inkább az a gond, hogy nem tudjuk kire bízni és kettesben elmenni néha :( anyósék jó ha havonta ránéznek az unokájukra, sír tőlük, nem ismeri őket... anyukám nem egy nagy babázós, így nem is szívesen vigyázna rá. apukám imádja, ő szokott is rá vigyázni ha elugrunk pl. boltba de fél óra, max. egy óra, ő olyan igazi nagypapa, nem igen bírkózik meg a pelusozással, etetéssel, stb. sajnos a szüleim elváltak, így nagymama nélkül nem is nagyon akarom itt hagyni apukámmal.

2010. nov. 29. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek aki válaszolt :)))

Természetesen nem mennék el egy egész napra max 1-2 órára nem többre kizárólag kicsit fellendülni :)

Bár egyes anyukák akiket ismerek többre is képesek eljárni, de én tudom magamról hogy ennél többet nem tudnék kicsi nélkül lenni :)

Szép napot,Jó babázást :)

2010. nov. 30. 22:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!