Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A tejfehérje allergia mennyi...

A tejfehérje allergia mennyi idő múlva jelentkezik?

Figyelt kérdés

Kisfiam 9 hónapos és eddig csak HA-s termékeket kapott, mert a féltestvére apai ágról tejallergiás baba kora óta. Ezért voltunk óvatosak. (bár párom és az én családomban sincs allergiás)

Tegnap délután adtam neki először nem HA-s tejpépet, de nincs szerencsére semmi tünet- se kiütés- se híg széklet vagy hasfájás.

Ha allergiás lenne ő is, annak már kellett volna jelentkeznie szerintetek vagy még később is kijöhet?

Köszönöm!


2011. aug. 9. 10:36
 1/5 anonim ***** válasza:
A súlyát is figyelni kell!Van, hogy csak lelassult súlyfejlődésben mutatkozik meg.Az én babámnak se volt soha hasmenése, kiütése, hasfájása, légúti tünete a sima tejpéptől.Akkor kezdett el gyanakodni az orvos, amikor hónapok teltek el úgy, hogy csak havi 200-250 g-ot hízott.(igaz előtte már duplázott, még 4 hónapos sem volt amikor már duplázta a születési súlyát.Mivel hetek, hónapok teltek el így, gastroenterológushoz küldött minket, kezdődtek a kivizsgálások, de aztán kiderült, hogy nem érzékeny a tejfehérjére.Viszont hónapokig teljes tej és tejpor tilalom volt, és speciális tápszert kapott amikor már nem volt tejem.Szerencsére nincs ilyen gondja.Úgy magyarázta a doki, hogy tejfehérje érzékenységben megvastagszik a bélnyálkahártyája, és nem tudnak a tápanyagok rajta keresztül normálisan felszívódni, és ez okozza, hogy bár eszik, alig hízik. És lehet ennek az egyetlen tünete a lelassult súlygyarapodás, semmi más.
2011. aug. 9. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha allergiás lenne a tejfehérjére, akkor már ennyi hónap alatt jelentkezett volna. Hisz a HA-s termékekben is van tejfehérje csak módosított formában. Két tejallergiás gyerekem van, de mindkettő a HA-s tápszertől 1 héten belül komoly tüneteket produkált. Vagyis hamarabb, csak akkor még nem tudtuk, hogy attól lehet, hanem mindenféle érzékenység fordult meg a fejünkbe, hisz még pici baba volt.
2011. aug. 9. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

ahogy elöttem irták.ha allergiás lenne,ezt se bírná.

hisz ez is tejalapú tápszer.(egy tejfehérjeallergiás kisfiu anyukája)

2011. aug. 14. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A HA-s megelőzésre van. Úgy, ahogy mondták, ha allergiás lenne, már kijött volna. De hogy meddig kell megelőzés képpen adni, a dokid kéne megkérdezni. Egy allergiás babáról tudok, aki nem HA-st kapott, hanem már az allergiásoknak valót, mert felmerült a gyanú, ők már 6 hónaposan megpróbálhatták a HA-st, 9 hónaposan a simát.

Hogy mennyire kell óvatosnak lenni, ha a családban van allergiás, a dokid kéne megkérdezni.

Az én fiam már allergiásoknak való tápszert kapott, nem HA-st, mert felmerült a gyanú még a HA-stól is.

2011. aug. 14. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2011. aug. 15. 07:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!