Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Már megint én stresszeltem...

Már megint én stresszeltem túl a tegnapi napot, vagy tényleg a családom is hibás?

Figyelt kérdés

Már lassan nem hiszem el a családomnak köszönhetően hogy normális vagyok.Van egy 7 hónapos,és egy nemsokára két éves lányom.Nem egyszerű az életem velük,de mivel ti is anyukák vagytok,gondolom ezt legalább nektek nem kell magyaráznom. :-)

Alapjában van bennem egy feszültség,főleg ha valami ilyesmi nagy családi összeröffenés van,magában már azt nem tudom ez normális e?

Tegnap a nagyobbik lányom kint aludt babakocsiban az udvaron délben.Nagyon jó ha iloyenkor tud zavartalanul aludni legalább két őrát,különben nagyon nyűgös lesz,meg mellesleg nekem is jót tesz ha tudok szusszanni egy kicsit legalább az egyik fronton,és legalább ünnepekkor nyugodtam megebédelni.Először azon sokalatm be,hogy mindenki csak ugy ok nélkül ebáéd előtt járkált ki az udvarra,természetesen azon az ajtón ahol a lányom aludt a babakocsikban.(legalább 7en szaladgáltak ki-be,nem éppen halkan,néha kiabáltak is,és nem tulzok,legalább 2 percenként!!) Persze ilynekor nekem is fel kellett ugrálni,kiszaladni az udvarra,és tolni párt a kocsin,nehogy felébredjen a gyerek,pedig nem egyszer kértem őket szépen hogy ne futkossanak már ki annyit azon az ajtón.Mellesleg megjegyzem a házon még KÉT másik ajtó van ahol ki lehet menni az udvarra.Mindennek tetejébe még a nagybátyám autóján is megszólalt a riasztó közvetlenül a gyerek mellett.Sik ideg voltam,és persze mindenki láttam azt arc kifejezést hogy szerintük "idegbeteg pics@" vagyok.

Ennek következménye az volt hogy a gyerek fel is ébredt,sajnpos nem voltam elég gyors,és a nővérem meg az anyám hamarabb odaértek,elkezdtek neki gügyögni,meg kihuzni őt a kocsiból(ugy hogy be volt kötve,meg a könyöktámaszt sem kapcsolták ki).Ez végett a lányom kb.1 órát orditott.Amikor szóltam nekik hogy legközelebb ilyenkor inkább nekem szóljanak,mert én még vissza tudtam volna alatatni,anyám leorditotta a hajamat.Mire a gyerek végre megynyugodott volna,elkezdtem győzködni hogy menjünk ebédelni.Rá egy percre a nővérem kivitte az előszobába,és elkezdte neki mutogatni a sütiket meg a tortákat hogy milyen szépek...újabb hiszti következett.Egyébként karácsonykor az is megtörtén hogy egy órán keresztül altattam a babát,mire végre elaludt betoltam egy csendes szobába,és mindenkinek szóltam ne menjen be lehetőleg,mert ott alszik.Rá 5 percre beronygolt az unokatesóm,és felvágta a nagyvillanyt,baba persze neki az orditásnak,vissza sem aludt aztán már.

Aztán délután 5kor amikor mindkét gyerek elég nyűgös volt márvégre elindultunk haza,próbáltam összeszedni a 110 cuccunkat,nem is voltam a legnyugodtam,minden potyogott a kezemből,akkor meg anyám meg apám támadt nekem,hogy mit idegbajoskodok,és hogy miért vagdalkozoma gyerekkel!?! Nem vagdalkoztam senkivel,csak odamentem,felöltöztettem,nyugodtan,és mentem tovább a dolgomra.Estére olyan szinten hulla voltam,hogy az nem is igaz.Ja aztán meg bevágta a sógorom meg a nővérem,hogy akkor este még átjönnének inni egy kicsit,azt hittem a guta megüt,mondtam hogy bocsi de most ne.Gondolom ezen meg megsértődtek,de miért nem értik meg hogy a mi kicsi két szobás lakásunkat nem ilyen esti "bulikra"találták ki a két kicsivel,mindkét szobánkban alszik egy gyerek,ráadásul 9kor én is bealudtamés akármilyen csendben is van az ember minden behallatszik,mert nagyon pici a lakás. Bocsi ha hosszu lett,és zavaros :-)


