Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fejlődési rendellenesség lehet?

Fejlődési rendellenesség lehet?

Figyelt kérdés

A kisfiam lassan 14 hónapos,egy örökmozgó sajtkukac kisbaba.De a bal oldalon a legalsó borda csontja nagyon csúnyán kidudorodik.Eddig nem volt feltűnő mert vékonyka kisfiú és eddig is kirajzolódott- főleg fekve - a mellkas csontozata.Nem husis baba,így most egy jó pár napja feltűnt, hogy a bal oldalon kidudorodik az említett legalsó borda csont.Ha magam elé veszem és végig simítom a kis mellkasát akkor kézzel is jól érzékelhető, hogy az egyik oldalon kidudorodik. Lehet, hogy már régebb óta ilyen csak most, hogy kevesebbet hízott (állandóan mozgásban van) és inkább nőtt jobban látszik.

Nem fáj neki ha megsimítom, nem volt bekékülve, nem ütötte be sehova.Először azt hittem "tyúkmell" vagy "cipész mellkas" ki hogy ismeri,de neki középen nincs behorpadva a mellkasánál.Tudom, hogy mindenképpen orvos kedden ez lesz az első dolgom, csak hátha van itt olyan anyuka aki tapasztalt hasonlót vagy hallott, látott már ilyesmit.

Nagyon el vagyok keseredve ...


2011. ápr. 24. 21:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Előfordul az ilyesmi. Plusz egy borda meg ilyenek.

Ha nem zavarja a gyereket, csupán esztétikai probléma akkor az orvos se fog vele semmit se csinálni, de azért jó, hogy megmutatod neki.

(mondjuk egy rtg-t azért tuti csinál)

2011. ápr. 24. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Szerintem semmi komoly...páromnak is pont így kidudorodik az alsó bordájának a csontja. Ő is gy született, és már 23 éves:)

Ha nagyon aggódsz szerintem megnyugtatásképpen megmutathatod a háziorvosodnak....

2011. ápr. 24. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Szerintem csak asszimetria, legalábbis nekem is az egyik bordám kijjebb áll mint a másik, sőt az egyik kulcscsontom jobban kidudorodik ott ahol találkozik a kettő. Nem olyan feltűnő, ha behúzom a hasam akkor látszik igazán, illetve a kezemmel is érzem. Azért vidd el orvoshoz, de szerintem semmi komoly.
2011. ápr. 24. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Nagyon kedvesek vagyok, hogy már írtatok is.Hát nagyon nagyon bízom benne, hogy csak esztétikai probléma és nem okoz gondot.

Most is itt szuszog tőlem két méterre a drágám és bizakodva nézek rá.Egy kicsit most jobb, hogy írtatok, és jó híreket kaptam tőletek.

2011. ápr. 24. 21:27
 5/11 anonim ***** válasza:

Szia, lányomnak is kidudorodott pont ott, pedig husis volt :)


Most 2,5 éves, és már nem érzem a kezemmel és nem is látom. :)

2011. ápr. 24. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm neked is a hozzászólást.Hú,hát most már nagyon jó lenne ha velünk is csak ilyen szépséghiba lenne.

Nem is gondoltam, hogy ennyiszer előfordul az ilyesmi.

Köszönöm még egyszer mindenkinek:)

2011. ápr. 25. 21:36
 7/11 anonim ***** válasza:
én is most fedeztem ezt fel kisfiamon csak neki a másik oldalon. :( 5 hónapos. Ti kinöttétek?
2014. jan. 3. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nekem is ilyen volt egész életemben. Állítólag tyúkmell (bár nincs horpadás a mellkasomon). Csak esztétikai probléma, soha semmi gondot nem okozott (40 éves vagyok már).
2015. okt. 9. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

7-es vagyok. Nálunk eltűnt :) Nálatok?

Egyébként még azt olvastam, hogy lehet D vitamin hiány

2015. okt. 9. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Tíz éves kérdés, de hátha...

Kiderült, mi okozza a borda kiállást?

17 hónapos a kislányom, és nemrég figyeltem fel nála is, hogy a bal oldalon a lengőbordái jobban kiállnak, mint a jobb oldalon.

Csütörtökön megyünk védőnőhöz és ortopediára is van időpontunk, de lassan aludni sem tudok az aggódástól... :(

2021. ápr. 13. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!