Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 17 hónapos a lányom, és még...

17 hónapos a lányom, és még közel sincs a szobatisztasághoz, még az sem zavarja, ha tiszta kaki, vagy pisi. Normális ez, vagy már ideje lenne, ha legalább jelezné, hogy valami van odabent?

Figyelt kérdés
Egyre többet olvasom/hallom, hogy már ilyen idős korban, az egyik bilizik, a másik jelzi, hogy kaki-pisi van. Az én babám semmit sem jelez, egyáltalán nem zavarja, elvan simán, akármi van a pelusban. Pedig ha megérzem, hogy kakilt, mindig kérdezem tőle, hogy "kaki van?" és csak mutogat a popsijára. Ha nem kérdezem, akkor semmi, elvan szépen. Elkezdjem valahogyan, hogy jelezze, és idővel rászokjon a bilire, vagy ezek szerinte még nem érett meg rá?
2011. jan. 7. 20:36
 1/9 anonim ***** válasza:
Máég ráérsz, majd nyáron kezd el szobatisztaságra nevelni.
2011. jan. 7. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
16-hónapos a fiam és még nembilizik,de nem erőltetem neki. Ő mondja ha bekakilt hogy kaka,meg ráül a bilire,de csak játszik vele,széknek használja. Ha ráül akkor néha mondja hogy kaka,meg erőlködik,de csak azért mert én úgy mutattam neki mit kell rajta csinálni.Nemvagyunk még elkésve semmivel én úgy gondolom!
2011. jan. 7. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem érett még meg rá, hagyd békén.

Enyém elmúlt 2 éves, vígan eljátszik nyakig kakis pelusban. Néha ha olyanja van, szól, de ritkán.

Pisi miatt sosem szól.

2011. jan. 7. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szia! 21 hónapos a lányom, nem bilizik, általában nem is szól ha kaka van, párszor volt csak rá példa. Majd nyáron kezdjük el vele rendesen a bilizést, a te babád még kisebb, bőven ráérsz te is várni nyárig, őszig.
2011. jan. 7. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én babám 18 hós,mi is majd nyáron kezdjük. Ő most azt is letagadja,ha bekakált,mindenre nemet mond :) Ha már tudja valahogy jelezni,hogy kakálni fog,akkor szokás elkezdeni. Bőven ráértek nyáron kezdeni,mert mire leveszed róla a ruhákat 6x bekakál v bepisil.
2011. jan. 7. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Remélem nem baj, hogy megmosolyogtam a kérdésedet, pont így vagyunk mi is, ahogy írod, szóról szóra. :)))

Az én lányom 16 hónapos, egy hete mutogatja, hogy hol van a kaka, s azóta mondja is, de nem csak ha bekakil, hanem karácsonyfát is jelent. :D

Amúgy ő sem szól, ha van valami, és ahogy az első válaszoló is írja, úgy az én babám is csak játszósszéknek használja a bilit, meg beleteszi a babáit, mert hát kakilnak. :D Érti, érti, hogy mit kéne ott csinálni, de még nem áll készen rá, így várunk a bilizéssel. Aztán lehet, hogy pár nap múlva már nyitottak lesznek rá, nem lehet tudni. :)


Nincsenek elkésve, ne izgulj. :) Vagy izguljunk együtt, én is szeretném már, ha oda is sikerülne valami... :D

2011. jan. 7. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

kicsi még ehhez :)

2-3 éves kor között mondják, hogy megérnek rá általában.


egy másik fórumon volt egy cikk, a 4 hónapos babája szobatiszta volt...

na ott orvosok is írtak és nem pozitívan :(

szóval meg kell várni míg mondja, hogy kakilnia kell, na meg, hogy egyáltalán beszélni tudjon és tudja tartani a pisit míg kiér


egyébként ajánlom, hogy keress rá (hoxa) nagyon érdekes volt a kommenteket végigolvasni :)

2011. jan. 7. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

20 hónapos a kislányom. A kakit jelzi, szól ha van. De csak "frissiben", mikor jelzett és azonnal nem cserélem, akkor ő is el lenne benne. Pisit egyáltalán nem mondja.

Tavasszal, nyáron hajtok rá az ügyre, addig azért minden nap bilire ültetem, hogy szokja. Nem erőltettem eddig én sem. Barátnőmé elmúlt 2 éves. Szól, ha kakilnia kell és már bilibe is sikerült. Pisit ő sem jelzi.

Semmiképpen ne keseredj el, nem vagytok elkésve!

2011. jan. 7. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam is 17hónapos. Van egy hét éves is. A nagyobbiknál egy éves épphogy elmúlt biliztetni kezdtem, és hipp-hopp másfél évesen teljesen szobatiszta lett. Na a kicsi, hát ő kész katasztrófa. Nem hajlandó semmire. Pont úgy mint nálatok. A járással is így voltunk. A nagy 9 hónaposan ment, a kicsi csak 15 hónaposan indult el. Az ujjaink sem egyformák, ne izgulj.
2011. jan. 17. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!