Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen módszert próbáljak...

Milyen módszert próbáljak bevezetni, hogy altatáskor babám lelkileg ne sérüljön meg?

Figyelt kérdés
Tudnátok segíteni, nagy bajban vagyok úgy érzem.Babám lassan 11 hónapos és sajnos ölben altatom. Napok óta minden altatás alkalmával amikor elkezdem altatni elkezdi dobálni magát az ölemben, harabdálja a vállamat, meg szinte ordít.Odáig jutottam, hogy ha már nagyon nem bírok vele beleteszem a kiságyába és kimegyek a szobából, néha még az ajtót is bezárom. Magára hagyom kb. 5-10 percre, persze addig végig ordít. Tudom, hogy ez nem jó, félek is, hogy ezzel árthatok a kis lelkének, de nem tudok már mit csinálni. Amikor bemegyek hozzá, kicsit beszélek vele, hogy miért csinálja ezt, felveszem a vállamra és amikor megnyugodott rögtön alszik. Nem tudom, hogy mire ez a műsor mostanában, de már totá kikészít.
2009. márc. 5. 09:31
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
16%

Először is, nem fog lelkileg megsérülni. Még akkor sem, ha több órán át hagyod ordítani. Rossz szokásokat felvehet, de nem sérül, mivel sérülés ok-okozati emlékezést feltételez, és az még neki nincs.

Addig jól csinálod, hogy lerakod, hagyod 10 percet sírni, aztán bemész.

De ne vedd fel! Beszélj hozzá, simogasd, masszírozd a hasát, hátát, mondd, hogy jóéjszakát és gyere ki. Újabb 10 perc......igy tovább. Nagyon rossz esetben, egy hetet kell kibírnod, általában 2-3 éjszaka után megnyugszanak.

(Ha bemész és felveszed, akkor benne az rögzül, hogyha azt akarom, hogy felvegyenek, akkor ordítanom kell. És ordít a következő alkalommal is.)

2009. márc. 5. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

húúúha. a suttogó és az aludj jól gyermekem módszere amit az 1. válaszoló leírt. egyáltalán nem értek egyet vele. azért nem akar elaludni a babád, amiért az enyém sem pár napja, mert front van, és ettől iszonyú nekezen tudnak álomba merülni. én is gondolkodtam, h leteszem, de nem volt szívem hozzá. miért sírjon, ha nem muszáj sírnia??

én más pózban altatom, mint eddig. eddig az ölemben aludt, most végigfekszik a testemen, simizem és mesélek. ordítás, rángatózás nélkül max 5 perc és alszik.

és nem igaz, hogy nem lesz lelkileg baja attól ha ordít. persze, h így alapból nem emlékszünk arra, hogy mi történik az első 3 évünkben, de kihat az életünkre, a lelki világunkra az, ami ekkor történik velünk. ezt számtalan kísérlet bebizonyította már. sír, mert nem jó neki úgy, nem tud elaludni. erre nem a legjobb megoldás, hogy rácsukod az ajtót és hagyod sírni szegényt akár 10 percig is. utána azért alszik el a válladon, mert annyira megörül, h mégsem tűntél el a kis életéből, hogy már attól is bepilled, hogy érzi a szívverésedet.

próbáld ki, hátha bejön nektek is így:)

2009. márc. 5. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
48%

Az én fiam 9 hónapos lesz holnap. 1 hete üvöltve, sírva, visítva ébred éjjel. Tegnap éppen éjfélkor, megetette, letettem. 10 perc múlva újra, rángatta a kiságyat, ordított...Leírthatatlan mit művelt. Átmentem, felkapcsoltam a villanyt 10 perc múlva elaludt, persze villanyfénynél. Urána fel, felsírogat. reggel 6kor újrakezdte. És ez megy már egy hete, lassan megbolondulunk a férjemmel. Nem tudjuk, hogy miért van ez.Tuti nem éhes, ugyanis eszik szépen egész nap.

Mikor azt a módszert alkalmaztam amit a kérdező, hogy hagytam ssírni kb 1 órán keresztül érdekes módon aludt reggel fél 8 ig.

Akinek van ötlete szívesen meghallgatom.

2009. márc. 5. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

első

Ahhoz, hogy valaki "lelkileg sérüljön" éntudatának kell lennie. Ez a gyereknél lassan (test-tudat, különállás tudat) alakul ki.

Amennyiben csecsemő korában rossz élmények érik ezek hagyhatnak benne reflexszerűen működő válaszreakciókat. De a lelki sérülés azt jelenti, hogy ő tisztában van vele, hogy őt, mint személyt érte sérelem. Ez ebben a korban még nem lehetséges.

Ha a nem elalvás csak egy rövidebb időszak, ami egy konkrét okhoz köthető (front/betegség..)akkor érhető a viselkedése, de egy 11 hónapos gyerek csak ölben elalvása már nem az.

