Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Utál hason lenni, ez fejlödési...

Utál hason lenni, ez fejlödési rendellenesség vagy csak rossz szokás?

Figyelt kérdés
3 hos mult a lanyom es nemszeret hason lenni. folyton "megfesziti magat ha haton van es a kezeit a szajahoz szoritja. ha hasra teszem nemigazan nyomja ki magat es par percnel tovabb nemigazan marad meg. (a fejet lefele forditja es emelgeti, olyan mintha az ágyba "veregetné) Aztan elkezd pityeregni. annyit javult a helyzet hogy mostmar nem rögtön kezd sirni ha hason van. lassan megszeretheti vagy ez problema es vigyem vele orvoshoz? Jokedvü figyelmes baba, elvesz dolgokat nezegeti, forgatja, de olvastam hogy mas babak ennyi idösen mar hasrol hatra fordulnak es kinyomjak magukat. Tudom hogy minden gyerek mas es mas, de erdekelne hogy van e erre megoldas esetleg orvos nelkül?
2010. ápr. 6. 21:29
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én kisfiam sem szeretett hason feküdni. Mindig ordítás volt,és nem volt hajlandó oldalra fordítani a fejét,ha már nem bírta,hanem úgy csinált,mint a te babád. Azt hittük már soha nem lesz jobb. De lett.Bár azóta is elég lusta. Most már 9 hónapos. Négykézlábra tud állni, le tud ülni belőle. Mégis,ha hason van, inkább üvölt,hogy segítsünk neki, minthogy felülne egyedül.

Hidd el, nálatok is eljön majd mindennek az ideje.Szerintem nem szabad siettetni. Minden nap fordítsd hasra 5-10 percre, de ne erőltesd. Orvoshoz szerintem nem kell vinni.

2010. ápr. 6. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
A legtöbb baba utálja mert nem lát semmit és nehéz emelnie a fejét. Az enyém is 5 hónapos volt amikor megszerette és én nem erőltettem, nem tettem hasra kisebb korában sem.
2010. ápr. 6. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Nem kell ilyenkor még átfordulnia, az én babám 5 hós kora előtt egy héttel csinálta először, a legtöbb ismerős babája is kb ugyanekkor. Tedd mindennap egy kicsit hasra, elég pár percre, majd megszereti. Utána meg majd háton alig akar lenni, majd meglátod.
2010. ápr. 6. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Az én fiam sem szeret hason lenni,de tudom hogy ezt én rontottam el.Nem tettem hasra mert féltem hogy megfullad.Most meg itt az eredménye.Még a fejét is nehezen emelgeti pedig mikor megszületett a kórházban hason volt és szépen átforgatta a fejét.Úgyhogy ne aggódj,ezzel nem kell orvoshoz menni.Nekem annyit mondtak hogy szoktassam hozzá mert hozzá lehet őket szoktatni.Anyum huga sem tette soha hasra és forog pörög a babócája.Majd belejön ha oda kerül hogy ő maga fekszik hasra.Esetleg nem azért utál a te babád is hason lenni mert nem raktad soha hasra?
2010. ápr. 6. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Mindkét lányommal így volt, amikor megerősödtek, már szerettek pocin lenni, ne aggódj!

Én annyit csináltam, hogy minden nap 1x hasra tettem, és ameddig nem kezdett nyűglődni, addig hagytam úgy, aztán átfordítottam, egy idő után észrevettem, hogy hosszú percekig bírja. Esetleg érdekes tárgyakat tegyél neki oda, akkor "nem veszi észre" hogy fárad...

2010. ápr. 6. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Vilcsianyuja ***** válasza:
Tök ugyanaz a szitu nálunk, mint előző válaszolónál. A lányom 4 hós lesz a héten, annyi a különbség, hogy én eleve nem is erőltetem a hasratételt. Én is inkább háton altattam, vagy oldalt, miután kijöttünk a kórházból, mert hason nehezen aludt el, és sírva ébredt. Háton jobban érzi magát. Esti fürcsi után a pelenkázón át szoktam fordítani, bekrémezni a hátát és fésülködni, de ott már egész jól bírja, amúgy a fejét is szépen tartja, homorít, de ha hason rakom le a játszószőnyegre vagy a kiságyba, pár percen belül üvöltés lenne. Na, szóval, semmi gond a babáddal, szerintem sokan vagyunk így. Vannak olyanok is, akiknek a babája viszont csak hason szeret lenni, és háton üvölt. Mások a picúrkáink. Majd elkezdenek forgolódni is, ha nekik úgy tetszik, én emiatt még nem aggódom. Oldalra különben már fordul, ha épp olyan a kedve, de hasra nem, és hasról se hátra, tehát a te 3 hós babád még semmiről nincs elkésve.
2010. ápr. 6. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
köszi a valaszokat, megnyugodtam kicsit. Mindig probalkoztam a hasrafektetessel, de a siras hamar elvette mindkettönk kedvet a dologtol igy sokaig mellöztem. Mostmeg olvastam egy cikket, hogy hasznos nekik, mar-mar azthittem kötelezö. De azert örülök, hogy mas is jar ebben a cipöben, marmint nem ennek, hanem hogy megoldodik magatol.
2010. ápr. 6. 21:51
 8/15 anonim ***** válasza:
Eleinte a fiam sem szeretett, de egy törülközőt összetekertünk és a mellkasa alátettünk. Naponta kétszer tettük pár percre, és nagyon hamar megerősödött. 2 hós volt amikor kezdtük, most 4, és abból van sírás ha nem hason van :) próbáld meg és kitartás! :)
2010. ápr. 6. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
mekkora volt kb a törölközö? ugy hogy teljesen felemelje a törzset vagy hogy azert tartani is kelljen? mennyi ideig csinaltatok mig ment magatol? Javasolta valaki vagy ti talaltatok ki?
2010. ápr. 6. 22:04
 10/15 anonim ***** válasza:
Nekem 3 hósan kezdett javulni a helyzet, kb 1 hónap alatt úgy megerősödött, hogy már nem zavarta a hason fekvés, sőt most már hiába teszem a hátára, hasra pördül egyből. Most 6 hónapos.
2010. ápr. 6. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!