2011. ápr. 25. 09:18
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
Igen,igyekszem azt tenni a hisztivel kapcsolatban amit ti is irtok. A sütis storyval az volt a baj,hogy sanos elég rossz evő mostanság,végre lenyugodott,és örültem hogy jön ebédelni valami rendeset.Szerintem egy értelmes felnőtt ember nem kezd süteményeket mutogatni egy két évesnek ebéd előtt,mikor tudja hogy utóbbi időkben gong van azzal hogy rendeset is egyen.Akkor jött a második hiszti mert ugye én nem akartam neki ebéd előtt sütit adni,ami szerintem éssszerű.Főleg hogy mostanság fenn áll a gyanú hogy a gyerek cukrával baj van.
2011. ápr. 25. 10:12
 12/24 anonim ***** válasza:
58%
Jó persze először az ebéd, aztán a süti, de azért tényleg nem kell ebből is nagy ügyet csinálni.
2011. ápr. 25. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
64%
hát aki nem nevel gyereket az nem úgy gondolkodik ahogy mi.nekik teljesen mindegy ebéd idő van e vagy nem,ha sütit,csokit akar adni akkor ad,ha rohangálni akar akkor rohangál,még akkor ha alszik a gyerek.valahol nem lehet elvárni hogy 10 ember alkalmazkodjon egy gyerekhez,főleg hogy az ő agyuk nincs rá állva erre,nekik nem probléma az ami neked,viszont értelmes ember meg végig gondolhatnák,mivel könnyíthetnek a gyerekes anyukán,ha ilyen összejövetelre megyek én már nem is idegesítem magam.nem fog vacsizni a csoki miatt,eddig se evett jól ez nap már nem oszt nem szoroz,nem aludt,kihúzom az alvását,ha látom mélyponthoz közelít elindulunk vele haza,útközben alszik vagy otthon a nyugiba.megértem a bajod,és valahol jogos is,de sajnos nem tudod betartatni olyan emberekkel akinek nincs ilyen pici gyerekük,vagy hasonló problémájuk.ilyen összejövetelek nem minden héten vannak.ha egy nap nem alszik,vagy nem eszik azzal nincs semmi baj.A hiszti az más,mert azt nem tudod rokonságban úgy kezelni ahogy otthon,nem hagyhatod magára,mert fél perc múlva úgyis ott van valaki és felrúgja az egészet,ilyenkor más módszereket kell találni,elterelés,felvidítás,te is mered a gyereked mivel lehet a hisztiből kizökkenteni.
2011. ápr. 25. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
84%

Hát ha tudod hogy ilyen a családod és tudod,hogy a gyerkőcök nemtudnak zajban aludni akkor én csak az alvásuk után indultam volna el!Ennyi!Én is inkább a fiam érdekeit tartom szem előtt,ő is eléggé hozzá van szokva egy jó kis napirendhez és ha nem alussza meg azt a bizonyos mennyiségű óráját akkor ő is szinte kezelhetetlenül nyűgöüs!

Ja és pont a múltkor olvastam a Patika magazinba,hogy a legtöbb gyereknek a hiszti a kialvatlanságtól van,egyszerűen ha fáradtak nemtudnak uralkodni az érzelmeiken!Szóval lehet,hogy a te nagyobbik gyerkőcöd egy angyal csak ha kialvatlan akkor hisztis!Tehát nem a hisztiről kell leszokatni hanem az alvására odafigyelni!Az én tanácsom az,hogy legközelebb alvás után induljatok el családi banzájnra!majd mikor már nagyobbak lesznek és nem lesz szükségük annyi alvásra akkor lehet egész napos progikat szervezni!

2011. ápr. 25. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
94%

A harmadik válaszolóval ne törődj, ő mindenhol okoskodik. szerintem gyereke sincs...

Én megértelek, voltam így én is. aztán lett egy kijelentésen, bárki megsértődhet, de családi összeröffenésékre csak és kizárólag alvás után megyünk. Mostmár megszokták, jelenleg 2 és 4 évesek. Nem vagyok hajlandó két álmos gyerekkel végigkínlódni egy napot. Mert még a kicsi úgy ahogy elalszik kínok kínján máshol, a nagyobb mindig is utált aludni. Én meg nem akarom fölöslegesen magam idegesíteni semmin.

Ha este jön hozzánk valaki, akkor szépen csinálom a dolgom,. 8-kor fürdetem őket, pizsi aztán viszem őket aludni. Mostmár rájöttek, hogy ez ügyben szigorú vagyok és alkalmazkodnak. Volt olyan , hogy egyedül ültek a vendégek a konyhában, mert este estek be, holott közel laknak, jöhetnek bármikor, mi meg a férjemmel a gyerekeket készítettük, akkor a kisebb még pici volt, este elkélt a segítség. Szóval ilyenek engem nem hatnak meg, vegyék észre magukat.

Két éves hisztivel nem tudsz mit csinálni, ezt mindenki tudja, kivéve egyesek..ilyen a dackorszak. Ilyenkor kőkeményen kijelentem, hogy ebéd előtt nincs süti...veszik gyorsan a lapot ha az ember határozott.

Nekem így sikerült..

szedd össze magad és ne idegeskedj.

