Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babák dolgait, hogyan és...

Babák dolgait, hogyan és milyen időközönként fertőtlenítitek?

Figyelt kérdés
Gondolok itt az olyan tárgyakra ami pl. plüss labda de csörgő van benne emiatt nem lehet kimosni. Egyéb játékokat. A játszószőnyegen lévő játékokat? Nem baj ha ezeket a szájába veszi?
2009. márc. 5. 10:23
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A játékokon rajta van hogy lehet tisztítani. A plüssöket általában 30 fokon mosni, a csörgőnek nem lehet baja benne. A műanyagokra pedig az szokott írva lenni, hogy semleges tisztítószerrel. Én akkor tisztítom, ha koszosnak látom, vagy leesik. Nem vagyok híve a túlzott fertőtlenítésnek, a babám még nem volt beteg. Kb. havonta egyszer.
2009. márc. 5. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én már csak heti egyszer fertőtlenítek, akkor is csak azokat a dolgokat, amiket muszáj. a plüssöket 30 fokon mostam rögtön az elején, mikor még újak. Utána csak ha szükséges. Ha mindenképp szeretnéd lefertőtleníteni a plüss játékokat, mosás után, vizesen tedd be a fagyasztóba, és hagyd, hogy az egész átfagyjon. Utána szárítsd meg.
2009. márc. 5. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Általában ki lehet mosni minden játékot, még a csörgős plüssöket is. Én a megvásárláskor és akkor mostam ki, ha koszosnak láttam, egyébként nem fertőtlenítettem én sem különösebben.
2009. márc. 5. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Hú de jó, hogy azt olvasom itt, hogy más sem fertőtlenít éjjel-nappal. Már én is gondolkodtam ezen, azt hittem, csak én vagyok ilyen "igénytelen" :-)! Én is csak akkor mosom meg őket, ha leesnek vagy koszosnak látom. A cumit + etetéshez használt dolgokat sterilizálom rendszeresen, de azt sem naponta.
2009. márc. 5. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!