Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2010. szeptemberében született...

2010. szeptemberében született babák anyukái! Hogy bírjátok otthon? A gyerkőc miket tud már? Mekkora?

Figyelt kérdés
Írjatok bármit magatokról, a gyerekről. Amihez kedvetek van.
2011. nov. 15. 12:46
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

ugye most 14 hós.


mit tud, mint egy 14 hós.

jár, fecseg babanyelven, kipakol mindent ami az útjába kerül.


hogy bírom. nekem senkim nincs a közelbe. 2 barátnön kívül akikkel van hogy hetekig nem is találkozunk. (anyós és anyuék és több száz kilóméterre)

de bírom, már jön a második, habár így akartuk, hogy ne legyen nagy a korkülömbség.


néha elgondolkodom hogy már dolgoznék szivesen, de most megint löttek a munának, viszont haamr túleszek a babázáson és már mehetek is dolgozni.

2011. nov. 15. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Az én kiscsajom tud már kb 20 szót, 10 hónapos kora óta tud járni, így már sokszor futhatok utána. Imád csavarogni, főleg a két szomszédba, ahol a két kislánnyal játszhat. Nagyon szeret kint lenni a szabadban, és most kezd érdeklődni az éneklős mesék után.

Szeretek itthon lenni vele. Néha mennék már dolgozni, de aztán mindig arra jutok, hogy ez a 3 év arra van, hogy mi együtt legyünk. Sajnos még szülőknél lakunk, remélem jövőre összejön egy házikó.

Hogy mekkora? Picike. :-) Piszkálnak is érte sokszor a védőnő, meg a gyerekorvos. Pedig nagyon jó étvágyú, csak mióta megtanult járni, lemozogja a kajcsit, ugyanis ő nem tud 2 percet sem ülni. Azelőtt havi 500g-okat hízott, most meg csak 100-akat. 75cm, és 8860gr.

És nálatok mi a helyzet? :-)

2011. nov. 15. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
14 honapos kisläny 82cm es 10kg, Örökmozgo, pakolo kisasszony,de a jätekaival is szepen eljätszik, mondani meg nem tud semmit csak mutogat, kb 1 hete tanult meg menni most finomitja a technikät, bebitaxival olyan gyors hogy alig erem utol:). Mindenevö,es az ejszakät is ätalussza, Jokedvü mosolygos baba szivesen int päpät, es puszit is küld, szereti mäsik babäk tärsasägät szivesen järunk jätszohäzba, vagy talälkozunk babäkkal. Igazän nem sok gondom van vele ilyenböl kettöt is bevällaltam volna
2011. nov. 15. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

14 hós pont ma. A bátyus tegnap töltötte a 3. életévét. 2008. aug. (veszélyeztetett terhes voltam) óta vagyok itthon.

Szeptemberig mindketten itthon voltak, azóta a fiam ovis, bár általában 1-2 hét ovi után 1-2 hét itthon taknyosan.

A kislányom jár, szalad, felmászik-lemászik, imád hintázni, ki-bepakol, főzőcskézik, babát tologat a játék babakocsiban, képeskönyvet nézegetünk.

Egyszer alszik délben már 8 hós kora óta kb. 2,5-3 órát, nagyjából szinkronban a tesóval, ilyenkor netezek, pihenek, olvasok, ha kell vasalok, fürdőt takarítok, de inkább lazulok.

Ezeket mondja: hinta-palinta, hamm (ha enni kér), adda (add ide) menne el (menjük le, és már hozza a cipőjét) va-va (kutya) bo (boci) hali (fülén telefonnal és csivitel) pá-pá (ha elmegy valaki) hali (ha megérkezett valaki, vagy mi megérkeztünk valahová), ku-ku (ha valamit megy akar nézni) ku (ha a kulacsát kéri) ha mondom a tesónak hogy menjen pisilni, odaáll a wc elé, ha bekakált mondja hogy kaka, és mutat a pelenkára, van hogy oda megy a pelenkázóhoz. Este fürdés, öltözés után keresi a cumisüvegét a polcon ahová apa készíti míg fürdetek és már ül is az ágyra, ahol megkapja, és utána megy aludni.

Mondja, hogy apa, anya, mama, baba.

2011. nov. 15. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
utolsó vagyok, 9 kg és 75 cm.
2011. nov. 15. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
még mindig utolsó: motorozik, játszón mászókára felmászik, szeret csúzdázni. Este 8-től reggel 7-ig alszik, néha fel sír, de cumival visszaalszik. 7 foga van, jól eszik, sokat és szinte mindent megkóstol, most az olivabogyó a kedvenc. Gyümölcsből az alma, banán a favorit, az almát mondja is.
2011. nov. 15. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

15 foga van jelenleg most növeszti a 16 di fogat, ezért éjjelente vagy 6 szor felsir.. Mindent eszik Egésznap járkál futkározik sikongat lépcsöt mászik, pakolászik edényken csörömpöl

. Sajnos nem beszél és nem tom hogy rávenni segitsetek ha tudok . cica, kutya, kacsa,birka (utánozza az állathangot), hinta, hoppá ezt mondja semmi többet csak babanyelven hablatyol össze vissza. Járokában 1-2,órát elvan ha kell, játszik olvas.

éjjel most nem alszunk jol de emugg egyszer kellne fel inni pici vizet és alszik tovább.

2011. nov. 15. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
ja és 82cm és 11 kilo volt 2 hónappal ezelött
2011. nov. 15. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Joys! Nem vagytok elkésve! A kisfiam (most 3 éves, gyönyörűen beszél már rég óta, összetett mondatokban) kb. 20 hósan kedett el jobbára szavakat mondani, addig csak a létszükségeseket használta pl. hamm, inni, tátá (menni akart le). Inkább mutogatott. Activityben király voltam. Ha valamit mondtam hova menjen (fürdő, konyha) értette, ha valamit kértem (hozz ide,oda) hozta, de inkább babanyelven halandzsázott. Kétévesen csak én értettem mit beszél, akkor azért már mondott sok mindent, csak artikulálatlanul, most is vannak szavak amire visszakérdezek, de korosztályához megfelelően beszél.
2011. nov. 15. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!