Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor lesz kaki a pelusban?...

Mikor lesz kaki a pelusban? Csak anyatejes 9 hetes kisbabánál hány napig normális, hogy nincs széklete?

Figyelt kérdés
Az én kislányomnak 6 napja nincs. Viszont egyáltalán nem úgy tűnik, hogy ez őt zavarná. Tehát nem fáj a hasa, tök jól érzi magát. Semmi jele, hogy ez gondot okozna neki. Várjak még, vagy segítsek rá neki?
2011. ápr. 21. 15:27
 1/7 anonim válasza:
Ha nem fáj a hasa, akkor nem gond, ha csak 7-10 naponta kakil anyatejes babánál akár ennyi ideig is kimaradhat a kaki, ez is normálisnak számít. Ha viszont erőlködik, akkor hasmasszázzsal (a két térdét a pocakjához felhúzva lassan kifelé körözteted) vagy glicerines kúppal vagy szélcsővel (patikában kapható) tudtok segíteni neki. Segíthet a Gripe Water vagy az édesköménytea is.
2011. ápr. 21. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! Valahogy én is így gondoltam, csak már kezdett soknak tűnni a napok száma. Akkor várok még, mert ahogy írtam, abszolút nem erőlködik, víg kedélyű, kutya baja.
2011. ápr. 21. 17:06
 3/7 anonim ***** válasza:
egyáltalán ne várj vele 9-10 napot!!!! Adj neki egy kis kamillateát, egy körömnyi cukorral. Még aznap, vagy max másnap telerakja a pelust.
2011. ápr. 21. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Szorulásra jó a sötétre főzött és JÓ SOK cukorral készített kamillatea. A sok cukor a lényeg, az hajtja meg a babát. DE erre tényleg csak akkor van szükség ha szorulásos a baba! A Te esetedben NEM! Anyatejes babáknál nem ritka a 10 napos kakiszünet sem... :) Ne aggódj! Felesleges erőltetni, főleg a cukros teával! Az csak komoly szorulásnál ajánlott...
2011. ápr. 21. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha nincs semmi baja, nem kínlódik, ne adj neki semmit!

Teljesen normális, ha ennyi ideig nincs kaka. Nálunk is így volt.

2011. ápr. 21. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Anyatejes babánal lehet hogy 10 napig is "üres" a pelus mert mindent hasznosít, lényegében nincs felesleg amit kikakiljon.Nekem ezt mondta a védőnő is. SZóval ha elvan hagyd ne adj semmit,max kicsit tornázzatok, jó móka és hátha lesz kaka is.
2011. ápr. 21. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszát! Tegnap este végül magától megoldódott a "nagydolog". Míg én lezuhanyoztam, ő telerakta a pelust.
2011. ápr. 22. 08:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!