2011. ápr. 25. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:
Hát én is azon gondolkodom,karácsonykor biztos csak ebéd után megyünk,főleg hogy akkorra előre láthatólag már a kicsi is akkora lesz hogy csak napi egyszer,délben fog aludni,két gyereket meg már tényleg nem tudom hol meg hogyan altatnék.Én tudom hogy én is tul stresszelek dolgokat,csak az bánt hogy ők meg ugy állitanak be engem mindt valami idiótát.Multkor annyit mondtam az anyumnak hogy legközelebb ne ugy pelenkázza a kicsit hogy a két ragasztósáv 7cm-re van egymástól,mert ugy kifolyik a pisi,nyugodtan lehet szorosabbra is.Azon is nekem esett...
2011. ápr. 25. 10:34
 17/24 anonim ***** válasza:
96%
Ha ez megnyugtat, én már akkor ideges leszek, mikor telefonon szólnak, hogy menjünk családi banzájra...:D Aztána a vásárlásnál (férjem gyorsan letudná, én azt nem, mert nekem nem megy gyorsan), aztán a főzés (közben hisztis a gyerek, plusz úszik a lakás), aztán az elindulás (mindent én pakolok össze...) Aztán a hasznos tanácsok a vendégésgben: már nem kéne tápot ennie (7 hós), miért adok neki annyi bébiételt, így is elég dagi, szintén ordítanak az unokatesók, nagynénik, persze amikor az unokatesója alszik, akkor síri csönd van stb... szóval kitartás! Én örülök, amikor visszalibbenünk a hétköznapokba és kész. Amúgy engem sem ért meg senki, hogy miért utálom a családi összeröffenéseket...:D
2011. ápr. 25. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:
Na most már egy kicsit jobban érzem magam,örülök hogy nem vagyok szerintetek is idegbajos feleslegesen.Persze azok a válaszok is hasznosak voltak aki azt mondta tulparázom,mert tudom hogy nekik is igazuk van!
2011. ápr. 25. 11:00
 19/24 anonim ***** válasza:
90%

Nem olvastam végig a válaszokat, mert túl hosszúak. Azt mondom, hogy akik szerint túlstresszeled, azok nem tudják (szerencsére), hogy mit jelentenek ezek a sorozatos családi "ünneplések". Nálunk mindig idegbaj volt otthon, hogy ki jön pl. locsolkodni, mikor jön, minek jön..stb.

Úgy volt, hogy a 2 éves kisfiammal a szüleimnél húsvézotozunk, de a szokásos idegbetegség volt, és mindenért én voltam a hibás természetesen. Jól elrontották a napom, nemcsak ezért, más miatt is. Sok pénzük van, és kihasználják a "függőséget". Én viszont megmondtam, hogy nekünk ez nem hiányzik, holnapra (mára) elfelejthetnek minket. Nem is megyünk, pedig jól feltöltekeztek mindenféle finomsággal (babát is várok ), meg ott van a kertesház is. Mi inkább maradunk a másfeles panelunkban, szó szerint kaja nélkül, de legalább nyugalomban. (Azért a gyereknek van mit adnom szerencsére). Én meg sajnálom magam, :) és mindig rámjön a sírás - ami megint szerencsés dolog, mert kiújult az arcüreggyulladásom, és legalább az "orrváladékom" könnyebben ürül. Hú, ez így nagyon szép lett a végére.. :)

Szóval másnak is vannak ilyen problémái, én azt a megoldást választottam, hogy marják egymást jódolgukban, mi kimaradunk belőle!! :)

2011. ápr. 25. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
90%
Én abszolút megértelek,pedig nálunk "normális" a család,mégsem megy mindig minden úgy,ahogy én szeretném./nem is mehetne,gondold el,hány generáció,hány gondolkodásmód,elképzelés...stb/.Néha én is kapok olyat,hogy nekem semmi sem jó,hisztis vagyok...De azt tudom,mi jó a gyerekeimnek.Próbálom inkább kikerülni ezeket a helyzeteket.Volt nálunk is,ha a kicsi kinyitotta a szemét,már futottak kivenni,pedig én tudtam,ő még visszaaludna.Mi úgy oldottuk meg,hogy mindent mi irányítunk,ott altatjuk,ahol nincs senki pl és ha kialudta magát,akkor lehet felvenni és babusgatni a nagyszülőknek.Ez bevált,így nincs vita belőle.Sajnos az ember a családját nem válogathatja meg és sokszor nem is akarnak rosszat,csak épp ők másképp gondolják és a Te gyerekeidet Te ismered a legjobban.Én azt tanácsolom,próbáld kicsit megszervezni előre ezeket a látogatásokat annak fényében,mit szeretnél és kivédeni azokat a helyzeteket,amit nem szeretnél,amennyire lehet.Legyetek ott rövidebb időt,vidd el sétálni a kocsiban őket,hadd aludjanak nyugodtan,estleg hívj el vkit magaddal.Vedd ki a testvéred kezéből és mondd el nyomatékkal,ilyen sütit kapsz,ha szépen ebédelsz....stb-kerüld ki,amit tudsz.Ha látják,hogy Te irányítasz,kevésbé fognak beleavatkozni a dolgokba.A hiszti pedig egy kori sajátosság,"lenevelni"róla nem minden gyereket lehet,inkább kezelni a dolgot,úgyis elmúlik idővel,ha véget ér a dackorszak.És végül,ha Te nyugodtabb vagy az a gyerekeknek is csak jót tesz,hidd el.
2011. ápr. 25. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!