Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy szobában 2 gyerek! Hátrányok?

Egy szobában 2 gyerek! Hátrányok?

Figyelt kérdés

Kisfiam 2 éves és 2 hónapos lesz mire megszületik a tesó, még nem tudjuk fiú lesz-e vagy lány! Tudnánk őket külön szobába tenni, de ehhez meg kéne szüntetnünk a dolgozó szobát és anyagilag is elég nagy érvágás lenne egy újabb szobát bebútorozni!

A kérdésem az lenne mik a hátrányok ha a 2 kicsi egy szobában lesz? A nagyobb nem lesz féltékeny a cuccaira stb?

Amit tudni kell, hogy amíg csecsemő a kistesó 1-2 hónapig a kiságya a mi hálószobánkban lenne és csak utána költözne a tesóhoz!


2011. ápr. 21. 11:57
 1/10 anonim ***** válasza:
63%
A nagyobbikat felébresztheti a kisebb,és forditva.A pici gyakran kel enni.Mint tudjuk a picik sok mindenért sírnak,hogy jelezzenek nekünk.Én ezért nem tartanám jó ötletnek,hogy egy szobában legyenek..Apránként is fel lehet szerelni a szobát.Mivel a kisbaba nem érzékeli,még az elején,hogy külön szoba,vagy nem.Ha már nem eszik olyan sűrűn és egy neműek,akkor kamaszkorig el vannak egy szobában ,ha nem egyneműek,akkor ez hamarabb is jelentkezhet,mert más dolgok érdeklik őket.Átmenetileg megoldható az egy szoba,de szerintem érdemes lenne apránként berendezgetni azt a szobát.Meg például,ha a nagy beteg a kicsi is elkkapja,és fordítva.Jön majd a bárányhimlő is.Sokan egy szobában altatják a gyerekeket és felnőnek igy is úgy is.Mi is másfelesben lakunk,és ha lesz tesó,akkor az elején velünk lesz,majd a tesónál,amég nem lesz más lehetőség.
2011. ápr. 21. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi!
2011. ápr. 21. 12:39
 3/10 anonim ***** válasza:

Szerintem nemigen van hátránya, inkább előnye.

Csak saját magamról beszélhetek, ugyanis nekem 2 fiatalabb testvérem van, egy hugom és egy öcsém. A hugommal egy szobában voltunk, és csak az öcsémnek volt külön kuckója. Viszont ő annyira szeretett velünk lenni, játszani, este susmusolni..hogy anyumék összenyitották a két szobát és így mind a 3-an együtt voltunk. Mikor az öcsém 13-14 éves lett, akkor anyuék beraktak oda ismét egy gipszkarton falat...

Mi nagyon szerettünk együtt lenni :)

Nekem is most jön a 2. babó és egy szobában lesznek, pedig egy nagyobb kertes házban lakunk, és lehetne külön szobácskája mindkét csemetének..

Max, ha nagyon nem szeretnek együtt lenni, akkor még mindig ott lesz a másik szoba. :)

Egyébként nem tudom, hogy az mennyire játszhatott közre, hogy mind a 3an 1 szobában voltunk, de a mai napig nagyon szoros mindkét tesómmal a kapcsolatom. :)

üdv.

26/N

2011. ápr. 21. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi Neked is!
2011. ápr. 21. 12:45
 5/10 anonim ***** válasza:
Egyébként a betegséget ugyan úgy elkapják egyástól, külön szoba ide vagy oda... :) Az én kisfiam a szobájában nem túl sok időt tölt... a legtöbbet a nappaliban van velünk.. Illetve most, hogy jön a jóidő, kint a kertben... :)
2011. ápr. 21. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
18 hónapos volt a fiam, amikor a lányon született. (egy évvel ezelőtt) Az első éjszaka felkelt a sírásra a nagyobb, de mondtam neki, hogy semmi gond, aludjon csak tovább, én mindent elrendezek. Ez kb. kétszer ismétlődött meg, azóta ezzel nincs gond. Lefekvésnél, ha együtt teszem le őket, akkor "dumálnak", nem hagyják elaludni egymást. Ezt úgy oldom meg, hogy délben a nagyobb fekszik le előbb, ha elaludt, akkor a kicsi. Este fordítva. A kicsi napközbeni alvásával volt még gond, mert olyankor a nagy nem tudta kihozni-bevinni a játékait, de ez sem volt vészes.
2011. ápr. 21. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szia

az én gyerekeim között 2 év 3 hónap van. Első perctől egy szobában vannak. A nagy 1-2 alkalommal ébredt fel a babára. Most már szépen eljátszanak együtt is a szobájukban. Féltékenység néha van, de ez szerintem minden életkorban előfordul. Nálunk most az a gond, hogy a pici most indult el, és a nagy játékait elveszi. A nagy meg még nem akar osztozni. 14 hós kislány, ill 3 és fél éves fiú.

2011. ápr. 21. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem nagyon lesznek hátrányok. Igaz, lesznek veszekedések, de ez akkor is így lenne, ha külön szobában lennének. Pár év múlva nagyokat fognak beszélgetni esténként az ágyban, és játszva megtanulnak alkalmazkodni.

Én kamaszkorukig akkor is egybe tenném őket, ha megoldható lenne külön.

2011. ápr. 21. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

23 hónap van a lányaim között. 4 hónapos koráig a pici a mi szobánkban aludt. Utána átköltözött a "nagy" mellé. Én semmi hátrányát nem tapasztaltam. Most már a nagy 5, a pici 3 éves.

A féltékenység nálunk nem igazán van.

Mindkettő betartja, hogy nem mászik be a másik ágyába. Külön ruhásszekrényük (tök egyforma) van. A kisasztalnál mindkettőnek megvan a saját helye. Tudják, hogy van a másiknak is.

Annyi, hogy a nagyobb kényes játékai egy olyan magas polcon vannak elhelyezve, ahol a pici nem éri el, de nagyobb igen. Ahogy nőttek, úgy kerültek egyre feljebb a dolgok.

2011. ápr. 21. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
-
2011. ápr. 21. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!