Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tejfehérje allergia elmúlása...

Tejfehérje allergia elmúlása után, hogyan kezdjem bevezetni a tejet?

Figyelt kérdés

Ma voltunk a gasztron, ahol tejterheléssel megvizsgálták a kisfiamat (18 hónapos) és kaptunk egy papírt arról, hogy elmúlt az allergiája. Attól, hogy van még ez a papír, gondolom óvatosan kell bánni a tejjel. Savanyított dolgokkal kezdjem? Tápszert kap még (milupa pepti2), mert abból sokat kiváltottam neki. De ha ez elfogy már nem fogja 90%-ra kapni. Akkor mit adhatok neki inni?

A gasztron semmit nem mondtak, csak annyit, hogy normál kisded étrendet tartson. Köszönöm a válaszokat előre is.


2011. ápr. 22. 21:26
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Éppen hasonló kérdést akartam kiírni,nálunk is hasonló a helyzet. Az én babám egy éves, és ő is gyógytápszert ivott eddig tejallergia miatt. A doktornénink azt mondta, hogy próbálkozzunk tejes dolgokkal, hátha kinőtte és nem lesz gond. Azt tanácsolta, hogy vegyek milupa 3-mas tápszert és egy hónap alatt cseréljem le a pregomint erre. amennyiben két hétig nem lesz gond, akkor elkezdhetek neki adni tejföllel, tejjel készült levest is például. Én úgy kezdtem, hogy reggel adtam neki kb. 15 ml-t az új tápból, másnap már 30 ml, a harmadnap pedig még csak holnap lesz,az ünnepek alatt nem emelem az adagját.

Szóval én így gondoltam, mert nem tudni allergiás e még, viszont nálatok más a helyzet, elvileg a te babád nem allergiás már. Szerintem fokozatosan cseréld le te is valami tejalapú tápszerre a gyógytápit, mondjuk kb. két hét alatt, aztán figyelgesd, ha nem lesz gond, akkor ilyen tejfölös tejes dolgokat is kezdj adni neki.

Az én tanácsom mindenképpen az, hogy előbb a tápszert cseréld le neki, ezek a tejes tápok recept nélkül kaphatók, én is a dm-ben vettem. Mondjuk jó drágák is sajna. szóval ennyi, remélem segítettem neked!

2011. ápr. 22. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A múlt héten voltunk gasztrón mi is. Nekünk azt mondta a doktornő, hogy először csak tejet, tejterméket ne. Múlt héten napi 1 dl, a héten napi 2dl, a jövő héten napi 3 dl tejet adjak neki, lehet egyszerre is vagy több részletben. Azt mondta, hogy belekeverhetem a tápszerbe is vagy krumplipürébe, stb. Én az 1 dl-t belekevertem a reggeli tápiba,(pl: 120 vízből tápi+ 1 dl tej.)A héten reggelire 2dl tejet kap. Ha végig csináltuk a 3 hetet, akkor jöhetnek óvatosan a tejtermékek. Azt mondta, hogy azért csináljam így, mert a tejtermékekben vannak más adalékanyagok is és először a tejet vezessük be. Amúgy mi is a Milupa Pepit 2- t isszuk, ittuk.
2011. ápr. 22. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mi épp a héten volunk gasztron, de nekünk a doki azt mondta, hogy kórházban terhelik majd meg a babát, hogy elmúlt-e az allergiája. Utána ha nincs semmi még otthon is kell tesztelgetni pár napig. Ha akkor sincs semmi, akkor fokozatosa lehet bevezetni a kajákat, mint a hozzátáplálásnál kiskanál, két kiskanál, stb.
2011. ápr. 23. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia az én kislányom is 18 hónaposan nőtte ki :)

Nekem 6 hét alatt kellett bevezetnem a savanyítottakat, tetszőleges sorrendben, hetente egyet-egyet. Ezek bevezetése után volt még egy kontroll labor, azután zöld utat kapott a tejszínhab és az, hogy tejes főtt/sült ételeket egyen. Pl. palacsinta, tejes piskóta. Nyers tejet két éves kora után ihat.

A Peptit én rögtön elhagytam, mert nem volt sok kiváltva. 3as tápszert kapott egy ideig, pár hete pedig már egy éveseknek való tejitalt.

Ha van még kérdésed, segítek szívesen!

2011. ápr. 23. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Elkezdtem neki savanyított terméket adni pár kanállal, mindig kicsit emelve az adagon. Tegnap délután kapott 1 dl tejes tápszert, mára viszont hasmenése van, sárgás-fehér csíkokkal. Ez mi lehet? Emésztetlen tej esetleg? Amúgy most egyszerre jön kb. 3 foga..
2011. ápr. 26. 14:26
 6/7 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem írni, hogy kicsit emlékeztet az anyatejes kakira.
2011. ápr. 26. 14:27
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekünk is úgy kellett bevezetni, mint a második válaszolónak. Én sem adhattam az első hetekben semmilyen savanyított tejterméket, csak sima tejet. Szerintem te is várj még ezzel pár hetet, a kakijából én azt gondolom, hogy még nem áll készen a savanyított termékekre.
2011. ápr. 26. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!