Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3650 grammal született a...

3650 grammal született a babám,1 hetes, nagyon sokat alszik. Szeretnék neki napirendet, hogy alakítsam?

Figyelt kérdés
4 óránként úgy kell kelteni, mert magától nem kel fel. Reggel 6:30-kor felkel magától, akkor eszik, majd 11-kor keltem,3 kor keltem,7-kor fürdés, majd vacsi, utánna este 11-kor megint keltem, majd hajnalban 2-kor. Jó ez így?
2009. márc. 5. 08:51
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Éjszaka ne keltsd fel, max. egyszer. Pl. 11 után ráér hajnalban 4-5 óra körül, ha addig magától nem ébred fel. Vagy az esti 7 után csak 2-3 körül. Ezzel megkönnyíted a magad dolgát, később nem fog éjszaka felébredni. Én is így csináltam és szerencsére maradt az éjszakai egyszeri-kétszeri felkelés. Persze ez babafüggő is! A nappal szerintem teljesen jó, ha a baba fejlődik rendesen és nem kel fel arra, hogy éhes!


Boldog babavárást!

2009. márc. 5. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen normális! Nagyon nagy utat tett meg, s a pocakodban is rengeteget aludt... Most még nem tudja, hogy hol van, persze, hogy állandóan alszik... Nekem lassan 6 hetes a kisfiam, s még mindig van, hogy két etetés között végig alszik, s hogy néha keltem, hogy egyen már, mert nagyon elcsúszunk különben a napi rutintól.. Örülj neki, hogy ilyen szépen alszik :) Be fog állni a rend, ne aggódj! :) Gratulálok a babához!
2009. márc. 5. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem mind a háromnál bevált, hogy három óránként etettem Őket, +- fél óra eltérésse. Pesze csak nappal. Éjjel meg ahogy ébredtek. Mindhárom babánál a következő rend ált be. Reggel 6, aztán 9, 12, 15, 18 órakor volt etetés (a kicsinél még most is). Aztán 10-11 körül este még álmában meg szoktam etetni, hogy éjszaka minnél később kelljen fel. Ha 3 és fél óránál többet alszik én felébresztem, egyrészt mert feszül a cicim, másrészt, mert valamennyire már éhesnek kell lennie, ha nem is annyira, hogy üvöltsön. Ha viszont evés után 2 és fél órával nyugtalan, akkor is megetetem.

Az egyhetes babák még nagyon sokat alszanak. Szerintem max egy hét múlva tapasztalod majd, hogy már nem alszik annyit. Szerintem azért lenne jó a három óra, hogy stabitizálódjon a tejtermelés. Minnél több inger, annál több tej. Egyébként vannak babák, akiknek a 4 órás napirend a jó és hiába ébreszted 3 óra után, akkor még nem hajlandó enni. Figyeld a picidet és közösen ki tudjátok majd a lakítani a napirendet, ami mindkettőtöknek megfelel. Ilyen pici korban még minden változásban van. Ettől ne ijedj meg, talán 6 hetes kora körül számíthatsz arra, hogy állandósul a napirend.

2009. márc. 5. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. 3 óránként nem akar felkelni hiába ébresztem. Tejjel nincs gondom, ma reggel is a csap fölé hajoltam megmosakodni, s magától folyt a cicimből, ágyazásnál meg azt vettem észre eláztattam a matracot. Ma már melltartót vettem fel s tettem bele melltartó betétet, mert mindenem átázik.
2009. márc. 5. 09:23
 5/7 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, pár napon belül el fog múlni ez az aluszékonyság, és akkor meg majd azt fogod kívánni, bárcsak aluszékonyabb lenne. Az első héten itthon Én is ugyanazt csináltam, amit Te, aggódtam, hogy miért nem ébred magától stb. Aztán a második héttől egyre éberebb lett, és Ő irányít egyenlőre engem. Sokat fent van, most még összevissza eszik, nemigen van napirend, de állítólag a legtöbb babánál hónapokba telik, mire sikerül bármi rendet kialakítani. Vannak jobb napjaink, amikor még némi rendszerességet is sikerül produkálni, de általában nem így van. Most 4 hetes, a védőnőm szerint még időbe telik, amíg megtanulja, mennyi az elég az ételből, és kialakítja önmagának a rendszert, persze a segítségemmel, de egyenlőre leginkább igény szerint szopizik. Szerencsére, éjszaka, max. 2 felkelésünk van, 2 körül, meg 5-6 körül, miután 10-11 felé letettem, de a nappalok kaotikusak nálunk még.
2009. márc. 5. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta a gyerekorvos, hogyha szépen eszik, és gyarapszik a súlya, akkor nem szabad felkelteni, ha éhes lesz úgyis felkel nekem volt, hogy 5 óra is eltelt két kajálás között nappal. Örülj amíg még ilyen jól alszik, nekünk is így volt az első két hétben, aztán sajnos hasfájósak lettünk, most áldás, ha fél órát alszik. 4 hetesek vagyunk
2009. márc. 5. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia. Egy egy hetes babának még nem kell szigorú napirend. Hagyd hogy akkor egyen ha éhes, akkor aludjon, ha álmos. Hidd el magától be fog állni a napirend. Én is hagytam, szépen gyarapodott, pedig soha nem ébresztettem fel. Nekem is azt mondta a gyerekorvos, hogy nem kell felébreszteni, kivév, ha besárgul. Az én babám az első naptól kezdve volt, hogy éjjel 6 órát aludt, de nem ébresztettem. Nagyon nyugodt, jó kedvű baba. Igaz nem az a vasgyúró, de szép formás baba. Most három hónapos, 65 cm és 5500 gramm. Boldog babázást!
2009. márc. 5. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!