Érdemesebb az önállóságra szoktatást most megcsinálni, amikor a gyereket még nem érheti, "lelki sérülés" mint akkor amikor már az anya kimerülése miatt van erre szükség és a gyerek is nehezebben éli meg.

2009. márc. 5. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
54%
A Suttogó sem azt írja h hagyjad ordítani.....arról van szó h nem minden szíre szóra veszed fel a babaát!Ha csak nyekereg,ici-picit sír akkor még hagyjad mert lehet h így altaja magát,de ha rázendít bemész és NEM veszed ki hanem megnyugtatod!MEGNYUGTATOD....puszika,simi,szeretgetés és kimész addig csinálod ezt miíg megszokja h ha leteszed az ágyikóba az azt jelenti h alvás!Persze akkor teszed le amikor már látod rajta h álmos aludni akar.....az alvást sem szabad erőlteteni!
2009. márc. 5. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
52%

2. vagyok. engem egyáltalán nem fáraszt, h altatom a fiamat. miért fárasztana?? fekszem a kanapén, félhomályban, nézem a tv-t, közben mesélek neki. a nap fénypontjai, mert kényelmesen pihenek. bár az én fiam csak így alszik el, szóval a másik oldalról nem tudok nyilatkozni, hogy mennyire fárasztó v sem.

én azt az elvet vallom, hogy majd ő jelez, ha már neki nem jó ez így, mint ahogy jelzett az ölben altatásnál is a múlt héten.

ja! és nem én pontoztalak le:)

2009. márc. 5. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

na de azért ne vicceljünk már...

1 baba sírva altatja magát??? az, h nyegereg kicsit, előfordulhat, ha nagyon álmos. de hogy sírva altassa magát???!!! na az nem.

2009. márc. 5. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
29%

Jaj,ne csináljtok már ezt!Nyugodtan tessék lepontozni,de akkor is leírom.Azért van ez a rengeteg nevelhetetlen gyerek az iskolákban,óvodákban,mert a szülők kis zsarnokokat nevelnek belőlük.Miért baj,h sír?A gyerekek sírnak,aztán nevetnek,ha egész nap csikizem és nevet,attól meg boldog felnőtt lesz belőle???

A gyereknek aludnia kell,ez nem önös érdek,hanem az ő érdeke.Ha elkényeztetted,és csak úgy alszik,h rejtad,melletted,akkor kövesd továbbra is ezt,és ne panaszkodj miatta.Tudtad,h egyszer majd eljön az idő,mikor a gyerek követelőzni fog,mind többet és többet.Azért sír,mert nem mutattad meg neki,h egyedül is el tud aludni,pedig ez a természetes.

Szerintem egyet tudsz csinálni,beteszed az ágyba,hagyod sírni,és majd napok-hetek múlva rájön,h most már ez a rendszer.A gyereke nem hülyék,ha látják,h meg tudnak ingatni,bizony megteszik.Ha látják,h következetes vagy, ők is igénylik majd a következetességet.Nem kell mindjárt pszichológus segítsége,h leneveljétek egy rossz szokásról,amit egyébként ti tanítottatok neki,csak át kell állni másra,és ragaszkodni hozzá.

Ly.

2009. márc. 5. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
18%

na megint ott vagyunk, ahol a minap. attól lesz zsarnok mert nem sír???

vagy attól lesz okos, helyes, ügyes gyerek, mert csecsemőkorában ordított???

na ne legyünk nevetségesek.

a következetesség nem a sírni hagyás vagy nem hagyás velejárója, azért ezt valljuk be.

itt konkrétan csak arról van szó, h a gyerek egyedül alszik el v sem. nem arról, h pofátlan tini, vagy zsarnok lesz-e belőle.

gondolom az anyuka ugyan úgy következetesen neveli a gyermekét mint pl én, vagy te, csak mi nem a kiságyában altatjuk el, hanem akkor kerül oda ha elaludt. hűűűha!!!!

tuti, h az én gyerekem lesz az antikrisztus, az övé pedig a 2. hitler.

2009. márc. 5. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
68%

Semmi ilyet nem írtam,olvasd el még egyszer!

Lehet,h nem mindenki számára érthető amit írtam,tehát újra megpróbálom.Ha eddig kézben altattad,és már nem tudod,nincs más megoldás,sírni fog.

Ha következetes akarsz lenni,mindenben tartsd magad az elképzelésedhez.Az nem megy,h ma abban vagyok következetes,h hagyom sírni,holnap meg abban,h nem hagyom.Nyílván én sem arra gondoltam,h aki nem hagyja sírni a gyerkőcöt,annak a gyerekéből miniHitler lesz,ezt te sem gondolhattad komolyan,mikor leírtad.Legalábbis remélem,h nem ilyen következtetésre jutottál,hanem csak írni akartál valamit.

Ly.

2009. márc. 5. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!